Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért "űzöm" el magamtól...

Miért "űzöm" el magamtól vajon a barátokat?

Figyelt kérdés

Őszintén érdekelne, hogy vajon mi lehet a baj velem, vagy csak ennyire szerencsétlen lennék, hogy sorozatosan ilyen emberekbe botlok?


Már egészen az általános iskolától ez a tendencia, de mióta munkahelyekről lettek barátaim, még rosszabb a helyzet.

Amint valakivel jóban leszünk, sokat beszélünk, találkozgatunk, egy idő után mindig azt kezdem érezni, hogy csak kihasználnak/szórakoznak velem.


Pl. az egyik lány sokat mesélt nekem tavasszal meg nyáron a kapcsolati gondjairól, egy darabig munkanélküli is volt, aztán miután rendeződött az élete, szinte teljesen el volt tűnve, és sosem ért rá, válaszolni is sokszor csak 4-5 nap múlva válaszolt, 1 sort... Karácsony óta nem is beszéltünk, de azért lájkolja mindemet...

Egy másik lány folyamatosan küldözget vicces videókat meg képeket, de azt sosem kérdezi meg, hogy vagyok. Néha megkérdezi, hogy találkozok-e én is velük (egy másik lánnyal így 3-an munkatársak voltunk), de mindig az utolsó pillanatban szól kb, leszervezve sincs soha semmi. Tegnapra is elhívott, hogy 5-kor találkoznak a másik lánnyal, és nem mentem el, mert előtte nem is írt semmit, azt se kérdezte, megyek-e egyáltalán, és utána se hívott...

Van olyan is, akinek jelenleg sok problémája van, mert nagyon beteg a párja, és egyedül kell eltartania magukat, plusz a kisfiát, szóval megértem, hogy nincs jól, és sűrű az élete. Szerintem kedves voltam vele, ráírtam néha, hogy hogy vannak, hogy érzi magát, meg hogy valamikor találkozhatnánk majd, de magától már nem ír sosem, és erre is azt válaszolta, hogy majd egyik hétvégén összehozzuk (nyilván ez egy lekoptatás)... Neki sem értem, mi baja van velem.


Ti kívülről mit gondoltok erről? Egyszerűen nem értem, miért csinálják ezt velem folyton. Pedig tényleg úgy érzem, hogy én törődtem velük, és számíthattak rám.


25 N


2021. febr. 2. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Túlreagálod, másnak megvan a saját élete, te pedig mástól várod, hogy foglalkozzon veled.
2021. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tesóm pl. rendszeresen beszélget a barátaival, és 2-3 hetente találkoznak is, pedig nekik is megvan a saját életük. Ha valaki "foglalkozásnak" érzi, hogy törődik a barátaival, az nagyon gáz szerintem. És pont ezt nem értem, hogy mi lehet a baj.
2021. febr. 2. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Túl sokat vársz el másoktól szerintem.
2021. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elvárásnak számít, hogy mondjuk havonta egyszer jó lenne találkozni, meg néha beszélni, hogy kivel mi újság? Atyaég...
2021. febr. 2. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mert valószínűleg elviselhetetlen vagy.
2021. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki annyira elviselhetetlen, akkor pl. kitörlöd, és nem reagálsz neki. :D
2021. febr. 2. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán senki sem keresi a társaságod.
2021. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak pont erre nem tudok rájönni, hogy mi lehet a gond.
2021. febr. 2. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták ilyesmire, hogy túl sokat akarok. Amit azért nem értek, mert látok magam kívül más jól működő baráti társaságokat, baráti kapcsolatokat ( mint ahogy fentebb is van, pedig nekik is van saját életük a barátok mellett).
2021. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, épp ez az, valakik örökké találkoznak meg beszélnek, és nekik nem saját életük van, hanem egymás életének a részei...
2021. febr. 2. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!