Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen esetekben szakítanád/sz...

Milyen esetekben szakítanád/szakítottad meg a barátoddal a kapcsolatot ? Konkrét, személyes példát tudnátok mondani ? Mi olyan eset volt, miután azt mondtad, kész, vége a barátságnak ?

Figyelt kérdés
Jól döntöttél szerinted ?

2020. dec. 6. 01:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Ellenkező nemű barátságoknál, amikor megtörtént a klasszikus dolog, hogy az egyik fél elkezd többet érezni, de a másik nem. Ilyenkor a kapcsolat megszakításának nem nagyon van alternatívája.
2020. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Észrevettem, hogy untatja őket a társaságom, ha bekapcsolódok hozzájuk, akkor nem nagyon örülnek.

Nem erőltetem magam senkire, gondoltam, ha majd kellek, akkor odajönnek keresnek, de ez egyre ritkább és felszínesebb lett. Így egyikünk se kereste a másikat.

Nincs harag, kb. megmaradtunk ismerősi szinten. Ha valahol összefutunk, akkor váltunk pár szót, de igazából ennyi.

2020. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen is volt. Az egyikük (ugyanaz a szakmánk), lényegében belőlem élt. Ő is, én is szabadúszó, ha valamit nem tudott, akkor nem nézett utána a jogszabályok között, hanem egyből írt, hívott, ez hogy van, az hogy van. Szívesen segítettem, nem is erről van szó. Volt, hogy fél éjszaka neki dolgoztam, (átküldte a munkáját, és az ő szarát kutyultam ki), tényleg jóindulattal csináltam, miközben én is el voltam úszva. Aztán amikor abbahagyta az otthoni munkát, és felvették egy munkahelyre, elfelejtett. Napi szinten volt a multihoz felvétel, ahol dolgozott, többször mondtam neki, hogy szívesen dolgoznék ott én is, de nem szólt az érdekemben (közben hetente vették fel egy új projekt miatt az embereket, végzettségem, gyakorlatom is megfelelt). Nekem innentől kuka.

A másik nem ilyen durva: Ő egyszerűen mindig csak a saját problémájáig jutott el, beszélni csak az ő dolgairól lehetett. De mindig, és mindig. Felhívott, egy órán keresztül idezúdította a két felnőtt lányán, két vején, két unokáján keresztül a bátyja lányának meg annak a férjének, meg minden retyerutyájának a történetét. Aztán a telefonálás végén fél perc alatt megkérdezi, hogy "nálatok ugye minden oké", és elköszönt. (Közben nálunk is volt, csak a teljesség igénye nélkül: Ikerszületés a családban, fiatal családtag súlyos betegsége, amerikai ösztöndíj, diplomaosztó, esküvő, ezekről ő is tudott úgy érintőlegesen, de soha nem hagyott szóhoz jutni.

Az van, hogy mostanában nem veszem fel a telefont, ha hív.

Jól döntöttem mindkét esetben.

2020. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus instar*banc lett, elkezdett drogozni, lerazott az uj "meno" barati tarsasaga miatt es mindekozben a pasijanak (akit megcsalt), az anyjanak es jopar ismerosunknek ugy adta elo, hogy en kinalom mindig droggal, en hivogatom folyton pialni meg bulizni. Aztan egyszer reszegen kiakadt ram, hogy mekkora nyomorek vagyok (ez mar az a szakasz volt, amikor megprobaltuk ujrakezdeni a baratsagunkat persze o sosem ismerte el, hogy mit tett) es nem csodalkozik, hogy lelkiserult vagyok, mert kinek kellene amugyis az eletebe egy ilyen szanalmas p*csa. Akkor es ott veget vetettem ennek. Probalt evente egyszer bekulni, de en nekem nincs szuksegem zullott, csapongo, megbizhatatlan drogos tarsasagra. Mindig kialltam mellette, az exe a mai napig nem tudja, hogy meg lett csalva es azt sem, hogy onszantabol jart drogozni, en meg kozben otthon tervezgettem, hogyan dobjam fel a baratsagunkat, mit rontottam el.
2020. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy egész baráti társaság mondott le úgy rólam, és a legjobb barátnőmről,hogy velünk sose tudatták,mit rontottunk volna el. Csak egyik napról a másikra nem beszéltünk. Ők voltak a populárisabbak gimiben szóval az osztály kitagadott minket mint a picsa :') régi szép idők
2020. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!