Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen szaktárssal vagy "baráttal"?

Figyelt kérdés
Az egyetemen találkoztam ezzel a lánnyal, a szaktársam, sok közös óránk volt, egy kollégiumban laktunk, beszélgettünk és így mondhatni "jóban" lettünk. Alapból nem lenne vele problémám, mert velem segítőkész, kedves, még vicces is és valamikor egész jól el szoktunk dumálgatni. Viszont sokszor már úgy érzem, hogy nem bírom vele és rossz hatással van rám. Depressziós, fóbiás és annyira negatív, szorong, aggódik, fél, hogy már félek rámragasztja. Ez lehet, hogy hülyeség vagy már csak beképzelem magamnak, de tényleg sokszor azt kell hallgatnom, hogy csak panaszkodik és panaszkodik. Mindenre nagyon rá tud parázni, szinte nincs is olyan mondata, ami pozitív lenne és ne azt tükrözné, hogy valami baj van vagy lesz. Közben pedig elég negatív, nagyon kritikus és sokszor szerintem már-már bunkó, szóval neki semmi sem elég jó, mindent és mindenkit leszól, kritizál, kinevet. Amolyan "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" típus. Elkezdek vele beszélgetni és már közben érzem, hogy "ne, már megint...", hosszabb távon pedig tényleg olyan mintha leszívná az ember energiáit és rádpakolná a mindenféle gátlásait, bizonytalanságát, negativitását, stresszt. Illetve vannak ilyen fura dolgai, hogy pl. fél a vonattól, fél a lifttől, nem mer szőlőt enni nehogy megfulladjon tőle, nem mer leülni mások mellé vagy buszozni sem mert sokáig... ezekhez pedig nekem is alkalmazkodnom kell, ha vele vagyok. Ő engem nagyon kedvel, másokkal egyáltalán nem is szokott beszélgetni vagy találkozni és sokszor már azt érzem, hogy rámtapad, velem akar menni mindenhová, várjam meg, megvár stb., nekem ez is sok. Nem szeretném megbántani, de én annyira nem érzem így jól magam és azért ez sem egy utolsó szempont.
2020. szept. 3. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezét nem szabad megsajnálni valaki fura embert, mert rád tapad, mint a pióca.
2020. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Én megmondanám neki őszintén, hogy bocsi, pozitív gondolatokkal és emberekkel szeretném körbevenni magam. Volt nekem is ilyen esetem, még nehezebb volt elmenekülni, mert osztálytársam volt.
2020. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy konnyu helyzetben. Menekulj, de halalos sertodes, teljes ertetlenseg es vadaskodas lesz. Ezekkel egyutt nincs mas, mint a totalis konfrontacio. Sajnos.
2020. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Milyen tulajdonságokkal rendelkezel?
2020. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mondd neki azt, hogy beszéljetek ezen túl csak pozitív dolgokról. Azért mert nagyon empatikus vagy, ha valaki, akit kedvelsz negatív dolgokat zúdít rád, az neked is nagyon elrontja a kedved, mert nagyon együtt tudsz érezni vele.

És akkor nincs az, hogy bunkón mondod azt, hogy neked nem kell energiavámpírok társasága. Ha lelki szemetesként kellettél csak neki, akkor erre keres majd mást.

2020. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rajta csak a pszichoterápia változtatt.
2020. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem közölték, hogy mennyire negatív tudok lenni és sündisznó vagyok. Átgondoltam és igazat adtam nekik...bááár mondta olyan ember is, aki nálam ezerszer leterhelőbb volt, csak neki nem merte senki megmondani.

Én változtam a kritika hatására, kétszer meggondolom, hogy van-e értelme panaszkodni, és általában rájövök, hogy nincsen értelme másokat ezzel terhelni, mert ők nem tudnak segíteni benne és ezzel nekik is gondot okozok.

Esetleg egy próbát megérhet, hogy nem is reagálsz arra, amikor nyavalyog vagy szólsz, hogy ne haragudj, de ezt már ezerszer megbeszéltük és nem tudok okosat mondani erre stb stb. A fóbiák más téma, nekem is vannak fóbiáim, de nem ennyire durvák.

2020. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!