Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátom meglátogat...

Ha egy barátom meglátogat külföldön, akkor a költségeket hogyan illik elosztani?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem lehúzni akarom, ha tehetném, szívem szerint az egészet állnám, de még én is a szüleimmel élek. Tavaly nyáron költöztünk ki és ez lesz az első, hogy meglátogat jövő hónapban.

Szóval az ilyen dolgokat, hogy az ideút költségeit nekem illene állnom? Ha beülünk valahova oké hogy párszor meghívom, de mindig nekem illik fizetni? Mivel nincs se autóm se jogsim, ha megyünk majd valahova, akkor busszal. Ilyenkor azt is mindig én áljam?

Légyszi ne kötekedjetek, mert nincs kedvem veszekedni, köszi! Csak véleményt szeretnék, vagy hogy ilyenkor hogy megy az etikett.

Egyébként Németországban lakok és 18 éves vagyok. A válaszokat előre is köszönöm!


2021. jún. 28. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Én is külföldön vagyok, én akkor hívom ki barátaim, ha tudom, hogy tudom fizetni ezeket. Szerencsétlen jön a szegény Magyarországból nyaralni ide, úgy, hogy én hívtam meg, aztán még fizessen? Nono. Ha nem tudod idén állni, akkor beszélj vele, hogy idén neked az anyagiak miatt nem jó. Ez alap, én is így voltam, amikor kijöttem és még nem volt pénz.
2021. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Az is számít például, hogy te meghívtad-e vagy ő akart meglátogat ni.
2021. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van saját kereseted? Szerintem ha te hívtad, akkor úgy illene, hogy amíg nálatok van addig biztosítasz neki szállást, ételt. Az útiköltséget neki kéne viszont fizetni. Ezt előre beszéljétek meg, hogy ne legyen félreértés. Azt is beszéljétek meg milyen programokat tudtok anyagilag kihozni és azért neki is kéne vinni költőpénzt. Ha nem nagyon van pénzetek nagyobb dolgokra, akkor találjatok ki olcsóbb elfoglaltságokat. Azt viszont, mivel te élsz ott, te ismered az árakat. Előre jelezd neki, hogy reálisan mennyi pénzzel készüljön. Tehát az otthani programok azok, amikre költeni kéne, meg esetleg a buszos utazások, más nem.
2021. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
#3 vagyok. Amiket írtam, azt csak korodra való tekintettel írtam. Egyébként felnőtteknél úgy illik, ahogy az #1 leírta.
2021. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom hogy egyáltalán van-e erre illemszabály, de én úgy csinálnám hogy az utat ő fizeti saját költségén, és kint meg én állnám a többit. Gondolom, szállást és kaját tudsz neki biztosítani otthon. Vagy az összköltséget a végén elfelezitek igazságosan.
2021. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te fogod elszállásolni. Én nem várnám el, hogy fizesse az utazást az, akihez megyek, de örülnék, ha elszállásolna, etetne (éhesszájú vagyok, na :D). Programokon is fizetném a rám eső részt (meg se fordulna a fejemben, hogy ne én fizessem ki a kajámat, italomat, jegyeimet stb. - nem élősködni megyek én!) és persze vinnék ajándékot.

Dee ez személyfüggő - kérdezz rá nyugodtan, hogy ő hogyan szeretné, plusz mond el neki: hogy ha nem baj az utazásba nem tudok beleszállni, de ebbe-abba igen - ha ez neki nem tetszik, akkor napoljátok a dolgot. De eskü nem értem, hogy miért neked kellene fizetni, főleg ilyen fiatalon... Esküvőkön szokták így, hogy a násznép költségeit a pár állja (de persze nászajándékban úgyis visszakapják azt az összeget általában).

25/L

2021. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem világos!

Nincs semmilyen jövedelmed és téged is a szüleid tartanak el?

Mert akkor első lépésben velük kellene megbeszélni, hogy ők hogy gondolják!

Ha meg van jövedelmed, akkor nekem természetes, hogy a vendégem, a vendégem. Ha én hívtam, akkor útiköltséggel együtt, ha rászorul.

2021. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem kelet-europai a latogato, akkor minden koltseget o all. Ha elobbi, akkor barmi lehetseges. En mar leepitettem oket.
2021. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként felnőtteknél úgy illik, ahogy az #1 leírta."


Hát szerintem meg kivéve a Magyarország-Németország-Magyarország utat, mert azt baromira nem kellene a kérdezőnek állnia (akkor sem, ha már dolgozna).

2021. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én sokszor látogatok meg külföldön barátokat, az utazás költségeit mindig én állom, elvégre én döntöm el, hogy végülis megyek-e vagy nem, akkor is, ha ők hívnak.

Ha úgy volt, hogy épp nem volt pénzem elmenni, akkor mondtam, hogy most nem tudok menni ill. akkorra időzítettem, amikor meg tudtam fizetni.

Illetve fordítva is, ha engem látogat meg valaki, akkor nyilván akkor jön, amikor neki az időt és anyagiakat tekintve alkalmas az utazás.

Ha viszont pl. mondjuk a saját esküvőmre hívnék valakit, akkor felajánlanám, hogy kifizetem az útiköltséget, de egyébként meg nem, mert ezt leszámítva mindenki el tudja dönteni, alkalmas-e neki az utazás, ha azt mondja, hogy most nem tudok, hanem majd két hónap múlva, akkor nem verem magam, vagy valami.


Egyébként meg nyilván pl. itt ugye nyilván én hívom meg mindenre, mert én vagyok a vendégfogadó, külföldön meg ők igyekeznek engem meghívni, de pl. én rosszul érezném magam, ha elmennék külföldre a barátomhoz/barátnőmhöz és csak ő fizetne mindent kaját pl. szóval én is meg szoktam hívni őket.

Itthon engem nem zavar, ha én hívok meg mindig valakit, eleve úgy készülök, bár nekem a barátaim is olyanok, mint én, hogy ők se szeretik, ha egyoldalú a dolog.

Nem drámázunk azon, hogy az most 50-50 vagy 70-30, ahogy esik, vagy aki gyorsabb, illetve azon se, hogy egyikőnk egy 30 ezer forintos vacsorát fizetett a másik meg egy kávét sütivel. Olyan helyre megyünk, amit ki tudunk fizetni és ennyi. Nekem egyik barátom sem ilyen kiaprózós-számolós alkat, én őszintén megvallom, az olyanoktól engem a víz is kiver.

Egyszer mentem egy házibuliba, vittem 20 ezer Ft értékben italt (egy populársat, meg egy olyat, amit kifejezetten én szeretek) és akkor az egyik gyerek aki egy közepes viszkit vitt, számolgatta, hogy ki mennyit ivott az ő italából, és a végén be akarta kérni az árát mindenkitől. Tehát számomra ez valami elképesztő egy baráti társaságban ez a fillérbaszás.

2021. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!