Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az iskola csak arra van, hogy...

Az iskola csak arra van, hogy a gyerekek megszerezzék a “szükséges” lelki sérüléseiket amiket majd magukkal cipelhetnek egy életen át?

Figyelt kérdés
Mert például a tanárok képtelenek megtanítani viselkedni őket.
2020. szept. 7. 10:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A szülők az első pont, akiknek kutya kötelezettségük (lenne) megnevelni a kölykeiket. Ja, hogy ők is az iskolától várják el ezt? Gáz. AZ iskola csak másodlagos szereppel bír e tekintetben.
2020. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne egyet értenem veled, mert nem ez lenne a célja, de valójában tényleg lelki sérülteket csinál az iskola (itt inkább a közegre értem) a gyerekekből, és ennek nem kéne így lennie se itt, se a munkahelyen.
2020. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem csak ennyit tesz.
2020. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is sok sérülést szereztem. Lassan két éve pszichológushoz járok. Párom, barátaim nincsenek.


Sajnos a régi bántalmazók kb büntetés nélkül élhetik az életüket, barátaik, párjuk, esetleg családjuk van, én meg vagyok a lúzer, meg incel, mert ekkora hendikeppel nem bírok annyira érvényesülni.


...

Na de hogy ne legyek annyira negatív, azért fejlődtem is valamennyit. A pszichológusnál sok szorongást, traumát sikerült feloldani, átbeszélni, meg a régebben elkövetett súlyos hibáimat, illetve az osztálytársak, tanárok reakcióit átértékelni, tanulni belőle.


Most sincs jó szociális életem, félreértés ne essék, de a közérzetem kicsit jobb. Pl nem "félek" fürdeni a strandon a hasam miatt (sokat szekáltak a túlsúlyom miatt).


Úgyhogy itt is érvényes a mondás, hogy ami nem öl meg, az megerősít.


20F

2020. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#7


A legnagyobb munkanélküliségek közepette elég nagy luxus ez a hozzáállás, elég csak olyanokra gondolni, akiknek a gazdasági helyzettől függetlenül nagyon kell a (legális) munka, pl 2 évvel van nyugdíj előtt, valamilyen betegsége/korlátja van, pályakezdő, stb.

2020. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!