Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kritikát fogalmaz...

Ha valaki kritikát fogalmaz meg feléd, nagyon meg tudsz sértődni?

Figyelt kérdés
Egy nem durván megfogalmazott kritikára hogy reagálsz? Mitől függ még a reakciód?

2019. nov. 20. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mitől függ a reakcióm? Elég sok dologtól. Például ahogyan meg van fogalmazva az a kritika. Vagy mi a célja a kritikának. Egyáltalán kértem-e a másik véleményét. Milyen kapcsolatban vagyok az illetővel. Milyen a pillanatnyi hangulatom. Stb.
2019. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan foglmazza meg az illető és nem vagyok épp valamiért kivételesen fos kedvemben, akkor hát rosszul esik, de megsértődni nem sértődök meg rajta.
2019. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Átgondolom, és ha van benne olyan pont, ami hasznosítható, vagy elgondolkodásra alkalmas, akkor megfontolom.
2019. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

A kérdező le sem tudná tagadni, hogy nő.

Miért ne fogalmazhatna meg kritikát bárki. És miért kellene megsértődnöm? Sőt nagyon megsértődnöm???

Nem is értem a kérdést...

2019. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább úgy fogalmaznék, hogy rosszul tud esni, mert ésszel felfogom, hogy megsértődni nem jogos, amennyiben nincs rosszindulat a kritika mögött. De ha olyasmiről van szó, amivel amúgy is tisztában voltam már, vagy nem érzem nagy dolognak, akkor tök semlegesen érint.
2019. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én epitö kritikat még nem kaptam.

Folyamatosan csak olyat amiben nincs igaza a masiknak.


Munkahelyi pelda

Vannak ugye alapfeladatok azaz maga a munka

De jön a fönök es azt mondja eldobni mindent mast kell xsinalni SOS élethalal.

Igy azt tesszük prioritasra. Ezutan ujabb es ujabb SOS feladatokkal nyaggat.

A nap vegen meg megkerdezni az alapfeladat miert nincs kesz???

Ilyenkor mondanom kene hogy pont neked kene tudni ugyan miert nincs kesz...de lenyelem.


Vagy maganeleti:

Gyakran kocolodik a hajam ezert balzsamot, hajvegapolo olajokat hasznalok hogy könnyen kifesülhetö legyen.

Erre baratom(azota exem) beszol hogy biztos az olajtol kocolodik ha nem hasznalnam sima lenne.

Ilyenkor legszivesebben megkerdeznem hogy alapbol ennyire hülye vagy csak jatsza? De ertelmesen magyarazom neki hogy az olaj es permetek stb pont arra van, ra is van irva hogy selymesit lagyit (amit tudhatna a gepolajrol is ha mar ffi hogy jobb töle a surlodas)es NEM ÉRTI.


Szoval hogy hogy viselem?

Egyszer probalom normal megvedeni magam megmagyarazni neki a valot, ha latom ertelmet(mert a fönök eseteben evidens hogy nem lett volna ertelme különben alaobol nem is kerdezne ilyet), kövi esetben szimplan elkönyvelem hülyenek az illetöt.

Az IQ bajnok baratom meg ilyenekböl hozta ki hogy sokat vitazunk nem illünk össze. Hat nem tudom talan az olajos dolgot még a legprimobb nö/ffi is helyesen tudja es kivel ne vitazna rajta. Meg millio ilyen


Amikor a hülye néz hülyének az hosszu tavon tenyleg nem türhetö!

2019. nov. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen... látszik, hogy nő a kérdező.

Normál kritikától nem szabad megsértődni.

Sem kicsit, sem nagyon.

Rosszul eshet, sokféle okból... de akkor 𝐦𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚𝐭 okolod.


A durván megfogalmazott kritikából ki kell vágni a durva szavakat, aztán irány az első pont.

2019. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!