Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes megválogatni kivel...

Érdemes megválogatni kivel "áll le" az ember, és milyen szinten? Mennyire befolyásolja ez az életét? (25F) Mennyire válogatjátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Például volt, hogy dolgoztam emberekkel, és rendszerint azért megkérdezik a nevem és jön a facebook bejelölés.


Mennyire válogatjátok meg, hogy kit engedtek be a magánéletetekbe?


Nyilván drogos vagy bűnöző alakokat én sem. De előfordul olyan, hogy valaki nem szimpatikus vagy nem is nagyon ismerem de mégsem akarom "kitakarítani" az ismerősi listámból mert végül is nem ártott nekem semmit.


A másik a nem is bűnügyileg vagy más szempontból gyanús alakok, hanem az olyan "fura alakok" akik úgy gondolják, hogy lelki pajtásuk lehetek, de igazából én nem is tudom eldönteni, hogy barátkozzak-e velük. Most egy ideje válaszolgatok mindenféle ilyen furcsa de egyébként ártalmatlan emberkének és úgy érzem pont ez a jó út affelé, hogy 30-35 éves koromra baromira el legyek veszve.


Vagy tartsam meg a barátságukat mert "sosem árthat?"

Nem vagyok alapvetően ilyen ember, de amikor valaki órákat beszélget pl a facebookon naponta egy ismerősével, ismerőseivel, mert valahogy egymáshoz ragadnak az energiák, és most itt nem mondom, hogy én nem vagyok aktív fele az ilyen beszélgetéseknek. Csak hogy is mondjam. Attól félek hosszú távon lehet, hogy "fájdalmas" lesz ha olyan emberekkel tartom a kapcsolatot, akik arról beszélgetnek velem például, hogy mit álmodtak és hogy ennek milyen jelentése lehet. El lehet rajta csámcsogni mint valami érdekes cikken de nem lehet, hogy ezek az egyébként üres ismerettségek, információk hosszú távon megmérgezhetik és kisiklathatják az életemet?


Szóval ti hogyan és mi alapján döntitek el kivel és milyen mélységig tartjátok a kapcsolatot? Mik a tapasztalatok? Az én tapasztalataim egyébként általában azok, hogy akik kötekedtek velem az életben vagy piszkálni próbáltak, pár mondat váltása után maguktól letiltanak, így velük nincs problémám.


Igenis számít szerintem, hogy kivel ismerkedünk az interneten. Az emberiség egyre inkább egy nagy családdá kezdett válni, de ugyanígy megvan mindig a szortírozás joga.


Szeretném tényleg hallani ki mit gondol. Nyugodtan jöhetnek nagyon hosszú bő kifejtések, saját élettapasztalatok.


Köszönöm


2016. dec. 29. 06:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Nyilván a kapcsolatokat szándékosan, tudatosan is lehet erősíteni és gyengíteni. Fokozni, vagy épp leépíteni, arról beszélek, hogy ki mennyire, és hogyan válogatja meg azt, hogy kibe mennyi energiát fektet.


A másik hogy a fura alakok néha sosem tudjuk, hogy hova vezethetnek el minket, lehet kulcs lehet később egy társasághoz, ahol az ember megtalálja élete szerelmét, vagy egy jó munkához, vagy bármi hasonlóhoz. Én legalábbis erre szoktam gondolni, de lehet, hogy becsapom önmagam és fölöslegesen reményekedek, és azokhoz az emberekhez kéne felzárkóznom akik sikeresek és keményen dolgoznak a sikerért. (mert sok ilyen is van) de vannak az embereknek rejtett sikereik is, ami lehet, hogy vizuálisan nem látszik.

Hogy mondjuk lehet van egy fura lány akivel jó beszélgetni és olyan dolgokat tud elmondani az embernek, hogy kivált 20 pszichológust. De valójában egy teljesen egyszerű embernek tűnik. Sosem tudjuk ki mit rejteget. Megítélni sem szeretnék senkit, de alaptalanul bízni, vagy fölösleges kapcsolatokat ápolni. Lehet szemétségnek hangzik.


Remélem azért van aki ezt végigolvassa.

2016. dec. 29. 06:41
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem csak a választ de még csak a kérdést sem tudom. De szerintem lesz itt olyan aki érti.

Előre is nagyon köszönöm a segítségét! Senkit sem fogok lepontozni ha olyasmit ír.

2016. dec. 29. 06:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem már nincs Facebookom, de mikor volt,akkor sem chateltem rajta mindenkivel órák hosszát. A chat csak 5-6 ember számára volt látható, hogy elérhető vagyok, ennyi. Azoknak, akikkel személyesen is jó baráti kapcsolatban vagyok/voltam. Azon kívül pedig, ha valaki bejelölt, mert megismert (akár csak futólag is), azt visszajelöltem, azzal nem ártok. Viszont arra figyeltem, hogy a magánéletemet ne az oldalon éljem, értsd, nem posztolgattam olyan fotókat, amik másra nem tartoztak. Max a barátaimnak egyesével elküldtem. De azt hiszem a fb-on lehet belső köröket is létrehozni, és akkor beállíthatod, melyik kör mit láthat rólad. Olyanok meg nem nagyon írogattak, akiket nem is ismerek, ha meg belebotlottam ilyenbe, megírtam, hogy "bocs, de nem os ismerlek", ezzel rövidre zártam a dolgot. De őszintén? Nem hiányzik a fb, eleinte volt kicsit furcsa, hogy nincs, de én eredetileg is csak unaloműzőnek használtam leginkább. Akikkel meg ott beszéltem, ugyanúgy elérem viberen, whatsappon.
2016. dec. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

AZ Fb-n én nem jelöltem be soha senkit, de mindenkit visszajelöltem, akit valóban ismertem. Nem tiltottam le soha senkit (de volt, amikor a beérkezett üzenetet figyelmen kívül hagytam). A chat mindenkinek le van tiltva. Olyan szinten nem osztok meg soha semmit, hogy egyszer valami hiba folytán megjelent egy-két megosztás a nevem mellett, és az ismerőseim azonnal figyelmeztettek, hogy valami gáz van:) Az Fb-t én levelezésre használom.


Hogy kire mennyi időt és energiát szánok? Kezdetben amennyi ösztönösen "jön", ameddig jól érzem magam. Ha erőltetettnek érzi az ember, akkor már régen rossz. Hosszú távon pedig annyit teszek bele az ismeretségbe, amennyit kapok. Soha nem a "hasznosság" alapján válogatok, hanem "összhang" alapján.


Amúgy én viszolygok attól, hogy ismeretség alapján jussak előnyhöz, mert akkor azt érezném, hogy másik lekötelezettje vagyok, és ezzel nagyobb árat kellene fizetnem, mint amennyit ér az egész. Önerőből boldogulok, ahogy tudok, az ismeretségi körömet nem használom előrébb jutásra. (Persze, volt, hogy adódott egy-két lehetőség ismeretségi alapon, de soha nem kerestem ezeket a lehetőségeket.)

2016. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Részemről a Facebook nem egyenlő a magánélettel. Ha beszélgetni akarok, akkor inkább találkozom az illetővel, és nem órákig pötyögök neki. Másrészt elég jól testre szabható hogy mikor mit és kivel osztasz meg, ha nem társz mindent a világ elé, akkor nem lesz bajod sem.


Szerintem a legegyszerűbb ha nem interneten épít kapcsolatokat az ember, arra ott a való élet.

2016. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De mennyire! Rövid az élet ahhoz, hogy ötezer emberrel tarts felületes kapcsolatokat. Persze ha az előrejutás, karrier a célod, akkor megéri; ha mély kapcsolatokat akarsz kialakítani, vagy kevésbé vagy toleráns az embertársaid iránt, akkor viszont alaposan érdemes szűrni. Utóbbi nem minőség kérdése, egyszerűen mindenki más típusú emberekkel érzi jól magát.
2016. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, személyiségfüggő, ha pl magántanárnak, értékesítőnek, vállalkozónak vagy politikai pályára készülsz jobb lehet a sok ismerős, vagy ha bulikat akarsz szervezni vagy ha kezdesz elszigetelődni, vagy ha egót akarsz meríteni a sok lájkból és köszöntőkből. Hosszan chatelni arcokkal nem sok értelme, akkor inkább személyesen vagy esetleg telefonon. Kevesebb ismerőssel időt lehet spórolni és jobban oda lehet figyelni a számodra fontosabb ismerőseidre.
2016. dec. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet a kettő között a jó valahol, hogy nem csak családtagokkal meg a legjobb 3 barátoddal állsz szóba, de azért nem is írogatsz idegenekkel órákat apró-cseprő dolgokról tíz órákat, amikor más fontos dolgod van.
2016. dec. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyél kemény, és ne pazarold az idődet olyanokra, akiktől nem lesz jó kedved Rövid az élet! Annak idején egy csomó emberrel egy csomót beszélgettem, mert érdekesnek tűntek, na, ezek a valaha érdekes emberek ma jórészt lecsúsztak, és volt, akinek csak arra kellettem, hogy pénzt kérjen kölcsön tőlem, vagy a lelki szemetesládájának használjon. Keményen válogasd meg, hogy csak azzal tölts időt, akiből NEKED érzelmi vagy egyéb hasznod lesz! Én a telefonálgatós meg irkálós ismerőseimet is kiiktattam, mert terhemre v oltak azzal, hogy csak a beszédkényszerüket élték ki rajtam. Légy keményen válogatós, és ne mentegetózz nekik, tedd le a telefont, nyomd ki a messengert, különben az ablakon dobod ki sz életidődet! Tapasztalat.
2019. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!