Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyenek az angolok barátnak?

Milyenek az angolok barátnak?

Figyelt kérdés
Érdekel az angol kultúra, és van is egy barát barátja, aki Budapesten élő angol. Szimpatikusnak tűnt egy házibulin, jó lenne vele barátkozni. Szülinapja miatt felköszöntöttem facebookon és elhívtam egy sörre, és szívesen bele is egyezett. Erre vonatkozik a kérdés: barátkozós népség? miről nem beszélhetek (pl. politika vagy vallás)? mennyi idő amíg egy bizalmas barátság kialakul? mennyire vendégszeretőek? sok idő amíg meghívjuk egymást saját otthonba vacsorára? Bocsi ha hosszú, oda vagyok az angol kultúráért, olyan jó lenne egy közeli angol haver!

2020. szept. 18. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Lehetséges, hogy itt Magyarországon mások, mert nem otthon vannak, de kint eléggé hűvösek, mértéktartóak és nem szívesen kötnek szorosabb barátságok "bevándorlókkal". A legtöbb számára ez szükségtelen leereszkedés.
2020. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bár elég színes közeg, nem?

Egyébként az említett srác huszonéves pénzügyi vonalon dolgozik, ha ez segít.

2020. szept. 18. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Az adott srác nem "AZ" angolok, egyszerüen tartsd vele a kapcsolatot, ha neked megfelelö.

Ugyanis még otthon sem egyformák, én nem sok olyannal találkoztam, akinem "leereszkedés" a másokkal beszélgetés.


De van egy barátnöm, ö MO-on ismert meg egy angol srácot, idövel járni is kezdtek, most két gyerekük van és sok éve vannak együtt - sokkal rendesebb, mint a magyarok többsége.

2020. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
#3 napi magyarokat leszolo komment ☑️
2020. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4! Egyáltalán nem! Mi volt ebben sértő?
2020. szept. 18. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

"Sokkal rendesebb mint a magyarok többsége" majdnem több mint kilenc millio emberből te hogy allapitod meg hogy ki rendes,és ki nem?

Ez ugyanolyan hülye kérdés mint az "milyenek az angolok barátnak"...bruh.

Sok féle ember létezik, arra aztán megtobb,lehet valaki lenezobb a bevándorlókkal,lehet valaki nem.. tehát ezt nem lehet megállapítani. Egyén függő

2020. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szulom angol, nyilvan vannak kulturalis kulonbsegek, de banj veluk ugyanugy, mint a magyar barataiddal. A penzugyi vonal meg eleg jo, gondolom igy nem egy primitiv bunko a baratod :D
2020. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Egy annyira sokrétű, sokszínű nép, hogy erre nem lehet általánosítani. Általában udvariasak, de ez az udvariasság gyakran elég kétszínű dolog, csak a látszatot tartják fel vele. Általában sokáig tart, mire kialakul egy bizalmas viszony, vagy mire elkezditek egymást áthívni az otthonotokba, de szerintem pont ez a normális. Vedd lazán, ismerd meg, aztán alakul ahogy alakul. Éltem Angliában, nem kedvelem a kultúrájukat, de sok jó fej emberrel ismerkedtem meg ott, lett 1-2 barátom akikkel az azóta is tartom a kapcsolatot, hogy elköltöztem onnan.
2020. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit, csak a politikát ne keverd bele! Nincs még egy dolog ami ennyire megosztja az embereket.
2020. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9! Gondoltam, pláne a Brexitet :) Ha igazak a sztereotípiák, a kultúrájukról vagy a királyi családról szívesen mesélnek viszont :)
2020. szept. 19. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!