Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megfizettetnétek az utiköltséget?

Megfizettetnétek az utiköltséget?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátommal eléggé összevesztünk emiatt.


A kérdés végén, őszintén szavazzatok hogy kinek van igaza!


23éves fiú vagyok, a haver szintén ugyanenyi.


Én dolgozok, viszonylag stabil munkahely, átlagos fizuval.

Van saját középkategóriás autóm, saját pénzből vettem.


Ő egyetemista, stabil anyagi körülményű családdal


Kb 30kmre lakunk a balatontól.


Mikor megvettem a kocsit rendszeresen vittem a havert ide-oda, szomszédos városokba, balatonra nyáron, stb. Ha találkoztunk, mindig hazavittem, elhoztam, ilyesmi.


Tavasszal azonban kicsit rosszul álltam anyagilag. Kocsi szervíz, szüleimnek kelett kölcsönadni nem várt kiadások miatt. Anyum elvesztette a munkahelyét.


Na és történt ekkor, hogy mondtam a havernak hogy ezentúl csak akkor fogom tudni vinni a szomszédos városokba, nyáron a balatonra ha belead az üzemanyagba.


Először húzta a száját, de ha mentünk valahová beleadott.


Ám egyszer, június táján hazajött az egyik unokatesóm külföldről a barátnőjével.


Mentünk közösen, 4en egy messzebb útra, túrázni, váostnézni, kirándulni.


Oda-vissza 600km.


Az üzemanyag költségem kb 20ezer forinra jött ki.


Az útról visszafele, az unokatestvérem kérdezte hogy mennyit kérek az útért.


A haveromnak, akiről a kérdés is szól már az elején mondtam hogy 20/3, 6500at kérek.


Ekkor én még nem is tudtam hogy jön az unokatesóm barátnője is.


Úgy éreztem helyesnek ha tőlük is csak 6500at kérek, nem fogom duplán mrgfizetteni az utat velük.



Ekkor a haver teljesen kiakadt hogy neki vissza járna 1500ft, kérjek többet az unokatesóméktól.



Hozzátenném, minimum 1000kmt utaztam a haverral anélkül hogy pénzt kérjek, ő meg 1500ft összeveszik velem.



Mit gondoltok az ilyesmiről?


2021. szept. 11. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Igazad volt, illik fizetnie.
Nincs igazad, ingyen kéne vinni a havert.
29 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen jogos, hogy szétdobjátok az útiköltséget. Az már nem volt az, hogy 3fele a 4 helyett. Viszont a helyében nem akadtam volna fent 1500-on, ha előtte ingyen vitted ide-oda.
2021. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1es


Igen, ha tudtam volna előre hogy 4en megyünk akkor csak 5000et kértem volna.


Viszont annyira gyerekes, hogy felakad 1500forinton, miközben előtte lehalább 1000kmt fuvaroztam teljesen ingyen.

2021. szept. 11. 11:14
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Neked volt igazad, eleve nem kötelező, bár egy kicsit rosszul számoltál, de nem voltál vele köcsög.
2021. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Neked volt igazad, megmondom őszintén a helyedben soha többet nem fuvaroznám ezt a srácot, szarjon sünt.
2021. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Eleve csak az 1/4-ét kellett volna tőle elkérned és mindenki boldog, te is benyelhetted volna azt az 1500-at.
2021. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi vagy te, szeretetszolgálat? Szerintem ez teljesen alap dolog, hogy felajánlja, hogy ad az üzemanyagba, az én haverjaim is felajánlják, legfeljebb elutasítom. Elég ingyenélő spanod van.
2021. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Volt mégegy szitu, ami szintén teljesen kiakasztott.


Kávézni voltunk, ittunk ezt azt, a végén jött a számla, 2200 ft.


Közölte, hogy nincs nála pénz.

Gondoltam semmi gond, majd legközelebb te fizeted


Nagy hálálkodás, ne haragudjak, legközelebb ő fizet.


Másik alkalommal elmentünk meginni egy fröccsöt.

A találkozó előtt, reggel megint bocsánatot kért a multkori miatt és mondta hogy majd estére ő fizet.


Este épp menni készültünk, jött a pincér, 2600 ft.

Elkezdte nézni a pénztárcáját, hogy neki csak egy 1000forintosa van.


Kiakadtam kicsit, de gond nélkül odaadtam neki egy 2ezrest. Mondtam hogy, add neki oda és menjünk. Mármint a pincérnek.


Fizetés után bosszankodott hogy elfelejtett levenni a kártyájáról.


De ekkor jött a csattanó.

Megkérdezte hogy kié legyen a visszajáró 400ft. 😳😳


Ez óta nem beszelünk.

2021. szept. 11. 11:26
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Igen, ha normálisan elosztod 5-öt kellett volna kérned, de igazából mivel a te kocsid, te vezettél, így senkinek köze nincs hozzá, mennyit kértél. Jogodban áll dönteni és nem bírálhat érte senki. Ez kicsit hasonló ahhoz a példázathoz, amit az Úr mondott egyszer, ha megtalálom belinkelem ide.
2021. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Úgy látni azért, akinek nincs kocsija nem érti meg.


1000kmt vittem ingyen, ha a felét kifizette volna, az kb 15000ft.


Azt nem is mondva ha csak hazaviszrm, elhozom az nekem semmi haszon, csak miatta égetem a gázolajt.


De ő meg kiakadt a +1500forinton


Ennyi erővel én is számolhatnék takarítási költséget, mert tiszta disznóólat csinál maga után.

2021. szept. 11. 11:30
 10/15 anonim válasza:
72%
A 400 forint az a borravaló, a pincéré 😂
2021. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!