Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát, aki szó nélkül kilép...

Barát, aki szó nélkül kilép az életedből? Ti próbálkoznátok ezek után vagy hagyjam annyiban?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, nagyon sokat lógtunk együtt, voltunk együtt nyaralni, együtt jártunk edzeni, biciklizni, átjártunk egymáshoz stb.

Legutóbb 2020 őszén találkoztunk, mielőtt sok időre bezártak mindent. Elvitt étterembe, mert szülinapom volt. Ezután ugye bezárt minden. Közben neki is volt szülinapja, meg is köszöntöttem, és mondtam neki, hogy amint kinyitnak újra az éttermek, menjünk és ünnepeljük meg úgy is. Mondta, hogy jó. Kinyitottak az éttermek, azonnal írtam neki, hogy akkor a héten valami? Írta, hogy neki nem jó. Ezután még kb. kétszer írtam rá, de mindig lerázott, hogy nem ér rá, de majd ír, ha ráér.

Közben látom, más barátnőivel eljár éttermezni, de ami a legjobban fájt, hogy most láttam, hogy esküvője volt. Az egy dolog, hogy nem hívott meg, de nem is szólt, hogy most megházasodik.

Megritkult kicsit a kommunikáció, de semmi összeveszés, ilyesmi nem volt. Nem értem, mi történhetett. Lehet, egyszerűen nincs kedve hozzám, de akkor miért nem lehet ezt megmondani?

Ezek után szerintetek rákérdezzek most már konkrétan, hogy van-e valami problémája, vagy hagyjam annyiban?


30 évesek vagyunk, nem tinik, én azt gondolom, ennyi idősen lehetne normálisan kommunikálni, akármi van. Ti hogy látjátok ezt?



2021. szept. 6. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Én megkérdezném tőle, hogy mi a baja.
Én nem erőltetném ezek után, ha ő így, akkor ráhagynám.
Egyéb, kifejtem írásban.
25 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Velem is hasonló történt, nem jó neki ekkor, nem jó akkor, ezután kértem, szóljon amikor jó. Soha többé nem hallottam felőle, egyszerűen törölt az életéből egy szó nélkül. Pedig nagyon közeli barátnők voltunk, rengeteg élménnyel, a mai napig nem értem, legalább megindokolta volna! Szerintem ez az egyik legaljasabb húzás amit ember(elvileg barát!) tehet a másikkal.
2021. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hónapokig vártam rá, ma már tudom hogy nem fog keresni soha többé, de még mindig nem akarom elhinni. Nem ilyen volt. Vagy nem ilyennek ismertem, sok évig voltunk baratnők.
2021. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
szerintem az az elegáns ha nem kérdezel semmit, levegőnek kell nézni az ilyet.
2021. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon közeli barátságnak érezted, egy kérdést megér, hogy mi a baja, de csak szemtől szembe. Nem messengeren, nem instán, nem sms-ben, nem telefonon. Elé állsz, a szemedbe mondja.
2021. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol lakik, tavaly elköltözött a pasijához, akkor mondta, hogy a város melyik részére, de pontos címet nem tudok.

Arra gondoltam, Messengeren ráírok és megkérdezem, történt-e valami, hogy folyton leráz és szeretné-e megbeszélni. De hezitálok, mert arra gondolok, intelligens ember magától is megmondja, ha meg nem az, akkor hiába kérdezi az ember, folytatódik a sumákolás.

2021. szept. 6. 14:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanarra gondoltam, amit legutóbb leírtál, Kérdező, hogy bármi is történt, meg kellett volna mondania neked, így volna korrekt. De mivel látszólag hiányzik a gerinc ebből az emberből, ezért valószínűleg megint le fog rázni valami terelős szöveggel.

Ettől függetlenül, ráírhatsz, akkor legalább elmondhatod, hogy te megtetted még azt a plusz lépést is helyette, hogy indítványoztad ezt a fajta beszélgetést: veszítenivalód neked nincs.

2021. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokszor átéltem már ezt. Az állítólagos barátaim még annyira sem méltattak, hogy legalább megmondják, mi bajuk van velem, csak szó nélkül felszívódtak. Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg erőltetni. Még ha újra is szóba is álltok egy hosszabb szünet után, soha nem lesz már ugyanolyan. Az azért nagyon durva, hogy még az esküvőjét sem említette meg neked.
2021. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És most látom, egy közös távolabbi barátunkat, aki már rég külföldre költözött, meghívta.

Elég szarul esik. De szerintem írni fogok neki és megkérdezem, mi baja.

2021. szept. 6. 21:50
 9/16 A kérdező kommentje:
Update: írtam neki, megkérdeztem, hogy mégis mi történt, hogy kerül: mondtam-e valamit, vagy csak nincs kedve hozzám. Várom a válaszát.
2021. szept. 6. 22:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted, hogy írtál. Egyébként ebből a rövid történetből én úgy látom, kettőtök közül te vagy az intelligensebb.

Először is elgondolkodtál kapásból, hogy talán te mondtál valamit, vagy benned van a hiba és nem is restelltél rákérdezni erre.

Másrészt, ha így is van, hogy te mondtál valamit, akkor lehetne benne annyi, hogy szól, mert az nem kóser, hogy ő mondjuk meg van sértődve, közben meg hiteget, hogy majd valamikor találkoztok.

De ha meg nincs megsértődve, csak nincs kedve hozzád, akkor meg azért szemétség tőle, hogy szórakozik veled.

Komolyan, nem értem az embereket, miért nem képesek gerincet növeszteni. Egyébként kérdező, szerintem nem kár az ilyenért, de mindenesetre sajnálom, hogy így alakultak a dolgok. :(

2021. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!