Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy vigasztaljak/adjak...

Hogy vigasztaljak/adjak tanácsot egy depressziós barátnőmnek, ha én is az vagyok? Ezt elmondjam, vagy nem illik?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy azt higyje, hogy a saját problémáim felé szeretném terelni a beszélgetést, mert ez nem igaz. Én nagyon szívesen meghallgatom, és nagyon rossz azt hallani/olvasni, amit mond, de sajnos nem tudok semmilyen tanácsot adni, mert ugyanezt érzem én is. És félek, hogy azt hiszi, hogy nem érdekel, azért nem mondok rá semmit.

2020. aug. 9. 21:41
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Elmondhatod neki, hogy mit gondolsz erről, beszélhetsz arról is, hogy hasonló cipőben jártok, hogy neked mi segített (például, hogy meghallgatott téged, hogy azt érezted, nem hagy magadra), hogy jó, hogy hasonló esetben számíthatsz rá és ő is számíthat rád.

A problémáit ő kell megoldja, sokszor a depressziós embernek nagy segítség az is, ha valaki ítélkezés nélkül meghallgatja, nem kell feltétlenül megmondani neki a tutit.

Sőt, egy-egy ilyen beszélgetés során az is simán előfordulhat, hogy ő maga talál olyan szempontokat, amik jó irányba mozdítják, megmutatják neki, merre indulhat, mi tehet (nem utolsósorben neked is segíthet).

Csodálkozom azon, hogy az emberek mennyire alábecsülik a beszélgetések hasznát.

2020. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csoportterápiára bejelentkezni (nem vicc!).
2020. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem beszéltem neki erről soha, szóval ez nem játszik. :/

Én tényleg mindig szívesen meghallgatom, de olyan hülyén érzem magam, hogy csak ülök ott és bólogatok, nem tudok semmi értelmeset mondani. Persze, tudom, hogy már az is valami, hogy meghallgatom, de nem elég, többet szeretnék tenni érte, csak nem tudok. :(

2020. aug. 9. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor épp itt az ideje beszélni róla, mindkettőtöknek jobb lesz ő is fogja tudni hogy nincs ezzel egyedül és te is megnyugszol miután kiadtad magadból


Utána pedig közösen kereshettek rá megoldást, erre valók a barátok nem? hogy segítenek egymáson, megbíznak egymásban


nem is értem miért nem mondod el neki eddig, szerinted neki nem volt kínos erről beszélni de elmondta neked tehát próbált tenni egy lépést a megoldás felé ha már beszéltek róla is egy jó dolog

2020. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki, érezni fogja hogy nincs egyedül. És beszéljétek át a dolgokat közösen. Nekem is rossz időszakom van most, aztán beszélgettem egy kollégával, baráttal, elmondta hogy ő is, kiderult milyen hasonló érzéseink vannak most, és hogy mindketten rosszul érezzük magukat. Nagy segítség volt!
2020. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!