Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A világ egy csúnya, gonosz hely?

A világ egy csúnya, gonosz hely?

Figyelt kérdés

Olyan gonoszak az emberek. Elviselhetetlen ez már. Ez a rosszindulat, ítélkezés másokon stb.

Miért jó ez nekik?


máj. 21. 09:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Az én életfelfogásom szerint igen. A világ egy undorító, mocskos, szemét hely, ahol eddig azt tapasztaltam, hogy a jó emberek halnak fiatalon, érik őket csapások, a rosszaknak pedig csak a jó jut.

DE! A te feladatod, hogy megkeresd a szépet és a jó dolgokat a világban. Mert van, létezik. És amikor találsz egyet, vagy többet, akkor már tudod, hogy van miért lenni ezen a világon. :)

máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

A világ olyan hely, amilyennek látod. Ez rajtad is múlik, meg azon, amit megszoktál, ami éppen körülvesz. Ha csak a rosszra fókuszálsz, nem veszed észre a jót. Az a baj, hogy ez téged is megváltoztat, megkeményít, mogorvává változtat. És ettől még rosszabb lesz a világ.


Tudom, mert most én is ezen megyek keresztül.

máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 bolognai a kedvencem ***** válasza:
79%
A világgal semmi probléma nincsen. Az emberek egy része gonosz és rosszindulatú embertársaival szemben, de az nagyon sokat befolyásolhat a világnézeteden, hogy milyen környezetben mozogsz és milyen ingerekkel veszed magad körül. Az például nagyban rombolhat, ha itt olvasod napi szinten a sok rosszindulatú választ..
máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok esetben ihen, sok a gonosz ember. Meg kell keresni a jó, kedves embereket, egy szerető közeget találni. A rosszakat meg lehetőleg kerülni.
máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jó lenne kerülni a gonosz rosszindulatú embereket de sajnos mindenhol ott vannak, mintha többségben lennének és ők szabnák meg a normát, amihez a maradék ember alkalmazkodik. Ha kiszagolják, hogy alapvetően jó vagy akkor meg célpont leszel, ellenség. És folyamat egymagad harcolni, küzdeni az árral szemben elképesztő nehéz. Két nagyon jó embert ismertem eddig, igazi tiszta lelkűek. Egyikük öngyilkos lett, másikuk agyvérzést kapott. Mindketten alig múltak 40 évesek.

Ez alapján sok jót nem tartogat számunkra a világ.

máj. 21. 10:44
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem magával, a világgal, van a gond, hanem a benne élő rosszindulatú, gonosz, kártékony emberekkel. Valóban sokan is vannak, sajnos ők is a hangosabbik réteg, szóval nehéz kizárni őket. Engem is találtak meg ilyenek, de próbálom minél jobban tudatosítani magamban, hogy általában nem nekem, a személyemnek szól a viselkedésük, hanem sokszor magukkal, vagy az életükkel van gondjuk, csak máson vezetik le ezeket.
máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

A világot akkor érzed gonosznak, ha nem tudsz alkalmazkodni hozzá.

Érdemes megpróbálni, sokat változik az életminőséged.

máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7


De épp ez. Szándékomban sem áll alkalmazkodnom mert az azzal járna, hogy nekem is olyanná kellene válnom mint a többi.

máj. 21. 12:05
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor vagy rosszul fogod érezni magad, vagy valamennyire ki kell lépni belőle.

Egy távoli tanyán ilyen gondok nincsenek.

máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz hely csak így működik, a természet ilyennek alakította. Nézd meg az állatvilágot, ott is van gonoszság, kegyetlenség, a hiénák például nem egy nagy és erős ellenfelet fognak megtámadni hanem egy sérült, legyengült állatot fognak darabokra tépni. Az emberek ösztönei ugyanolyanok mint az állatoké és ez soha nem fog megváltozni, nézd meg kik irányítják a világot, olyanok akik elakarják nyomni a másikat és nagy a hatalomvágyuk, jó ember ott nincs egy darab se. A természetben az a cél hogy az erős példányok maradjanak fenn, a gyengék pedig pusztuljanak. Ezért lett öngyilkos a gyenge ismerősöd mert ő nem tudott érvényesülni a nála erősebbekkel és inkább feladta. A másik meg azért halt meg fiatalon mert gyenge volt a teste ha ilyen korán agyvérzést kapott tehát nem volt életerős példány.
máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!