Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátom kutyáját sétáltato...

Egy barátom kutyáját sétáltatom minden nap, mert sajnos tragédia történt náluk a családban (elhunyt a házastársa), és neki dolgoznia kell, így a kutya úgymond rám maradt és én viszem le azóta minden nap. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kutyával nehezen bírok. Áll sokszor mint bálám szamara, úgy kell húzni hogy haladjunk már, megeszik mindent amit a földön talál, ugatja a gyerekeket, öregeket stb. Kellemetlen néha... Nagyon kezdem unni, de nem akarom cserben hagyni a barátomat, de nagyon unom. Mit tegyek? Nem akarok sértődést... (kistestű kutya amúgy). Nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz egy ilyen kicsi kutyával.
2021. máj. 21. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal jutalomfalatot a sétákhoz.
2021. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Neveld te, ha már a gazdája nem tette meg eddig.
2021. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Híjjad a Cézártot!


Komolyra fordítva a szót:

Szerintem le kellene ülnöd a barátoddal beszélgetni.

Át kellene beszélni, hogy mikortól tudja újból ellátni a kutyát, illetve el tudja-e látni.

Mennyire ragaszkodik a kis állathoz, - mert ha az elhunythoz kötődött a kutya inkább, akkor érdemesebb lenne humánumból elajándékozni egy olyan embernek, aki tud a kutyáról gondoskodni, szerető gazdája lehetne.

Ami most van, a kutyának sem jó, - nem hogy nektek, - ezért javaslom, hogy mihamarabb kerítsetek sort a fentiekben vázoltakra!

-Természetesen ez csak egy javaslat, de szerintem így lehet a leghamarabb mindenki számára megnyugtatóan rendezni ezt a helyzetet.

2021. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kutya le sem szarja a nevelést. Hiába szólok rá, grabancolom meg hogy ne egye fel pl. a galambkakát, vagy más kakit, nem érdekli. Megeszi a csontmaradványt, a madártollat, dögöt, stb. Utána kap gyerekeknek, néhány férfinak, van hogy nőnek is, tegnap is ez történt mikor a gazdájával együtt sétáltunk. Az én kutyám nem ilyen, sőt az enyémre is rossz hatással van a viselkedése, ketten felerősítik egymást.


Az biztos hogy nem jó, tapintatosan meg szeretném mondani neki, hogy vigye fel a szüleihez, úgyis június végén visszaköltözik hozzájuk. Én nem bírom ezt a viselkedést, főleg hogy a nevelés fingot sem használ a kutyának. Az elhunyttal töltött több időt, mert ő volt vele otthon, ő nevelte. Elajándékozni biztos nem fogja, de "szenvedjen" vele a családja, nekem nem bírják az idegeim.

2021. máj. 23. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltasd szájkosárral. Mentett kutyám van, ő is minden vackot fel akart enni eleinte. Szájkosarat ráadtam, és úgy sétáltunk, úgyis hozzá kellett szoktatni a szájkosárhoz, így pedig felzabálni sem tudott semmit, mert a szájkosár ebben megakadályozta. Megtanulta, most már csak füvet legel, de még azt sem mindig.
2021. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki így, hogy te eddig tudtad vállalni. Több dolgod van már neked id, időd sincs rá annyira és nem is bírsz vele.

Vigye a szüleihez.

2021. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Biztos nincs szájkosara, meg ha a gazdája nem érzi igényét rá, nem én akarok a szar lenni, hogy a kutyájára teszem. Nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz vele. Már csalok a sétáltatásával, pisiljen 3-4-et, meg kakiljon ha kell neki, és viszem is vissza, mert nem bírok vele idegileg hosszabb sétára menni. Minden tiszteletem a gazdájáé, hogy ezt el bírja viselni. Tacskóm se lesz az biztos :D
2021. máj. 23. 09:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ma jött el a pont, hogy "leadtam" a kutyát, megharapta egy kisfiú bokáját. Nem bírtam tovább. Rávertem a seggére, hazavittem, felhívtam a gazdit, hogy oldja meg ahogy tudja, az ő kutyája. Mondtam neki, hogy ha egy "vérmesebb" nagyszülő lett volna a bácsi, a rendőröket hívja rám, jogosan. Magyarázkodhattam volna, pedig nem is az én kutyám.
2021. máj. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!