Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért akarnak velem újra...

Miért akarnak velem újra barátkozni, miután egyszer már ejtettek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kamasz, 30-as, családos nő vagyok, de úgy érzem, a barátságaim a mai napig nem működnek egészségesen. Szinte mindegyik ugyanannak a sémának a nyomán működik, és kíváncsi vagyok, más tapasztalt-e már hasonlót.

Találkozom valakivel - jellemzően egy velem hasonló korú nővel -, akivel egy idő után jó barátságban leszünk. Programokat szervezünk, sokat beszélgetünk bizalmas dolgokról is. Ilyenkor mindig nagyon odafigyelek arra, hogy ne csak én beszéljek, a másikat értő figyelemmel hallgatom, tehát tanácsokat nem osztogatok. Kommunikatív, fanyar humorú ember vagyok, sokat szoktunk nevetni.

Viszont ezek a kapcsolatok általában néhány hónap vagy egy-két év alatt elhalnak úgy, hogy a másik egyszerűen rám un. Talál mást, akivel szívesebben tölti az idejét. Nagyon nem szeretem magam másokra ráerőltetni, ezért két-három visszautasított programajánlat után inkább hagyom az egészet. Eleinte fáj, elgyászolom, aztán elengedem érzelmileg.

Idáig nem is lenne a történetben semmi különös, csakhogy mire pont sikerül ezeket elengednem, visszajönnek! Hónapok után felhívnak, hogy, menjünk kávézni, meg kutyát sétáltatni, mit tudom én, meg "jaj, problémás a gyerekem, hülye a férjem, beszélgessünk már légyszí." Én ilyenkor olyan szívesen megkérdezném, hogy mi van, az új barinő is unalmas lett, de persze nem teszem, mert nem az óvodában vagyunk. Úgyhogy futunk néhány tiszteletkört, ami már nem vezet sehova.

Csak én járok így állandóan? Ilyenkor vajon mi jár az emberek fejében? Kérlek, ne írjátok, hogy kérdezzem meg tőlük egyenesen, mert nem fogom magam kellemetlen helyzetbe hozni miattuk.


2021. júl. 22. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És amikor visszatérnek akkor tovább tart a barátság vagy újra lelépnek? Mert ha újra lelépnek csak kihasználnak téged, arra jó vagy hogy meghallgassd őket és kész, de ha tovább tart akkor rájöttek hogy mégis jó volt a barátságod
2021. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha úgy érzed hogy valami gyanús itt akkor valószínűleg helyes.

Például: Az igaz hogy felnőttek vagytok és lehet hogy nincs idejük gyakran találkozni. De ha úgy indult a kapcsolat hogy gyakran együtt lógtatok azután meg eltűntek mint a kámfor és 4 hónap múlva megint felbukkannak az nekem úgy jön le hogy unatkoznak és emiatt.

Érted én is van hogy elfeledkezek emberekről de ha fontosak akkor 2-3 hetente azért küldök nekik egy üzenetet hogy mi a helyzet veled .


Találkozz velük de sose alkudj meg ha te nem érzed úgy hogy méltányosan kezelik a barátságodat.

2021. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Érdekből. -2021-et írunk, ember!
2021. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Érdekből. -2021-et írunk, ember!"

Sok érdekük hozzám nem fűződhet, se kapcsolataim, se túl sok pénzem nincs.

A többieknek köszönöm a választ, gondolkodom rajtuk.

2021. júl. 22. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ok vastag boruek. Ha nekik van szukseguk kellemes idotoltesre es uresedes van, gondolnak rad. En minden ilyet tobbedik nekifutas utan elvagolagosan epitettem le. Azt mondom, nem szeretnem magam kulon gonddal leszarva erezni. Sokkal frusztralobb, mint kevesebb barattal.
2021. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!