Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy 50-hez közeli férfivel...

Egy 50-hez közeli férfivel szeretnék legalább kommunikációs kapcsolatot létrehozni,de ő nem hajlik erre,azt mondta,hogy neki így jó,ezt szokta meg.... Se gyerek,se barátok semmi,próbálom vele,de semmi reakció....????

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő így jól érzi magát, miért erőlteted?
2021. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nem lesz egyszerű kör. Saját magamból kiindulva mondom ezt mert én is nehezen megközelíthető vagyok. Idő kell mire bizalmamba tudok fogadni valakit. Az embereknek mindig a cselekedeteit figyelem nem a szavait. Mondani bármit lehet. Az általam legnagyobb rohadéknak tartott emberek is a saját maguk szemében nyilván értékes,jóravaló személyek. Szóval a szavak csak onnantól érdekelnek ha az illető már a tetteivel bizonyított nálam hogy megüti az erkölcsi mércémet. Minél több pofont kapott valaki az élettől annál nehezebben tud nyitni mások felé és annál nehezebben tud pozitívan tekinteni a jövőbe.A hitét aláássák a rossz tapasztalatok. A másoktól való elzárkózás a legtöbbször azért van mert az illető meg akarja kímélni magát az újabb csalódástól. Ha tudsz valamivel hatni az illető érzelmeire akkor feltörhető ez a burok, de számíts arra, hogy ha ez sikerül is, az illető még sokáig vissza-vissza fog bújni a csigaházába. Mert azt már megszokta. Az a komfortos, az nyújt biztonságot, elrejt, eltakar, lepattan róla minden. Azt kell elérned valahogy hogy az illető rájöjjön arra hogy a falak mögött az élet napfényes oldalán az élet tartogathat számára annyi jót amiért megéri kockáztatni egy újabb sérülést.Én azt mondom, hogy neked kellene megnyílnod először. Ha látja azt hogy te fel mered vállani a gyengeségeidet, akkor talán ő is erőt meríthet a te bátorságodból. Az ember nem a magányra van teremtve, mindig oka van annak ha valaki hosszú ideig egyedül van. És minél tovább tart ez az időszak annál mélyebbre tud süllyedni az ember ebben az érzésben és annál nehezebb lesz kijutni ebből a gödörből. Ha éveken át nincs senki aki legalább egy kötelet odadobna az illetőnek amibe belekapaszkodhat, akkor nem kell csodálkozni azon ha már nem is vár senkitől semmit ez az ember. Én azt mondom, hogy ne erőltesd nagyon a dolgot mert abból szinte biztosan teljes elzárkózás lesz. Apró kedvességekkel, figyelmességgel talán juthatsz valamire,szerintem viszonozni akarja majd a kedvességedet és ebből talán elindulhat majd valami. Talán. De ne lepődj meg azon sem ha nem tudsz vele egyről a kettőre jutni. Van az a pont amin túl az ember már csak egyszerűen az üres létezésre vágyik és nem vár már semmit az élettől.
2021. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bar nem otveneves ferfi vagyok, de egy joindulatbol durvan zaklato ismerost, miutan szo szerint leirtam, kimondtam, hogy nem akarok beszelgetni vele, letiltottam.
2021. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen idős korban a megszokás már nagyon nagy úr :)


Én is introvertált vagyok, egyedül élek 47 évesen. És nem azért, mert antiszoc vagyok vagy mert az "üres létezésre" vágynék. Vannak jó barátaim, kedves szomszédjaim, "kommunikációs kapcsolat" is van, akármit is jelent. Meg cicám, halam, kertecském.


De így hozta a sors és ez sok szempontból kényelmes, komfortos és főleg: megszoktam. És egyáltalán nem érzem úgy, ahogy az előttem író lefesti: ez nem gödör, ez nem üres létezés, ez nem az élet árnyékos oldala, ez nem azt jelenti, hogy semmi pozitívot nem várok az élettől. Sőt, még sok tervem van! Ha valakire ez mind jellemző, az inkább depressziós. Az igaz, hogy az életben mindent nekem kellett megoldanom, intéznem, megszerveznem, megcsinálnom, minden gesztenyét én kapartam ki magamnak. Ez lehet, hogy valami burkot vont körém, de nem jelent bezárkózást, csak egyszerűen nincs tér egy új embernek ebben a kis világban.


Biztos lehetne, csak ahhoz valami nagyon magával ragadó antré kellene vagy konkrét döntés a részemről, hogy helyet csinálok, de a megszokás ugye... :)

2021. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Thomas,köszönöm válaszod....

Többször elolvastm,elgondolkodtató.....

2021. febr. 14. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen célból akarsz vele kapcsolatot létesíteni? Azért az nagyon nem mindegy.

Lehet hogy csak neked jó.

Valahogy úgy igazítsd, hogy neki is jó legyen.

2022. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!