Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jól gondolom,...

Szerintetek jól gondolom, hogy ki kellene állnia mellettem, és nem lehet mindkettőnkkel barátkoznia a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Van egy hármas barátság, hárman vagyunk lányok. Volt egy negyedik, aki velem elég csúnyán viselkedett, becsapott, de a hármasból egy másik lánnyal is így viselkedett. Szóval kettőnket is átvágott. A harmadik lány viszont evvel a negyedikkel jóban van.

Nekem ez rosszul esik, de lehet, hogy én reagálom túl.

Én úgy vagyok vele, hogy ha az én barátnőmet megbántja valaki, akkor én nem tudok vele barátkozni.

Most ez a lány velem is barátkozik, és a bizonyos negyedikkel is. Nekem ez nem fér össze. Mert nyilván, ha ők például éppen együtt lógnak, akkor én nem megyek oda hozzájuk.


2021. jún. 15. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne akard korlátozni más emberek kapcsolatait....

Ő nem kényszerít téged arra, hogy legyél jóba azzal a lánnyal - a saját szabadidejében azzal barátkozik, akivel akar.

2021. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ne foglalkozz más ember barátságaival, egyáltalán nem a te dolgod! Törődj a saját barátaiddal, és boldog leszel.. Ha folyton ilyen szarokon jár az eszed, baj lesz belőle, például te leszel a csaj aki folyton "kavar", és ez elég negatív jelző
2021. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha nekem egy barátnőm megszabná hogy kivel barátkozhatok és kivel nem, akkor nem lenne többé a barátnőm.

Teljesen abszurd hogy azért ne barátkozzak az egyik barátnőmmel, mert a másik rosszban van vele.

Külön kell programokat szervezni és ennyi.

Szóval nem, nem jól gondolod. Ha meg akarod neki szabni hogy ki lehet a barátja és ki nem, akkor előbb-utóbb te fogsz egyedül maradni.

2021. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

3: "Ha nekem egy barátnőm megszabná hogy kivel barátkozhatok és kivel nem, akkor nem lenne többé a barátnőm."


TÍZPONTOS!

Nem lehet beszabályozni mások életét.

2021. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ, hogy mi miatt romlott meg a barátságotok, konkrétan miben vágott át és hogyan. El tudok képzelni olyan konfliktust, ami után azt mondanám, hogy na jó, nekem ilyen barátnő nem kell... Ha viszont csak valami apróbb, személyesebb, csak az adott embert érintő dologról van szó, akkor attól még nem feltétlenül tekintenék másképp a másikra és lehet ugyanúgy barátkoznék vele. Szóval szerintem ezen is múlik.
2021. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Más számára ugyan nem akarnám meghatározni, kivel barátkozzon, de ha olyannal barátkozik, aki engem bántott, akkor én eltávolodnék tőle.

Madarat tolláról, embert barátjáról - én ezt vallom. Ha a negyedik emberrel barátkozik, mikor tudja, hogy a negyedik velem nem korrektül viselkedett, akkor hozzá hasonló. Akkor viszont én legföljebb felületesen haverkodnék vele, mélyebb barátság biztos nem lenne többé köztünk.

2021. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Te gondolod rosszul, majd ha egyszer felnősz akkor talán megérted miért. Attól még, hogy te utálsz valakit, ő még barátkozhat vele, ez egyáltalán nem rólad szól, szóval tök feleslegesen veszed magadra meg csinálsz belőle ilyen drámai elvi kérdést. Te te vagy, ő pedig ő, semmi jogod elvárni tőle, hogy ugyanúgy gondolkozzon, ahogy te. Ha ez neked ennyire nem fér bele, akkor nem kell vele barátkoznod.
2021. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
majd felnősz, mert 12 évesen én sem (meg senki) nem voltam még elég egyedülálló egyén, hogy felfogjam, hogy attól, hogy valakivel közel állunk egymáshoz, még egymástól függetlenül működik az érzelmi életünk. én haragudhatok valakire, ettől még a másiknak nem kell velem haragudnia.
2021. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem korlátozom semmiben, nem is szólok neki emiatt, és nem is kavarom a szart. Csak magamban rosszul esik. Ráadásul, hogy rajtam kívül a másik barátnőnkkel is nagyon csúnyán viselkedett az a bizonyos negyedik.

És nem csak szimplám utálom, mert nem jövünk ki, vagy ilyesmi. Nagyon rossz dolgokat tett, többek között hazudozott, rólam is. Ráadásul a hazugságai ki is derültek, hogy nem volt alapjuk.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 15. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!