Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha az egyetlen...

Mit tegyek, ha az egyetlen barátom nem lehet a barátom?

Figyelt kérdés

Alapvetően introvertált vagyok, nehezen barátkozom. Ez zavar és nyitott is vagyok más kapcsolatokra, de mindig úgy érzem, hogy nincs senki, akivel megtalálnám a közös hangot. Valószínűleg ez az én hibám, mert mindenkiben keresek valamit, ami számomra ijesztő és emiatt elzárom magam.


Egy potenciális kivétel azonban van. Munkatárs már évek óta, jól kijövünk, sokat és tartalmasakat beszélünk. Amikor nincs téma, akkor egyikünknek sem kellemetlen csendben maradni, nem értekezünk az időjárásról vagy egyéb felszínes témákról. Pontosan ilyen barátot szeretnék. Úgy gondolom, érdemes lenne rá, hogy ez már ne munkhelyi keretek között működjön, de van némi buktató: munkamániás. Ha nem bent dolgozik, akkor a vállalkozását menedzseli, hétfőtől vasárnapig. Tudom, hogy mennyire fontos neki és szereti amit csinál, választás elé pedig sosem állítanám. Most azt gondoljátok, hogy biztosan van délutánonként vagy hétvégén 1-2 órája a barátságunk ápolására, de higyjétek el, nincs. Szerelmes a munkájába, csak annak él, így félek, hogy ebből részéről soha nem lehet mélyebb kapcsolat. Marad a munkahely és párhavonta a csapatépítő.


Mit gondoltok, erőltessem tovább vagy ez ennyi?



2021. júl. 17. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb ki fog bukni a sok munkától,akármennyire is szereti.
2021. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Mi a kérdés?

Nem derült ki, milyen kapcsolatot akarsz tőle: mélyebb barátságot vagy párkapcsolatot? Ha több időt akarsz együtt tölteni vele, szervezz vele programokat, beszélgessetek, biztosan ki fog derülni, hogy van-e kapcitása rá vagy sem. Ez hogy magadban őrlődsz rajta (de nem is értem, pontosan min), tök felesleges. Én is introvertált vagyok, de néma gyereknek...

2021. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy baratsag akkor a legjobb, ha nem kell folyamatosan apolni, hanem akkor is baratok maradtok, ha hetekig el vagytok havazva, nem ertek ra, de amikor raertek, ugyanugy megy minden, mint legutobb. Legyetek baratok, de lehet kellene neked is valami elfoglaltsag, hobbi inkabb, aztan vele meg akkor talalkoztok, amikor raer.
2021. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Barátságról van szó, nem párkapcsolat.

Igazából nevezhetjük annak, csak nekem ebben a formában kevés. Jó lenne vele közös elfoglaltság, pl mozi vagy túrázás, és beszélgetünk is róla, de nem fér az idejébe a vállalkozása miatt.

Hobbijaim vannak, feltalálom magam, nem erről van szó, csak jó lenne néha megosztani másokkal.

2021. júl. 17. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egyből kezdjetek el együtt egy közös hobbit,hanem fokozatosan fűzd szorosabbra a kapcsolatotokat.


Mondjuk gyakrabban hívd el programokra.

2021. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magad is írod hogy állandóan kibúvókat keresel a kapcsolatok elől menekülve, most sem teszel másképp. Az intro nem azt jelenti hogy elzárkózik a félelemtől, ott már traumák lehetnek a háttérben, önbizalomhiány, feldolgozatlan emlékek miatti rettegés.


Érdemes lenne szakemberhez menni, kicsit nagyobb önismeretet szerezni.

2021. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 nem gondolom, hogy szükség lenne szakemberre


Nincs gond az önbizalmammal, egyszerűen ilyen a személyiségem, nem fogadok akárkit a bizalmamba. Ő olyan, akit szívesen beengedek, de a fenti okok miatt nem érzem teljesnek.


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!