Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok-sok éve miért mindig...

Sok-sok éve miért mindig szombat este elviselhetetlen a magány, barátok hiánya?

Figyelt kérdés

Nem tudom: másnak is van -e hasonló érzése.

Közel vagyok a negyvenhez, életemet mások részéről érdekbarátságok és kihasználások kísérték végig. Kerestek, ha kellett valamiben segíteni nekik, de egyébként mindig én kerestem mindenkit. Találkozni is akkor találkozhattunk, ha segítségem kellett nekik.

Sok-sok éve hetente mindig szombat esténként elviselhetetlen a magány érzése, hogy nem keres soha senki, nincsen egyetlen barátom se.

Miért mindig szinte csak kizárólag szombat este fáj ez hetente?

Tini korom előtt is így volt ez.



2021. jan. 23. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Tehát 40 évesen egyedül élsz? Nincs több kérdésem:)
2021. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Igen, én is ezt érzem 23 évesen...

A többi nap legalább lefoglal a munkával.

2021. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Mert gondolom akkor szokás összeülni a haverokkal. Feleséged sincs?
2021. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem az egész hétvégém ilyen. Hétköznap a munka meg a teendők azok lefoglalnak, hétvégente viszont rám szakad a tengernyi szabadidő, amit nem tudok értelmesen felhasználni. Esténként azért mindenki jobban érzi a magányt, amikor a világ elcsendesül.
2021. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem csak a szombat este ilyen, rámtör mindennél erősebben a magány érzése.
2021. jan. 23. 19:42
 6/19 A kérdező kommentje:

Nincs feleségem.

Régen sem "volt szokás" szombatonként összeülni haverokkal, engem sose hívtak sehova, illetve maximum ha 10 évente egyszer, akkor sokat mondok.

Tehát nekem nem azért van ez, mert "régen szokás volt" és "most életemből hiányzik".

2021. jan. 23. 19:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül élsz, előfordulhat, hogy magányosnak érzed magad. Az rosszabb lenne hidd el, ha család is lenne és úgy éreznéd magad magányosnak.
2021. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Itthon élek még (így alakult az életem), tehát nem vagyok teljesen egyedül, csak a barátok hiányoznak, de nagyon.
2021. jan. 23. 19:52
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
De nincsenek is barátaid, akkor mi hiányzik? Barátokat szerezni sose késő. Az vigasztaljon, hogy ma úgyse mehetnél sehova:)
2021. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az hiányzik, hogy legyenek emberek, akikkel kölcsönösen érdeklődünk egymás iránt.

Ha megnyitom a Viber-t, vagy Messenger-t, ne azzal kelljen szembesülnöm, hogy elém táruljon: hány emberrel kezdeményeztem kommunikációt - hiába. Önmaguktól sose írnak.

Az összes kapcsolatom virtuális chat-jellegű, ha írok, egy-két embertől időnként van valami válasz, ha nem írok, még ők is eltűnnek.

2021. jan. 23. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!