Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszul esett volna másnak is?

Rosszul esett volna másnak is?

Figyelt kérdés

A múlt héten volt a születésnapom és a “legjobb” barátnőim elfelejtették. Nincs facebookom, így ott nem láthatták, de elég régóta ugyanazon a napon tartom és elég régóta ismerjük is egymást.

Azóta is zavartalanul irogatnak, de nincs kedvem beszélni velük, nagyon rosszul esett.

Szerintetek túlreagálom, vagy nem igazi barátok?


2021. jún. 21. 11:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10: Nagyon nem egy húron pendülünk kedves 10-es. Nem osztom a véleményed. A körülményeket sem tudod. És ha nem 5 percre lakunk egymástól? Valamint úgy, ahogy mondod, mindenkinek van saját élete, nem tudunk csak úgy akármikor “bandázni”.

Ja és beszéltünk róla nemrég.

2021. jún. 21. 13:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod. A születésnap, névnap is csak olyan mint akármelyik másik nap. Én egyébként gyakran elfelejtem, nem tudom szmon tartani kinek, mikor mije van.
2021. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem is rosszul esne, mert mi is fel szoktuk köszönteni egymást mindig. Ha szokásotok ünnepelni, akkor nem reagálod túl azzal, hogy rosszul esik. Nekem sincs kint sehol, akinek fontos vagyok, az tudja.

Attól függetlenül én még felköszönteném őket, hogy ők elfelejtették.

2021. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ez milyen szinten szokás nálatok. Amúgy sajnos a legtöbb embert nem igazán érdeklik a barátaik vagy teljesen máshogy definiálják a barátságot mint én. Mi még most lettünk pár éve nagykorúak. Ünnepejük a szülinapokat, mindig programot szervezek a legjobb barátnőmnek (nem feltétlen pont azon a napon tartjuk mikor született), veszek ajándékot stb. Mindig nagyon figyelek erre, ez oda vissza működik. Szerintem nem szabad elhanyagoni a barátságainkat, ha azok valóban fontosak nekünk, akármennyi dolgunk is van. Ugyan én még elég fiatal vagyok, de ezt a mentalitásom meg akarom őrizni.
2021. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
14: Így gondolom én is. Nem érzem igazi barátságnak, egy ideje már nem ugyanolyan, ezek meg jobban megerősítettek.
2021. jún. 21. 20:46
 16/20 anonim ***** válasza:

Az anyám és a saját névnapomon kívül senkiét nem jegyzem. Nem nézegetem a naptárat.. De nem is várom el senkitől, hogy engem köszöntsenek. Én nem köszöntök-engem se kell.

Szülinapokkal is így vagyok. Egy barátomnak tudom csak, mert egy nappal az enyém előtt van.

2021. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16: Jó, ez te vagy. Mi viszont számon szoktuk tartani egymásét és fel szoktuk egymást köszönteni.
2021. jún. 23. 19:16
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Jövőre hívd meg őket a szülinapodra kint sütögetni, vagy ilyesmi, és akkor senki nem fogja rosszul érezni magát.


Azt látom, hogy igen, általában az ember várja, hogy felköszöntsék, rendezzenek neki egy bulit (ki hogyan), de mi itthon kitaláltuk, hogy akkor ilyen alkalmakor sütögetünk, iszunk, és akkor meghívjuk azokat, akik számítanak, ők meg általában ajándékokat hoznak. Így együtt bulizunk egy napot és tökjó.

2021. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18: Nem tudok sütögetést rendezni, nem is olyan helyen lakunk.
2021. júl. 5. 17:31
 20/20 anonim ***** válasza:
19. Akkor legalább egy kis teára, kávéra, süteményre (vagy másra) hívd meg őket. Bent is bulizhattok egyet. Összedobtok valami finom kaját.
2021. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!