Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit kérnétek el ezért?

Mennyit kérnétek el ezért?

Figyelt kérdés
Egyik barátomnak van egy masszázs szalonja, és kért tőlem egy kézzel festett plakátot, azt mondta, mondjam meg az árát. Az anyagköltséget számolnám, az oké, de azon felül mennyit kérjek még el? Mert azért én is munka után csinálnám, tehát a szabadidom menne rá, nem tudom mi alapján számoljam az órabért. Nem akarok pofátlanul nagy összeget elkérni, mégis csak barátról van szó, de nekem is időmbe és energiámba telik egy ekkora plakát megtervezése, festése, amit ingyen azért nem akarok csinálni. Ti hogy számoljátok ilyenkor az összeget? Szerintetek mennyit illene ilyenkor elkérni?
2021. jan. 19. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Mivel ő is elszámolja, levonja az adójából, baráti áron az anyagi költségen felül munkadíjként óránként 3-5000.-Ft bruttót kérnék tőle.
2021. jan. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Az ilyen plakátot simán megtervezed számítógépes programmal, majd a

Copy a kívánt méretben printeli neki.

A tervért és a munkaidőért számolnék fel óránként baráti netto 3-5 ezer Ft-ot és adnék számlát, hogy le tudja vonni az adójából.

Ha nagyon egyszerű, akkor cca. 5 óra alatt megvan a terv. Nagy felbontásban csináld.

2021. jan. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Igen, 3-5E. + pár ingyen masszázs felfrissítendő a plakátfestésben megfáradt testedet :-)
2021. jan. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 nem tudom minek kell beleszólni olyanba, amiről nem is volt szó a kérdésben. Kézzel festett plakátot akar, nem hiába, jobban illik a helyhez. Ez volt az elképzelése, akkor ne akarj már beleszólni, hogy hogy egyszerűbb! Ezt leszámítva köszönöm a válaszod neked is. A helyzet az, hogy ez az órabér több lenne, mint amit a munkahelyemen kapok, én olyan 1000 forint körül gondolkodtam, de majd meglátom..
2021. jan. 19. 07:19
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is 3-5 ezerért vállalnám el.

Persze az én munkahelyemnél is több ez az ezer forint / óra

de ez művészet nem egy egyszerű meló.

Én ilyenekkel foglalkozok és sokkal kisebb sima rajzért ami 10x7 cm-es is kb 3 ezret kérnek.

Gondolom azért abba a szalonba jóval nagyobb kéne.

3-5 ezerrel baráti árat mondanál.

2021. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom ez mennyit segít, de hátha így egyszerűbb kitalálni. Anyagköltség+ a fele annak, amennyiért másnak megcsinálnád.


5000nél többet én sem gondolnék, mert az már nem baráti ár lenne, meg számlát sem adsz, gondolom.

2021. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2000/ óra
2021. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
És ha nem tetszik majd neki?
2021. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed. A barátod, szerintem fesd meg neki vendégcsalogatóra, aztán elmentek ebédelni egyet.
2021. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!