Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim? Van...

Miért nincsenek barátaim? Van hozzá köze a kinézetnek?

Figyelt kérdés

Lehet valakinek kevesebb barátja azért, mert önbizalomhiányos? Nem merem felvállalni magamat és ezért gyakran inkább csak kérdéseket teszek fel és magamtól nem kezdek el kezdeményezni mert félek, hogy idegesítőnek tartanak. Ha viszont nagy ritkán beszélgetéseket kezdeményezek, akkor is úgy érzem, mintha tök lekezelően beszélnének velem. Ilyen sajnálkozóan, mint egy kiskutyához. Mindig felszínesek a beszélgetéseink. Nem tudom, hogy ez azért (is) van- e így, mert csak olyan átlagosan nézek ki, és nem vagyok szép. Jobban figyelnének rám, ha szebb lennék? Vagy amiatt van az egész, mert nem elég lekötő a személyiségem.



16 L



2021. máj. 20. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy szimplán az önértékeléseddel van probléma és ha valaki közeledik feléd akkor akaratlanul is elüldözöd? A külsőnek semmi köze hozzá, a hiba valahol máshol van.
2021. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Két ember személyisége között dinamika van, mint egy táncban. Ha nincs meg neked, hogyan lépj, hogyan éreztesd a másikkal a saját stílusod, hogy te figyelsz rá, finoman érinted, akkor a másik össze is zavarodhat. Főleg azért, mert sokan a te korosztályodban sem tudnak "táncolni", ezért önmagukban kételkednek még jobban, amiért nem tudnak téged követni.

Valakiknek ez a kommunikációs tánc könnyen megy, valakiknek nehezen, személyiségtől függ. Az írásodból szerintem átlaghoz képest a személyiséged lehetne lekötő és érdekes mások számára.


A kinézet befolyásolhatja, de ha jót sugárzol magadból, akkor tapasztalatom szerint egyáltalán nem akadálya a kinézetnek, hogy barátokat szerezz. Önképeden változtass, s könnyebben, magabiztosan tudod önmagad is kifejezni.

2021. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális barátságnál a kinézet nem mérvadó. Az önbizalom hiányról meg annyit, hogy keress fel egy pszichológust, nekem is azután állt helyre az önbizalmam miután voltam egy párszor.
2021. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kinézetnek van hozzá köze, hanem annak, hogy mi van a fejedben. Egyrészt, ha már eleve Te alulértékeled magad, akkor jönnek az ilyenek, hogy zárkózott vagy, ha egyáltalán szóba állsz valakivel, akkor azt hiszed, hogy a másik elítél vagy azt nézi hogy mi a rossz rajtad stb. A másik, hogy amikor Te vagy megszólítva, akkor szintén nem tudsz felszabadultan viselkedni, "önmagadat adni", esetleg hátsó szándékot sejtesz és emiatt húzod be a féket.

Az agyad persze megpróbál távoltartani téged ennek a valós okaitól, ezért gondolod, hogy a kinézeted az, de nem. Ennek a valós oka az, hogy eleve van egy csomó - félelemből és önbizalomhiányból fakadó - előítélet önmagad és a világ felé is és ezek határozzák meg a kommunikációdat.

Pszichológus által vezetett pszichoterápia vagy egyéb önismereti módszerek rá tudnak világítani ennek a gyökereire, fel tudsz ismerni dolgokat ezáltal és ez az önismeret az, ami segít felépítened egy helyes önértékelést. Sajnos önmagadat csak belülről tudod látni és az nagyon-nagyon szubjektív, ezért kell hozzá külső, objektív, támogató segítség, hogy leszámolj a rejtett mozgatórugóiddal.

2021. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!