Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem találom meg a...

Miért nem találom meg a társaságomat? Miért nincs egy igaz barátom sem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és nincsen egy igaz barátom sem. Van egy pár haverom, de egyik sem az igazi barátom. Volt egy lány, aki nagyon közel állt hozzám, olyan volt számomra mint egy lélektárs. Több éve elköltözött a családjával, azóta senki se került olyan közel hozzám mint Ő. Mindig megértettük egymást, azóta amióta elment egyszer sem tudtam nevetni úgy, mint amikor vele hülyültem.

Van 2-3 osztálytársam, akiket ugyanolyan régóta ismerem mint a "volt" legjobb barátnőmet (egyébként tartjuk a kapcsolatot, csak teljesen más az időbeosztásunk, neki is meg van a saját kis élete és nekem is...), de valahogy mostanában nem találom velük a közös nevezőt.

Felhozok valamilyen témát, az őket nem érdekli, ami nem is lenne baj csak elég zavaró hogy a látókörük a koreai dolgokra szűkül le és nem tágítanak felőle. Illetve vamilyen animére... Más témákról képtelen vagyok velük társalogni. Semmi lelkizés, semmi komoly beszélgetés... és nekem mind ezekre szükségem van. Illetve amikor viccelődünk, egy kényszer mosolyt kell magamra varázsolnom mert többre nem futja. Ezzel próbálom palástolni azt a tényt, hogy amúgy nem értem min tudnak ezen vagy azon vihogni.


Mihez kezdjek? Majd ha egyetemre megyek (most leszek végzős), ott szerintetek megtalálom a hasonló érdeklődésű és gondolkodású embereket akikkel szoros baráti kapcsolatot tudnék ápolni?


Régen voltak már kísérleteim hogy barátokat szerezzek, de nem jött össze. Az osztályomban csak az a 2-3 barátnőm van, rajtuk kívül csak fiúk vannak. Ami nem baj, van közülük sok jó arc, de lányt nem akarnak befogadni a bandájukba. Vagy zavarba jöttek amikor érdeklődést mutattam irántuk, vagy nem érdekelte őket és egy nagy láthatatlan falat húztak maguk köré.

Interneten is beszélgettem másokkal, de nagyon taszít az a gondolat, hogy bárki lehet a monitor előtt a túlsó végén, ezért nem tudtam megbízni bennük. Sportoltam is, szereztem is egy barátot, de ő is csak haver. Neki is a fő témája az anime meg a kpop, de vele tudtam végre másról is beszélgetni.


Ti is jártatok már hasonló cipőben?

Lehet hogy nekem kéne változtatnom? Megtenném, ha tudnám miben változzak...😅



2021. júl. 26. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva szerintem semmi baj sincs veled,teljesen megértelek és átt érzem az egész helyzetedet.

Nekem is sajnos ilyen felszínes kapcsolatok jutottak,volt amikor az animékről beszéltek ami egyáltalán nem érdekel de el fogadtam,próbáltam magamat rá venni de egyszerűen nem tudtam animét sem nézni és kockulni sem.

Engem nem nagyon érdekelnek az autók F létemre,volt olyanban is részem hogy órák hosszat csak az autókról beszéltek nekem elég sok alkalommal,én meg szóhoz sem jutottam mert alig állt meg az illető és igazából nagyon nem is érdekelnek az autók.


Szerintem az egyetemen nagyobb sikered lesz,csak merj kezdeményezni ha számodra szimpatikus az a személy,ne ránezés alapján ítélj meg embereket ha nem beszélj velük.

Vannak olyan emberek akiket felegmának vagy ilyesztőnek látunk kívülről,de a ahogy mondani szokták a látsz néha csal,ismerd meg az illetőt mert nem minden esetben igaz amit látsz,ezt csak saját tapasztalatomból mondom,nem szabad első látásra ítélni sem.


Merre felé élsz?

Én szívesen barátkoznék,ha nem gond hogy F vagyok?

2021. júl. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia, nekem abszolút szimpatikusnak tűnsz, nekem is elegem van ezekből az uwu lányokból meg anime függő borzalmak ól, hogyha szeretnél nyugodtan írj!
2021. júl. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azóta találtál barátokat az egyetemen?😊

2022. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3:

Szia!

Igen, van kettő nagyon közeli barátnőm, az egyik szaktársam, a másikat a koliból ismertem meg. Valamint van egy párom is, aki egyben a legjobb barátom is lett, lassan egy éve. :)

2022. okt. 21. 09:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok.🙂
2022. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De jó, örülök neki!😊
2022. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!