Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az igaz barátságba belefér az...

Az igaz barátságba belefér az egymás közti versengés?

Figyelt kérdés
Kezdetben nagyon sikeres voltam a táncban és a barátnőm támogatott és örült a sikereimnek, de közben mindig mondogatta, hogy persze én mindenben jobb vagyok nála és én vagyok a “tökéletes”, meg a kedvenc. Ami szerintem nem volt igaz, mert nem kivételeztek velem emiatt, csak nyilván kicsit több figyelmet kaptam. Így elkezdett ő is küzdeni a figyelemért. Ha én vagy bárki más volt a középpontban akkor valamivel (pl. önsajnáltatás) mivel ő nem olyan jó táncos, felhívta magára a figyelmet, így szépen lassan elérte, hogy másra nem jut figyelem. Viszont én úgy éreztem, mintha le akarna győzni engem, de nem azzal, hogy ő is megdolgozik érte és együtt érünk fel a csúcsra, hanem hisztivel éri el, hogy ő legyen az egyetlen fő személy és mindenki más (én) is “alatta legyen“. Így kialakult köztünk egy versengés mert elég hiú vagyok és tudom nem szép, de amolyan “ha harc, hát legyen harc” alapon belementem

2020. nov. 26. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ez motiválóan hat, addig nincs gond, de amikor már irigységet és haragot szül, akkor már nem egészséges.
2020. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Ha nincs belőle tényleges sértődés, addig persze, rendben van.
2020. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már nem fér bele egy barátságba. Ez már irigység, a másik lehúzása, elnyomása. Így nem működik egy őszinte kapcsolat (persze kinek mi a fogalma a barátságról).

Amíg a versengés olyan módon van jelen, hogy egymást elősegítve toljátok egymást előrébb, addig rendben van. Ha már a másikat húzzátok le azért, hogy valamelyikőtök előrébb kerüljön, akkor megette a fene.

2020. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!