Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszul esett volna másnak is?

Rosszul esett volna másnak is?

Figyelt kérdés

A múlt héten volt a születésnapom és a “legjobb” barátnőim elfelejtették. Nincs facebookom, így ott nem láthatták, de elég régóta ugyanazon a napon tartom és elég régóta ismerjük is egymást.

Azóta is zavartalanul irogatnak, de nincs kedvem beszélni velük, nagyon rosszul esett.

Szerintetek túlreagálom, vagy nem igazi barátok?


2021. jún. 21. 11:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyikük a névnapomat is elfelejtette.
2021. jún. 21. 11:36
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem esne rosszul, én is alig tudok bármilyen dátumot észben tartani, vagy 10 évig tartott úgy megjegyezni a közeli barátaim születésnapját, hogy már nem kellett beírnom a naptárba :D Egyébként egyáltalán nem ezen múlik a barátság. A névnap meg alapból kamuünnep, szóra se érdemes.
2021. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
En nem figyelem a nevnapokat ae szulinapokat.
2021. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mi meg meg szoktuk köszönteni egymást. Én is mindig írok nekik szülinapra, névnapra.
2021. jún. 21. 11:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne. Ha ennyire fontos neked, akkor szólhattál volna nekik hogy szervezel valamit rá megint és van-e kedvük összeülni, ahelyett hogy tesztelgeted őket emlékeznek-e egy dátumra, mert annyira bizonytalan vagy magadban.
2021. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tudják, hogy születésnapod volt? Csak mert ha korábban sem ünnepeltétek rendszeresen együtt, akkor bizony könnyen lehet, hogy fogalmuk sincs róla.

Amúgy megértem, hogy rosszul esett, de nem érdemes felfújni. Szerintem a barátságnak nem ez a mércéje.

2021. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

5: Milyen tesztelgetés? Jól vagy? Ja és ha akartam volna, se tudtam volna semmit szervezni, mert dolgozom még hétvégén is.

6: Igen, minden évben megünnepeltük.

Csak rosszul esik, hogy mikor nekik van, akkor puszi-puszi, nekem meg semmi.

2021. jún. 21. 11:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent, engem senki nem köszönt fel, mert nincs kint Facebook-on. Legjobb barátaimmal is megbeszéltük, hogy nem érdekel minket, úgyhogy ennyi, nem számít semmit. Oviban még rendben volt, hogy ünnep meg ilyenek. De az után már így nem érdekel, úgyse számít semmit.
2021. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8: Ha meg van beszélve az más. De ők mindig fel vannak köszöntve, van ajándékozás. Nekem még írni sem írtak.

Mindegy, én sem fogok nekik és ennyi.

2021. jún. 21. 12:56
 10/20 anonim ***** válasza:

"Milyen tesztelgetés? Jól vagy?"


Én jól vagyok. Tesztelted őket, hogy emlékeznek-e a dátumra, a nem után pedig bevágtad a hisztit. A nem tesztelés úgy nézett volna ki, hogy előre megbeszéled velük mit csináltok együtt, mert születésnapod lesz x napon és neked ez fontos.


Ünnepelni bármikor lehet, nem kell pontosan arra a napra szervezni dolgokat, de ha neked ennyire lényeges, akkor tehettél volna érte valamit. Még ünnepelni se kell, lehet nem lett volna idejük mostanában, de egy beszélgetés vagy egy jelzés feléjük, hogy na ezen a napon lesz, legalább emlékeztette volna őket.


Mindenkinek megvan a maga élete a maga gondjaival, nem a naptár előtt ülnek hogy számolgassák mikor köszöntsenek fel.

2021. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!