Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én reagálom túl?

Tényleg én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Van ferjemnek egy nagyon jó barátja. Nevezzük Pityunak. Pityunak van egy barátnője, legyen Kati.

Mi így 4en rengeteget voltunk együtt régebben. Kirándultunk, étterembe mentünk, mindig volt valami.

Aztán terhes lettem. Kati ezen megsértődött. Mert nekik nem lehet gyerekük. Megromlott kicsit a viszony, de megbeszéltük, rendeződött. Fel is kértük őket keresztszülőknek. Pityu imádja a fiunkat (most 2 éves) Kati is jóban van vele.

Kb fél évvel ezelöttig minden jo is volt. Aztán az utcájukba költözött egy pár 2 gyerekkel. Azóta csak a fiuk találkoznak, autotsuerelnek, fátvágnak, stb. Kati nem volt nálunk mostanába, mi se náluk a gyerekkel. Ugyanis Kati összebarátkozott az új lakóval, Vikivel. Akkora barátok lettek, csak na. Azóta Kati Pityut is erölteti, hogy inkább Vikivel, a párjával meg a gyerekekkel legyenek, ne velünk.

Én ezen nem is problémázok, Katival sosem volt nagy barátsagom, csak olyan felszines. Ám férjemet bántja, hogy Pityu ennyire leszarja, inkább Vikiékkel vannak mint velünk. Ott a 2 gyereket istenítik (pedig igen állatformák) a keresztfiukat meg le se szarják lassan...


De a fő probléma. Van a facebookon egy helyi csoport. Szüléssel kapcsolatos, de nem csak az van benne, hanem a kórházzal kapcsolatban bármi, gyereknevelés, stb.. nagyon jó csoport.


Szeptemberben ujra terhes lettem, voltam a nőgyógyászatin. Aznap a csoportban pont volt egy kérdés a nőgyógyászattal kapcsolatban, válaszoltam rá. (Annyit írtam: én ma voltam, 3órát vártam). Kati masnap rámírt, hogy csak nem terhes vagyok? Kérdeztem honnan veszi. A csoportból. Zárt csoport, kati nem tagja. Elmondtam nem vagyok terhes (nem akartuk még elmondani, el is vetéltem, így örültem is, hogy nem sokan tudták).

Most a napokban kiírtam egy kérdést. Ami úgy szólt, hogy a szájsebészetre kaptam beutalót. Véleményeket kérnék az osztályról, mennyi idő a várakozás, milyen gyorsan adnak időpontot...


Erre másnap ír Pityu férjemnek, hogy miért nem mondtuk hogy terhes vagyok?! Férjem csak lesett mint hal a szatyorba, nem tudta mi van. Hát mert Kati látta, hogy a csoportba kiírtam, és mivel abban a csoportban informálódok, tuti terhes vagyok 🤦‍♀️

Na felkerestem a csoportot, megnéztem kik vannak benne, kik lehetnek Kati informátorai. Rábukkantam Vikire. Azzal a lendülettel tiltottam is. Elegem lett belőle, hogy ez a iq harcos (kati és viki) ilyeneket szűrnek le a kiírasaimból...


Na ezt észrevették. Pityu hívta férjemet, hogy mennyire csalódott bennünk, miért kellett nekek a Vikit tiltanom, mert ő nem akart semmi rosszat...


Nekem betellt a pohár, hogy ők a magánéletemen csámcsognak, hogy kitalálnak ilyen dolgokat. Erre most férjem is berágott, mert megoldhattam volna máshogy, mert Pityu most rá haragszik...


2021. febr. 13. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Akit letiltanak, az nem tudja, hogy ő tiltva van. Nem kap ilyen értesítést, nem is láthatja a tiltás tényét. Ugyanúgy nem fog csak látni, mintha kiszállnál a csoportból. Itt csúszik el a történeted.
2021. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem engedd el ezt az egészet, a Katit a Pityut és mindenkit. Ez a barátság eddig tartott. Ne idegeld magad feleslegesen. Ennyi volt, lépj tovább. Szerintem nem érdemesek arra hogy rugózz rajta. Tényleg túl reagálod de gondolom azért mert bánt a dolog. Engem is bántana. De nem érdemes.
2021. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy letiltottad. A férjed majd remélhetőleg megbékél. Próbáld megértetni vele, hogy az Pityu sara, hogy megharagudott rá azért, mert te letiltottad Vikit.

Visszaolvasva kicsit Barátok Közt-ösen hangzik :)

2021. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1es!

Mivel ha Viki rámkeres, nem talál. Kati rámkeres ő megtalál. Ergó leesett nekik, hogy tiltottam. Nem kaptak semmiféle értesítést, nem is mondta senki... de csak ne magyarázkodjak már 😂


2es! Köszi!

2021. febr. 13. 12:09
 5/11 A kérdező kommentje:
3! Visszaolvasva nekem is, csak próbáltam érthetően leírni.
2021. febr. 13. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Katit is tiltsad. Sz@r. emberrel nem barátkozik normális nő.
2021. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felesleges tiltani, anélkül is tudnak pletykálkodni az emberek. Én a titkolózást se szeretem, de ez tényleg csak rátok tartozik, hogy terhes vagy e vagy sem, majd kiderül úgy is. Jobb dolguk sincs ezek szerint. Én a srácokat sajnálom, meg a gyereketek, egy jó keresztapa mindig jó. Nem tudom, hogy hány éves, de apja+gyerek + pityu is találkozhatnának :D
2021. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Katinak és Pityunak közös facebookja van... pityuval nincs bajom, vagyis eddig nem volt, ezért nem akarom törölni...
2021. febr. 13. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor tűrjél.
2021. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7!

Nem vagyok terhes, csak egy babás csoportba irtam ki a kérdésem, emiatt szűrték ezt le... pletykálkodnak, tudom, ez egyértelmű.. de ennyivel is kevesebb felületet adok nekik, úgy gondolom. Nincs jobb dolguk. Egyikük sem dolgozik, életük a facebook, mindenkivel ezt csinálják. Egymásra találtak.. katival azért is nem volt sose olyan jó barátságom, mert én nem ilyen vagyok. Engem zavar más kibeszélése, ő meg nem talált ebben partnernek.


En is sajnálom, hogy így alakult, hogy Pityut ilyen pórázln tartja kati... fiam imádja a keresztapját, forditva is igaz. Ferjem is testvérként tekint(ett) pityura.

Pityu 34, férjem 31, fiunk 2 éves .

2021. febr. 13. 12:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!