Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megfizettetnétek az utiköltséget?

Megfizettetnétek az utiköltséget?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátommal eléggé összevesztünk emiatt.


A kérdés végén, őszintén szavazzatok hogy kinek van igaza!


23éves fiú vagyok, a haver szintén ugyanenyi.


Én dolgozok, viszonylag stabil munkahely, átlagos fizuval.

Van saját középkategóriás autóm, saját pénzből vettem.


Ő egyetemista, stabil anyagi körülményű családdal


Kb 30kmre lakunk a balatontól.


Mikor megvettem a kocsit rendszeresen vittem a havert ide-oda, szomszédos városokba, balatonra nyáron, stb. Ha találkoztunk, mindig hazavittem, elhoztam, ilyesmi.


Tavasszal azonban kicsit rosszul álltam anyagilag. Kocsi szervíz, szüleimnek kelett kölcsönadni nem várt kiadások miatt. Anyum elvesztette a munkahelyét.


Na és történt ekkor, hogy mondtam a havernak hogy ezentúl csak akkor fogom tudni vinni a szomszédos városokba, nyáron a balatonra ha belead az üzemanyagba.


Először húzta a száját, de ha mentünk valahová beleadott.


Ám egyszer, június táján hazajött az egyik unokatesóm külföldről a barátnőjével.


Mentünk közösen, 4en egy messzebb útra, túrázni, váostnézni, kirándulni.


Oda-vissza 600km.


Az üzemanyag költségem kb 20ezer forinra jött ki.


Az útról visszafele, az unokatestvérem kérdezte hogy mennyit kérek az útért.


A haveromnak, akiről a kérdés is szól már az elején mondtam hogy 20/3, 6500at kérek.


Ekkor én még nem is tudtam hogy jön az unokatesóm barátnője is.


Úgy éreztem helyesnek ha tőlük is csak 6500at kérek, nem fogom duplán mrgfizetteni az utat velük.



Ekkor a haver teljesen kiakadt hogy neki vissza járna 1500ft, kérjek többet az unokatesóméktól.



Hozzátenném, minimum 1000kmt utaztam a haverral anélkül hogy pénzt kérjek, ő meg 1500ft összeveszik velem.



Mit gondoltok az ilyesmiről?


2021. szept. 11. 10:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
5%

Na megvan, nagyon érdekes és tanulságos történet:


Máté 20: 1 Mert az egek királysága hasonló egy szőlősgazdához, aki kora reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon fel a szőlőjébe. 2 Miután megegyezett a munkásokkal napi egy dénárban, elküldte őket a szőlőjébe. 3 Amikor kiment a 3. óra körül, másokat is látott tétlenül álldogálni a piactéren, 4 és ezt mondta nekik: »Ti is menjetek a szőlőbe, és megadom, ami jár nektek.« 5 Azok pedig elmentek. A 6. és a 9. óra körül ismét kiment, és hasonlóképpen tett. 6 Végül a 11. óra körül is kiment, és másokat is talált, akik álldogáltak, és megkérdezte tőlük: »Miért álldogáltok itt egész nap tétlenül?« 7 Erre ezt felelték: »Mert senki sem fogadott fel minket.« Így szólt hozzájuk: »Ti is menjetek a szőlőbe!« 8 Amikor beesteledett, a szőlő ura ezt mondta a megbízottjának: »Hívd a munkásokat, és fizesd ki a bérüket! Az utolsókkal kezdd, és az elsőket fizesd ki utoljára.« 9 Amikor azok jöttek, akik a 11. órában kezdtek, mindegyikük kapott egy dénárt. 10 Így aztán, amikor az elsők jöttek, azt feltételezték, hogy ők majd többet kapnak, de ők is egy-egy dénárt kaptak fizetségül. 11 Amikor átvették, panaszkodni kezdtek a szőlősgazdának, 12 és ezt mondták: »Az utolsók egy órát dolgoztak, mégis ugyanannyit fizettél nekik, mint nekünk, akik egész nap keményen dolgoztunk a perzselő hőségben!« 13 De ő ezt felelte az egyiküknek: »Barátom, nem bántam veled igazságtalanul. Egy dénárban egyeztél meg velem, nem? 14 Fogd, ami a tiéd, és menj! Én az utolsóknak ugyanannyit akarok adni, mint neked. 15 Vajon nincs jogom azt tenni a pénzemmel, amit akarok? Irigy vagy, amiért én jót tettem?



Nos, megegyzetek x összegben. Mindenki őrült, mert jó pénzt kereshettek a munkások.

Vajon akkor mi történt volna, ha előbb őket (az elsőket) fizeti ki a gazda?

Akkor nem elegetlenkedtek volna, mert nem tudták volna mennyit kap a másik és nem irigykedtek volna. Így viszont felszínre jött ez a tulajdonságuk - hogy irigyek.

2021. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
* megegyeztek, örült T9...
2021. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kihasznál.
2021. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#10es


Így van!


Úgy volt hogy most majd ő fizet, erre még a sajátjára sem volt pénze.


Mikor odaadtam neki a 2000est, mondtam hogy: add neki oda a 3ezrest és menjünk.


Majd megtartotta a visszajárót és még ezek után is volt képe megkérdezni hogy mi legyen avval a 400 forintal? 😵

2021. szept. 11. 12:20
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen barátnőm, rám írt, hogy nem megyünk el valahova kajálni, aztán mikor fizetni kellett volna derült ki, hogy nincs nála pénz. Ergó azért hívott magával, hogy fizessem ki a kajáját.😅 Másik alkalommal megbeszéltük hárman, hogy iszogatunk egyik este, előtte elmentünk, hogy majd közösen megvesszük a piákat, ott válogatott egy csomót, hogy neki milyen pia kell, aztán a kasszánal pislogott, hogy ja hát nála nincs egy forint se. Igaz, hogy más miatt, de már nem vagyunk barátnők és éreszhetően több pénzem marad hónap végére. Érdekemberek az ilyenek.
2021. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!