Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tegyek az álmaimért vagy...

Tegyek az álmaimért vagy hagyjam hogy befolyásoljanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves srác vagyok és nemrég jöttem haza külföldről. Kettő és fél évet dolgoztam kint de most nagyon úgy néz ki hogy visszamegyek. Nagyon csapongó vagyok abban hogy mit akarok az élettől néha ezt néha azt. Viszont most már egy jóideje nem hagy nyugodni az, hogy saját házam legyen. Nyilván nem egy házára át akarom összegyűjteni csak az ehhez szükséges önerőt ami még így sem kevés pénz. Van egy régi barátom már lassan 10 éve ismerem. Ő viszont nagyon nem akarja, hogy visszamenjek mert végülis nemrég jöttem haza.Valamilyen szinten engem is aggaszt az idő múlása és az hogy akár újabb kettő és fél-három évig távol leszek a hazámtól viszont ha akarok valamit az életben azért tennem kell. Sajnos Ez a barátom nem képes felfogni, hogy saját magamról kell gondoskodnom mert más nem fog rólam. Ő csak azt szajkózza, hogy miért nem keresek itthon munkát és maradok itthon. Amit persze simán megtehetnék csak abból a pénzből nem jutok egyről a kettőre. Hogy tudnám végülis meggyőzni, hogy elfogadja a tényt, hogy márpedig sokáig távol leszek. Attól félek, hogy ez akár rámehet a barátságunkra is. Viszont eléggé bosszúálló típus és nem szeretném azt, hogyha pár év múlva hazaköltözöm bosszút álljon rajtam csak azért mert nem az ő akarata érvényesült. Sajnos egy komolyabb hangvételű beszélgetés nem igazán győzi meg hiszen csak az ő álláspontját fújja. Az a baj, hogy ha hazaköltözöm bármelyik pillanatban bosszút tud állni. És bevallom valamilyen szinten tartok tőle hiszen sok hülyeségben benne volt már. Valaki esetleg járt hasonló cipőben?


2020. nov. 8. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Magadnak Te legyél a legfontosabb. Ne egy barát igényeihez igazítsd az életedet.

Érdekelne, hogy a bosszúja mit takar? Amennyiben megtenné nem is volt igazi barát, nem kár érte.

2020. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!