Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek? Úgy érzem...

Hogyan ismerkedjek? Úgy érzem nincsenek barátaim.

Figyelt kérdés

Van pár jó tulajdonságom, aminek sajnos negatív visszacsatolása is van.


Intelligens embernek tartom magam, orvosi egyetemen tanulok (sajnos nálam sokkal fiatalabbak a csoporttársaim), és helyesnek is tartom magam. Nem gondolom magam 10/10-esnek, de átlag felettinek mindenképp.


Ha ezt szóban kérdeznék tőlem, nem merném ezt mondani. Szerény vagyok, nehezen talàlok szót idegenekkel, igazából sosem kezdeményezek, nem szeretek ismerkedni.

Ha valakit szimpatikusnak tartok, akkor sem megyek oda ismeretlenül, nem szólítom le. Valahogy furán érezném magam tőle, vagy gàznak érezném.

Introvertàltabb személy vagyok, viszont ha megismer valaki, megnyílok. 4-5 ember van az életemben, akikkel szoktam sűrűn beszélni és találkozni, és 1 barátom, akire bármikor számíthatok.


Ezt nagyon kevésnek találom, főleg úgy, hogy 150km-re költöztem tőlük az egyetem miatt. Budapestre.


Rossz tulajdonságom az, és tudom, hogy nem szép, de azokkal az emberekkel szeretek barátkozni, akiket szépnek is tartok. (Fiúknál természetesen nem, de ott is legyen valami kivételesség, érettség, viccesség, hivatástudat, ilyesmi)


Eldöntöttem, hogy nyáron, ahogy nyitnak a dolgok, elkezdek megismerni nagyon sok embert és esélyt adni az új barátságoknak.

Hogyan lehet ezt elkezdeni?

Az összes eddigi barátom vagy volt barátom sulis vagy munkahelyi, vagy rokon...


Rendezvényekre is járnék, vagy csak el a városba teraszokra, szórakozóhelyekre, stb, de egyedül vagyok jelenleg, itt nincsenek ismerőseim.


Mit javasoltok?


26/f


2021. ápr. 20. 02:30
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

"Eldöntöttem, hogy nyáron, ahogy nyitnak a dolgok, elkezdek megismerni nagyon sok embert és esélyt adni az új barátságoknak.


Hogyan lehet ezt elkezdeni?"


Olvasd el fordítva a 2 bekezdést. Meg is válaszoltad.

2021. ápr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom legjobbak a munkahelyi, de főleg az iskolai barátságok, akkor pl nem eshetsz olyan helyzetbe mint én.

Anyagi okok miatt kénytelen voltam vidékre költözni(de legalább saját házba) és olyan emberkék laknak itt, pláne a szomszédban, hogy....

Szóval nincs gond avval, ha a saját kategóriáddal szeretsz ismerkedni.

Ha sodródsz az árral, rendre megtalálnak majd olyanok, akik kb a pokolig képesek lehúzni.

Tapasztalat. :(

ÉS főleg, amikor egyedül vagy, örülsz bármilyen emberi szónak, akkor kerülnek elő ezek az emberkék.

Még egy legidegesítőbb padtárs is 100000x jobb barátnak, mint akikről írtam.

2021. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

rágörcsöléssel semmiképpen, nincs olyan recept amely mindenkinek jó...

minden ember egyedi, és te sem az átlagosat keresed..

belülről kell jönnie, hogy mit hogyan tegyél..

minél jobban rágörcsölsz a témára, annál nehezebben jön össze...

lazán, vedd le a figyelmed arról amin éppen görcsölsz, engedd el, helyezd a figyelmed arra, amit szeretnél ...görcs nélkül..engedd el..és csinálj olyan dolgokat amiben jól érzed magad...minél többet érzed magad jól annál több olyan helyzetet fogsz megélni amiben jól érzed majd magad..


pl: ha valakivel jó együtt, akkor nem görcsölsz, hogy mi lesz a következő mondat amit mondasz neki, hanem minden jön magától...

a lényeg, hogy a görcsös akarást kell a jelenlegi érzelmi állapotodról levenni, a többi jön magától...

2021. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!