Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az iskola csak arra van, hogy...

Az iskola csak arra van, hogy a gyerekek megszerezzék a “szükséges” lelki sérüléseiket amiket majd magukkal cipelhetnek egy életen át?

Figyelt kérdés
Mert például a tanárok képtelenek megtanítani viselkedni őket.
2020. szept. 7. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Az iskola arra van, hogy megtanuld, hogyan kezeld az olyan helyzeteket, amikor kényszerből össze vagy zárva egy csoport idegennel, akik közül van néhány, aki bunkó és csupán hobbiból szívat téged. Mert később a munkahelyen ugyanez lesz, csak majd ott a főnök fog szívatni, csicskáztatni, és a megélhetésed múlik rajta, hogy hogyan reagálod le a dolgot.
2020. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Óriási tévedésben élsz! Nem a tanárnak kell megtanítani a gyermeket viselkedni! Ez konkrétan a szülők feladata (lenne), ők nevelik akkor már hetedik éve a gyereket, mire iskolába kerül, és még a tanköteles életkora alatt is jóval többet érintkezik a szülőkkel, mint a tanárokkal. A tanárok legjobb esetben is csak kicsit csiszolhatnak azon, amit úgymond "otthonról hozott" a tanuló.

Az iskola elsődleges feladata az oktatás. Nem mondom, hogy vannak hatalmas hibák az oktatási rendszerben, de azért egy haszontalan, "szükséges rossz"-nak sem kéne beállítani. Persze, ez függ attól is, hogy milyen nevelésben részesült a gyermek. Ha otthon arra nevelik, hogy legyen nyugodtan lusta, trehány, mert hát lám, apuci-anyuci sem végezte el a 8 általánost, és mégis segílyből egész jól eltengődnek, akkor valószínűleg ő is ezt az utat fogja követni, és kicsi az esléy rá, hogy ezen a tanárai változtatni tudnának. Nem azért, mert a tanárok gyökerek, hanem mert a gyermek számára a szülő a minta, és nem a tanár.

De aki értelmes, rendezett családi körülmények között nő fel, az általában megérti, hogy tanulni szükséges és fontos. És később megérti, hogy erre való az iskola, hogy megszerezzen egyrészt egy szükséges alaptudást, hogy ne legyen buta, és legyen esélye további eredményeket elérni, illetve megérti azt is, hogy a későbbiekben az iskola lesz az, ahol ő elsajátíthatja azokat az ismereteket, amikkel majd egy jó, számára kedvező munkát találhat, ami ugyebár az egyik alapfeltétele a kiegyensúlyozott, boldog felnőttkornak.

Na, "erre van" az iskola.

2020. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Azért ne hidd el teljesen, amit az első ír, vannak normális munkahelyek és normális főnökök is. Meg normális iskolák is, ahol nem szedsz össze szükségszerűen több zsáknyi lelki sérülést. Van egy kollégám, aki Waldorfba járt, látszik a különbség, hogy sokkal normálisabban kezeli a problémás helyezeteket. De állami iskolából is akad jó, elsősorban a tanári kartól függ.
2020. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1


De ha például a tanítók, tanárok megtanítanák màr gyerekkorban viselkedni a gyerekeket, érzelmi intelligenciára, empátiára akkor megspórolható lenne egy csomó szenvedés, konfliktus, és felnőtt korban sem egymás eltiprására törekednének hanem például egymás segítésére. Az iskola maga a rémálom.

2020. szept. 7. 10:33
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Meg mindig nem érted hogy az a szülő dolga, nem a tanar-é?

A tanárnak az a dolga hogy megtanitsa az abc-t meg a szorzótáblát. Ezt keri a szerződése.

2020. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5


Én azt értem, de az sem normális, hogy végignézik ahogy egymást tiporják a gyerekek és idegroncs, érzelmileg sérült, másokban bizalmatlan felnőttekké váljanak?


Miért, szerinted nem kellene a nevelés szerepét felvállalja az iskola ha már a gyerek ideje többségét amúgy is ott tölti el?


Teletömik a fejét egy rakás fassággal amit úgyis elfelejtenek, de heti 2-3 óra neveléstől, etikától sajnálják az időt. Szégyen!

2020. szept. 7. 11:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1:

"Mert később a munkahelyen ugyanez lesz, csak majd ott a főnök fog szívatni, csicskáztatni, és a megélhetésed múlik rajta, hogy hogyan reagálod le a dolgot."


Ezt nevezik csicska mentalitásnak. Egy megfelelő önértékeléssel bíró ember nem hagyja, hogy a főnök szívassa, ha kell, visszavág, ha kell felmond, de nem fog becsicskulni. Ha erényként fogod fel az alázatosságot, akkor valóban "jó" munkát végzett az iskolád, de épp ez az, amin túl kellene lépni legalább felnőttként, ha gyerekként nem sikerült.

2020. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is ez a funkciója a sulinak. Igazad van.
2020. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8


Ez szerintem egyfajta betörése is az embernek, hogy megtanulja, hogy egy jelentéktelen kis semmi és legyen alázatos, hogy majd a munkahelyén ügyes, szorgos tagja legyen a csapatnak és egy életen át vonszolja majd az igát másoknak.

2020. szept. 7. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Miért, szerinted nem kellene a nevelés szerepét felvállalja az iskola ha már a gyerek ideje többségét amúgy is ott tölti el?

Az idom tobbseget nem az iskolaba toltottem, ahogy mas sem.

Ha a szulo nagy ivben lexarta a gyereke nevelését, akkor a tanar a fejere is állhat, örül ha a sajat anyaganak egy negyedét fel tudja adni, nemhogy meg a nekemnemondjamegsenki tipusu kamaszokat nevelje. Vannak a családban tanárok, tudom mit beszelek.

Plusz lehet itt hisztizni, meg mindenfele elmeleteket gyártani agymosasrol, de erdekes modon a tobbseg siman kijarja a sulit, es nem lesz egy nyafogo idegroncs.

2020. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!