Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kinézetnek tényleg nincs...

A kinézetnek tényleg nincs semmi köze ahhoz, hogy kit bántanak/közösítenek ki?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallom, hogy a kinézetnek semmi köze ehhez, és hogy emiatt senkit nem piszkálnak. Én viszont nem nagyon értek ezzel egyet. Nem úgy értem, hogy magába a kinézetébe kötnek bele az embernek, hanem csak úgy, hogy a kinézetnek is van köze hozzá. Persze ez nem ezt jelenti, hogy akinek előnytelenebb a kinézete, az egyből ki van közösítve. Mert nyilván ha valakinek jó a személyisége és jó vele lenni, akkor nem fogják bántani.

De ha megnézzük a filmeket, sorozatokat amiben van ilyen, vagy épp a valóságot, ott az esetek nagy részében a bántalmazott/kiközösített ember nem olyan vonzó kinézetű. Olyat például ritkán látok, hogy egy kigyúrt, jóképű fiú, vagy éppen egy formás, szép lány van kiközösítve és őt bántják. Nyilván elő tud fordulni, de én most az esetek nagyobb részéről beszélek. Ez alapján szerintem a kinézet is biztos szerepet játszik benne, még ha azt éppen a bántalmazók egyszer sem említik meg. Meg sok esetben azért is bántják ezeket az embereket mert alacsony az önbizalmuk, nem mernek magukért kiállni, viszont ez az önbizalomhiány is visszavezethető a kinezetre szerintem. Én például régen önbizalomhiánnyal küzdöttem mert el voltam hízva, általános iskola és gimnázium alatt végig bántottak. Viszont mióta lefogytam és izmosodtam, azóta valahogy nem igazán történt ilyen. Tehát ebből is csak azt tudom leszűrni, hogy a kinézetnek igen is köze van ahhoz, hogy kit bántanak. Ti mit gondoltok erről?


2021. márc. 14. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmi köze hozzá. Én kifejezetten szép voltam kislánynak, de nem volt olyan személyiségem, amivel jól boldogultam volna egy közösségben, zárkózott, magamnak való voltam, sajátos érdeklődési körrel. Nagyon sokat bántottak általános iskolában és még a tanárok között is volt pár majom, aki csak annyit mondott, hogy jaj, ha fiú, biztosan így udvarol, ha lány akkor meg biztosan irigy. Könyörgöm, ez nem így működik! Jártam pszichológushoz, iskolát váltottam, kicsit jobban kinyíltam, így később már nem bántalmaztak ennyit, de abban biztos vagyok, hogy nem a külsőm miatt tették. Sok embert békénhagytak, pedig túlsúlyos volt és ápolatlan. Egyszerűen odaszóltak neki, róla meg lepergett és ebben megállt a sztori. Én meg sajnos magamra vettem és látszott rajtam, hogy fáj. Ezért szerették csinálni.


Én inkább a személyiséget mondanám egy ilyen helyzetben befolyásolónak, de sokszor az is számít, hogy hogy alakul valakinek a pozíciója a közösségben: például ha később érkezett az osztályba vagy ha valamilyen szempontból kiugró (például származása miatt vagy olyan dolgokkal foglalkozik, amikkel más lányok/fiúk abszolút nem szoktak), akkor általában rárepülnek. Néztem már végig pár ilyen bántalmazást, a legtöbb esetben nem a külsőt mondtam volna gondnak. Ha beléd akarnak kötni, nyilván abba is bele fognak kötni, ahogy kinézel, de igazán az hozza lázba őket, ahogy reagálsz. Főleg ha következményei sincsenek rájuk nézve.

2021. márc. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Lehet köze hozzá, akiket gyengének látnak, aki fél önmagáért kiállni, vele nagyobb eséllyel történhet meg ilyen.
2021. márc. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kinézetnek nincs köze hozzá, de szerintem akit sokat bántanak annak már nincs sok önbizalma, emiatt néz ki "rosszabbul".
2021. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!