Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire érdemes folytatni a...

Mennyire érdemes folytatni a barátságot ilyenek után? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek már korábban is volt pár furcsasága, de úgy érzem, most felgyülemlett és végleg túlzásokba esett. Képes volt olyanokon kiakadni, ha már elterveztem valakivel egy programot egy adott napra, amikor ő akart találkozni. Olyanokat mondott, hogy ő bármit lemondana értem, még az esküvőjét is(???) és bármikor mások elé helyezne. Kettős mércét is többször alkalmazott, pl. volt, hogy vagy 2 hétig teljesen eltűnt, mondván, hogy depressziós és el akart vonulni a világ elől. Én egyetlen egyszer válaszoltam neki 1-2 nappal később, akkor már jött a kiakadás, hogy miért tünedezek el, miért hanyagolom el, más barátnőim biztos fontosabbak. Gyakran kritizálta a külsőmet (kb. olyan szinten, hogy egy bőrhibán csámcsogott egész nap vagy azon, hogy kicsit elkenődött a sminkem), mint utólag kiderült, azért, mert több alkalommal fordult elő olyan, hogy társaságban voltunk és egy fiú rajta keresztül érdeklődött utánam, dicsérte a külsőm vagy az alakom stb. Tudni kell róla, hogy kicsit túlsúlyos, így ez állandó problémája, éveken keresztül szenvedett emiatt, folyamatosan meggondolatlan kapcsolatokba keveredett, amik után kikészült és nekem kellett vigasztalnom, sírva hívott, hogy menjek át hozzá stb. (Pl. képes volt külföldre elutazni egy internetről ismert fiúhoz, akivel utána persze nem jött össze, évek alatt sem tudta elengedni, pedig csak 3 napot töltöttek együtt). Folyamatosan tök ismeretlen férfiakhoz ment fel, utána meg csodálkozott és sírt, hogy senki sem akar komolyat tőle. Rólam tudni kell, hogy én ennek pontosan az ellenkezője vagyok, sokkal komolyabban veszem ezt a témát. Emiatt is alakult úgy, hogy viszonylag későn alakult ki egy komoly kapcsolatom. Ehhez köthető a legutóbbi kiakadása. Valamikor rákérdezett neten, mi a helyzet velem ezen a téren, akkor már kapcsolatban voltam egy ideje, amit a következő találkozásunkkor akartam neki elmesélni (hiszen a legutóbbi alkalommal még nem volt kapcsolatom, így nem volt miről mesélni akkor), de ha már így alakult, akkor felvázoltam röviden online is és hozzátettem, hogy majd kifejtem később. Gyakorlatilag kijelentette, hogy tönkretettem a barátságunkat, mert titkaim vannak előtte és nem mondtam el neki. Nem tudott örülni a boldogságomnak, csak magával volt elfoglalva. Elvárta, hogy tartsam tiszteletben, hogy ő mindig mindent leírt nekem korábban és neki ez mennyire rosszul esik, de minimálisan se fogta fel azt, hogy ez nem ellene szól, hanem csak a személyiségem másmilyen. Mindezek ellenére azt írta, meg akarja beszélni. Bármennyire jogtalannak és támadónak éreztem, próbáltam higgadt maradni és abban maradtunk, hogy tisztázzuk élőben a félreértést. (Bár alapvetően nem értettem, mert már messengeren is teljesen elutasító hangvételű volt a kijelentéseivel, hogy szerinte nem fér bele a barátságunkba ez és nem méltó hozzá, plusz a párom majd biztosan közénk fog állni és ő fontosabb lesz, el fogom hanyagolni stb.) Ha ezt előre eldöntötte, mit akart tisztázni?) Mivel nem voltam túl jól aznap, így lemondtam a találkozót, de nem 10 perccel előtte, hanem vagy 3 órával. Erre mindössze egy lájk jelet tudott küldeni, amit elég nevetségesnek és gyerekesnek érzek. Azóta nem beszéltünk, de nagyon sokszor eszembe jut az egész. Az a baj, hogy ezek mellett rengeteg pozitív közös élményünk van, sokszor segített, meghallgatott, ajándékokat adott stb. Teljesen össze vagyok zavarodva. Ti mit tennétek a helyemben? Az elengedés vagy a tisztázás lenne a megoldás?

2020. szept. 24. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lépj túl.
2020. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy nem tartanám a kapcsolatot egy ilyen ""barátnővel""..
2020. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a múltban barátság volt, de sajnos a jelenben már nem az. Én eltenném a szép emlékeket oda, ahová valók és nem pazarolnám az életem egy önző, kettős mércés személyre, akire nem számíthatok a bajban.
2020. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így,hogy csak a negatív oldalát ismerhettük meg azt mondanám,hogy szakítsd meg a kapcsolatot vele.

Viszont a végén írtad,hogy összességében nem rossz ember.Az biztos,hogy önbizalomhiányos nem is kicsit.

Neked kell eldöntened,hogy mennyire volt igazi a barátságotok és mennyire bánnád meg ha megszakítanád vele a kapcsolatot.


Szerintem egy próbát megér a megbeszélés ha hajlandó lesz rá.

Ha nem akkor hagyd elmenni szerintem a dolgot mert tényleg gyerekes.

2020. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit önbizalomhiányos? Ez eufemizmus ebben az esetben. Brutál önértékelés-zavaros! És némely vonásában nárcisztikus is. Ha valaki ki akar sajátítani, nem örül a sikereidnek, mindig önmagát helyezi előtérbe és elvárásai vannak, hogy mennyire kell vele foglalkoznod, az nem egy egyenlőségen alapuló felnőtt emberi kapcsolat. És mint ilyen, kb. kötelező tönkremennie. Nem lehetsz örökké az ápolója (a sérült lelkének), nem pótolhatod azt, amit gyerekként nem kapott meg a szüleitől. Rajta egy dolog segítene, ha szépen segítséget kérne egy szakembertől, komoly pszichoterápiás munkába kezdene. Ha nem kezd el így - a változás vágyával - önmagával foglalkozni, téged csak lehúzni tud. Ösztönösen gáncsolják a környezetüket ők, nehogy valaki "többre vigye", mert az önértékelésük ilyen külső körülményektől függ, ahelyett, hogy belső meggyőződés lenne.
2020. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó jól írja, elváltak a szülei, az apja sosem szerette. Általános iskolában kiközösítették, csúfolták. Férfiakban is sokat csalódott (de ez főleg az ő hülyesége, túl meggondolatlan volt). Megértem, ha voltak problémái a múltban, de ez nem elég indok. Velem is történtek rossz dolgok, volt családi konfliktus stb., mégsem jutna eszembe számon kérni a másik emberen, hogy mikor, hogyan, milyen formában akar beszélni a magánéletéről vagy mikor ír vissza, meg nem hoznám ki belőle azt, hogy én biztos kevésbé vagyok neki fontos, mint az XY személy...
2020. szept. 24. 20:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!