Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt olyan, akinek hosszú...

Van itt olyan, akinek hosszú idő után megszakadt a kapcsolata a legjobb barátjával, majd akár évek múlva újból beszélt vele?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ugyanolyan lehet újból a barátság, vagy már sose lesz a régi?
2021. aug. 30. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen az egyetlen igaz barátommal. Már nem tudom min vesztünk össze, de egy évig nem beszéltünk. Tudtam, hogy pont olyan makacs, mint én, és ha én nem kérek bocsánatot (mindegy, hogy ki volt a hibás), ő sem fog. Aztán eljött a szülinapja, ráírtam, dumáltunk, majd találkoztunk, és belátta, hogy mennyire csúnyán viselkedett, és beláttam, hogy én sem voltam piskóta. Kibékültünk. Milyen szerencse, mert ekkor nem tudtam, hogy leszek annyira mélyen a gödör alján, hogy az ő segítsége nélkül ki sem tudtam volna mászni, sőt, valószínűleg nem is élnék már. A többiek, akiket a barátaimnak gondoltam nem, alig, tessék-lássék, vagy elutasítóan viselkedtek. Ezért írtam, hogy az egyetlen igaz barátom.

Szóval, ha lehetőséged van, kibékülni: tedd meg, mert nem tudhatod, nem ő lesz-e az egyetlen, akire majd bizton számíthatsz.

2021. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Nekem több ilyen is van. Sose lesz a régi, bár nekem elsősorban az volt a probléma, hogy ők egyben exeim is. Ritkán írogatunk, ha valamiről eszünkbe jut a másik. Egyikükkel egyszer megpróbáltam találkozni, de valahogy visszazökkenni látszottunk a korábbi szerepeinkbe, holott már új párja volt mindkettőnek, így inkább hanyagoltuk a személyes kontaktust.
2021. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oka van hogy ezek megszakadnak és sok esetben jót tesz mindkét félnek. Volt már ilyen, volt hogy évek után találkoztunk, ilyenkor csak eszembe jut mi miatt "mentünk szét" és elfogadom, nem is igazán érdekel őszintén szólva.


Például az egyik gyerekkorival azért lett vége, mert mindig ha párja volt, teljesen eltűnt, nem érdekeltem, olyan volt mintha nem is léteznék. Mikor nem volt párja, akkor meg egyre inkább olyan szinten viselkedett velem, ami átlépett egy határt és persze egy baráti kapcsolatba semmiképp nem fért bele.


De én is volt hogy hibáztam más esetben, más személynél, volt hogy én csináltam a nagyobb hülyeséget. Tanulunk ebből, fejlődünk és idővel találni fogunk olyanokat, akikkel tényleg valódi a kötelék.

2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 20 éve ismerjük egymást.

Nekem volt egy nehezebb időszakom tavaly. Munkahelyi gondjaim voltak. Mentem volna már onnan, de még nem tudtam lépni. Ő is próbált volna segíteni, de megbantottam. Sokáig nem beszéltünk, azóta is csak kB 2-3 alkalommal.

Én felkoszontottem a születésnapján, ő az enyémen nem.

Valószínűleg ebből már nem lesz semmi sem. Aztán lehet majd az idő elrendezi.

2021. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Akkor tűnt el amikor pasija lett. De hirtelen és teljesen, el se tudtam volna képzelni róla ilyet. Aztán szülinapomra vagy karácsonyra írt, úgy látszik ezek mindig jó alkalmak felvenni a kapcsolatot régi ismerősökkel... a barátságunk éveinek szép emlékére tekintettel megbocsátottam neki és adtam magunknak még egy esélyt, bár meg nem magyarázta sosem hogy miért is zárt ki az életéből. Semmi nem volt a régi, és pár hét/hónap múlva ugyanazt megcsinálta velem másodjára is! Többet nem leszek ekkora marha, nem bízom meg még egyszer senki emberben az holtbiztos. Életem egyik legnagyobb csalódása benne, az emberekben... de magamban is amiért naiv hülye voltam.
2021. aug. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!