Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kérlek mondjátok, hogy nem...

Kérlek mondjátok, hogy nem csak nekem nincsenek barátaim?!

Figyelt kérdés
Elmúltam 30, de szinte egyáltalán nincsenek barátaim. Nő vagyok. Nagyon sokszor próbálkoztam, és tudom, hogy velem is vannak problémák, de sokszor már én sem értem, hogy mi lehet a baj velem? Én amikor barátkozni próbálok szeretek gondolni a másikra és ajándékokat adni, egy egy apróságot. Illetve próbálok nem nyomulni sem, hanem tartok egy kis távolságot, hogy ne érezze azt, ki akarom sajátítani. Ha kialakul barátságféle, akkor rengetegszer átb**tak már. Pl volt, hogy barátkoztam egy lánnyal munkahelyről, akit többen kicikiztek, de én nem, és születésnapjára vettem is neki egy könyvet aminek nagyon örült, és ezt egy baráti talin adtam oda. Rá egy hónap múlva az én születésnapomon úgy köszöntött fel, hogy másnap írt messengeren, hogy jaj elfelejtette... Pedig Facebookra is ki volt írva. Azóta persze meg is romlott a viszony, mert bár elvileg próbálta helyre hozni, de minden más fontosabb volt neki, így nem sikerült egy talit sem összehozni, és inkább nem erőltettem tovább. Ez csak egy volt a sok közül, de rengetegszer éltem már át ilyet. Az esetek többségében mégis az lett, hogy egy teljesen másik emberhez kezdtek el jobban közeledni, vele barátok is lettek, én meg totál el lettem felejtve. Alapesetben szerintem átlagos vagyok, a külsőm sem felvállalhatatlan, értelmesnek tartom magam, bár a "fecsegés" nehezebben megy. Régebben eléggé visszahúzódó voltam, emiatt is kaptam már beszólást, de az utóbbi időben ezen sokat fejlődtem, vezetői pozícióban is vagyok, ami segített kicsit. Nem vagyok agresszív, inkább kedves és alkalmazkodó. Járok kineziologushoz, mert totál selejtnek érzem magam, semmi önbizalmam nincs már. A férfiakkal könnyebben kijövök, de ők többnyire csak a külsőmet nézik, nem mellesleg párom is van, aki miatt nem feltétlenül akarnék férfi barátokat. Mondjátok el, szerintetek mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul? Én nem tudok átsiklani afölött, ha hazudnak nekem, és sokszor nagyon bizalmatlan is vagyok, és nem egyszer vettem észre, hogy egyes barátságnak induló kapcsolataimban elkezdtek hazudni nekem... Van más is, aki ilyen cipőben jár? A napjaim kb sírással telnek, a párom sem tud már velem mit kezdeni, mert ő sem érti, miért van ez. Az egyetlen válasza az, hogy szerinte rossz helyen keresek barátokat. De egyik iskolában vagy tanfolyamon ahová jártam se sikerült soha, és munkahelyen sem. Máshol pedig nem is tudom elképzelni, hisz barátok híján nem is járok sehova... :(

2021. márc. 31. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te vagy így, tele van gyakori is ilyen kérdésekkel. =(
2021. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsennek barátaim, fogadd el! Minek sírni a hlyék miatt?! :)
2021. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért nincsennek nekem sem, mert megelégeltem hogy kihasználnak. Én mindent adtam, mindig ugrottam, de ha nekem kellett volna egy jó szó... Na, akkor már jobb egyedül!!
2021. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, hogy miért kell emiatt sírni?! Azt hiszed, hogy akiknek vannak barátnői azok őszinték? Igaz barátság max. ffiak között lehet, a nők alapból irigyek és rivalizálnak egymással akkor is ha a szemedben mézesmázosak, hátad mögött fúrnak, kibeszélnek láttam már sok ilyet minek kell az ilyen?!
2021. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként nekem sem voltak soha barátaim, igaz, visszahúzódó voltam, sokáig nem is nagyon kommunikáltam különösebben senkivel. Felnőttként próbáltam normális emberi kapcsolatokat kialakítani, de azt tapasztaltam, hogy miközben én érdeklődő voltam, ők csak akkor kerestek, ha valami kínjuk volt. Pl. ha tudtam valakiről, hogy betegeskedett, akkor érdeklődtem, hogy jobban van-e. Aztán észrevettem, hogy soha senkinek nem férek bele az életébe, hogy mindig csak én keresem őket. Nem akartam senki számára sem teher lenni, így végül ugyanoda lyukadtam ki, ahol gyerekként tartottam.
2021. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsen sok barátom, sőt nem is nagyon taqlálkozok azzal sem, akit úgy annak nevezhetek, de azért van 1-2 ember, akivel rendszeresen beszélek.

Ha eszembe jut, különleges alkalmakkor én is szoktam néha küldeni 1-2 embernek 1-1 apróságot, álltalában saját magam által készítettet, de nem azért, hogy majd legközelebb én is kapjak. Egyszerűen jól esik adni, örülök, ha ezzel esetleg másoknak örömöt okozhatok. Nem tartom kihasználásnak, hiszen nem valami drága, értékes holmiról van szó, csak valami apróságról, ami örömet okoz annak, aki kapja, nem azért, mert hú de szuper cucc, hanem csak annyi van benne, hogy gondoltam rá.

Talán az a baj, hogy túl nagy elvárásokat támasztasz. Én örülök, hogy ezzel az 1-2 emberrel néha jót elbeszélgetünk, s annyi.

2021. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Manapság eleve nehéz barátkozni, nem gondolják komolyan az emberek. 10 éve még könnyebb volt, bármikor találtam valakit akivel épp jól elvoltam, még ha nem is volt tartós, de sikerült jópár tartósat is kialakítani, ami az elmúlt pár évben szűnt meg. Viszont most jó ha pár mondatot sikerül beszélni az emberekkel, aztán lelépnek, azok is akik azt mondják nem ilyenek. Így nehéz.

Amúgy fontos: Munkahelyen nincs barátság! Az első pillanatban amint az érdeke azt diktálja, ellened fog fordulni.

2021. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagyon sokszor túlértékelik a barátságot, szinte misztifikálják. Az ötvenhez közeledő fiammal szoktunk ilyen filozófiai-lelki kérdésekről beszélgetni. Neki volt egy kamaszkori barátja, akivel 15-20 év után annyira megszakadt a barátsága, hogy már nem is találkoznak vagy beszélnek egymással. De szinte ugyanez a helyzet egy már húszas éveiben megismert barátjával, ez a kapcsolat is kb. 10 év után megszakadt. Én soha nem voltam túlzottan barátkozós. Egyre inkább az a benyomásom, hogy a barátság szinte ugyanolyan, mint a férfi-nő kapcsolat. Két ember közti kapcsolatnak mindig van valami közös alapja, ami többnyire vagy egészen elméleti síkú, de a gyakorlatban az igazi szoros és hosszabban tartó kapcsolat mégis csak nagyon gyakorlati, gazdasági, együttműködési jellegű. Nem kell sokat várni a kapcsolatoktól, hagyni kell "érni", hogy mi sül ki belőle, megpróbálni visszafogottnak lenni, hogy a másik fél ne érezze tehernek és utána nem kell bánkódni. Az ember saját magával legyen harmóniában, ez a lényeg, másokkal meg tisztességesen kell viselkedni. Mindenki változik, alakul, az embereket különböző ingerek érik, amikre eltérő módon reagálnak, semmi nem marad úgy, ahogy korábban volt.
2021. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek, néha hiányzik, de inkább ne legyen senki, minthogy olyanok akiknek csak akkor jut eszébe, hogy élek ha valami baja van. Meguntam ezt már, úgyhogy megszakítottam a kapcsolatot az ilyen emberekkel, és már nem is keresem mással sem.
2021. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak barátaim, persze nőként többségében barátnőim. Általános iskolától fősuliig lett legtöbbjük, de olyanok is, akiket csak felnőttként kevésbé munkahelyen, inkább hobbi közben, vagy a gyerekeim révén ismertem meg. Van, akivel elsodort az élet mondjuk másik városba vagy akár országba, így csak évente egyszer-kétszer beszélgetünk telefonon, pl. karácsonykor, de akkor vagy fél napig. Szülinapokat rendszeresen hetes-hónapos csúszásokkal köszöntünk, ha egyáltalán, ajándékot nagyon ritkán adunk (mindegyikünk ritkán használ facebookot). Fontosabb, hogy nagyon sok mindenben segítettük már egymást, akár csak meghallgatással, információval. Így persze valamilyen szinten persze minden barátság érdekeken alapul. Nem dicsekvésképp írom mindezt, hanem bíztatásként, hogy lehet találni ma is azért barátokat, csak szerintem nem úgy kell keresni, mint oviban, hogy rögtön öribari és mással szóba se álljon. Az embereknek sűrű az életük. Az enyém is az, sok mindenkit elhanyagolok, akit egyébként kedvelek, ezért én mindig magamból indulok ki, hogy más is lehet így ezzel, ha épp olyan időszak van, amikor minden összejött. Nem kell persze totál naívnak se lenni, de azért, ha a jót feltételezed a másikról szerintem azt általában visszakapod. De mégse azért adj valamit, hogy viszonozzák, csak akkor, ha jólesik. Ne adj kölcsönt, csak ajándékot, ha az belefér. Segítő szándékkal írom, hogy ha mindenki szembe jön, azért gyanús, hogy érdemes a szemléleten változtatni, talán kevesebb elvárással csak nyitottnak maradni és picit több levegőt hagyni a tervek helyet. Ha véget ér a bezárkózás, szerintem érdemes lenne becsatlakoznod olyan rendszeres közösségekbe (sport, kirándulás, önkéntesség, művészet...), ahol hasonló érdeklődésűeket találhatsz, ott mindig jobb esélyekkel indul az ember.
2021. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!