Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék az anorexiás...

Hogyan tudnék az anorexiás barátnőmbek segíteni úgy, hogy ő nemtudja ,hogy tudom, hogy anorexiás (anyukája elmondta), napi 1 joghurtot és 1 banánt eszik, de néha jobb néha akár még ebédelni is szokott.?

Figyelt kérdés
Ha megdícsérem milyen szép izmos, vékony akkor az a válasza, hogy hájas pedig 1 gramm háj sincs rajta
2021. máj. 5. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
fiút kéne szerezned neki, az meghozná az önbizalmát talán
2021. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
persze, ha már abban a korban vagytok
2021. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet jól jönne neki! Mindig mondja, hogy milyen szerencsés vagyok ,hogy nekem van! De ez már neki legalább 5 éve van! 5 éve nagyon rossz volt, utána 1-2 évre szinte teljesen eltűnt tavaly nyáron kezdődött rosszabbodni, most szinte kritikus :( !
2021. máj. 5. 23:54
 4/9 A kérdező kommentje:
1 éve nem is menstruál
2021. máj. 5. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátha te nem tudod észhez téríteni (meg amúgy senki), akkor magán fogja tapasztalni ennek a következményeit...akár bele is halhat, de gondolom ezt már mondtad neki.
2021. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem fogja fel mekkora butaságit csinál! :/
2021. máj. 6. 00:00
 7/9 Tabbouleh ***** válasza:
90%

Semmiképpen se tegyél az alakjára megjegyzést (én is utáltam) még akkor sem, ha a jóindulat vezérel. Ne mondd neki, h csinos, h sugárzó stb, mert az csak ront az állapotán ("Oh, akkor nem látszom elég betegnek??").


Javaslom, hogy beszélgess vele nagyon sokat és akkor is próbálj meg mellette lenni és közösen pl társasozni, filmezni, ha nagyon nagyon magányra vágyik. Sétálni nem biztos, hogy praktikus lenne, mert azt csak edzésként fogná fel.

Egy-egy tali alkalmával majszolj vmi alacsony kcal tartalmú ételt (alma, uborka, eper, málna, zeller, stb) és kínáld meg. Lehet, hogy ezeket még el is fogja fogadni, mert nem olyan ijesztőek (fura, fe ilyenkor kajak minden étel az), mint pl a chips vagy csoki.

Vagy kérdezd meg, h lenne e kedve valamilyen egészséges nasit csinálni. Áldozd fel magad (érted :D) és egyél előtte jóízűen, persze ne hangosan csámcsogva. A jóérzés keretein belül mondd neki, hogy milyen finomat csináltatok és hogyha van kedve, mindenképpen kóstolja meg, mert isteni lett.

Vegyél belőle akár többet is, de azért 1 ilyen jelenet után ne játszd el mindegyiknél, hogy mennyire jó, mert az furi:DD

A lényeg annyi, hogy ne erőltesd, csak hívd fel rá a figyelmét.


Mivel az evési zavarok általában lelki eredetűek, a test pedig csak egy tünete a belső vívódásnak, ezért ahogy már mondtam, beszélgess vele sokat és éreztesd vele, hogy egy ilyen nehéz helyzetben sincs egyedül.

2021. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs kórházban pszichiátrián? Meg fog halni! Nem neked kell rajta segítened, hanem az anyjának meg a pszichiáternek!
2021. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
barmit csak ne mondj neki olyat hogy belefog halni, undoritoan nez mar igy ki, ezzel bantja az anyukajat lelkileg teged stb… nagyon megtudod ezzel bantani. en ha stresszes vagyok foleg nem tudok enni es amikor ezeket hozzam vagtak romolt az allapotom
2021. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!