Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet tovább folytatni...

Hogy lehet tovább folytatni egy beszélgetést?

Figyelt kérdés

Személyesen ritkán fordul ez elő, de online viszont lehetetlen beszélgetni az egyik barátommal:


Kérdezem: "szia, ezer éve nem találkoztunk! Hogy vagy?"

Válasz: "szia, köszönöm, jól!"


Most akkor ezt hogyan kéne folytatnom? Írjam vissza, hogy "ez nagyszerű, örülök, hogy veled is minden rendben" és aztán mi?

Személyesen nagyon szerettem vele beszélgetni és fontos a barátságunk, csak sajnos külön kerültünk és ritkán tudunk összefutni. Marad a netes felület a beszélgetésre. De lehet hogy ő egyáltalán nem akar már velem beszélni? Honnan tudhatom ezt?

Illetve a fenti elkezdett "beszélgetést" hogyan lehetne úgy folytatni, hogy kicsit folyékonyabb legyen? Direkt kifejtős választ kérdeztem, nem csak igen-nemet, mint pl. egy "jól vagy mostanság?" De nem vált be, amit reméltem :(



2021. szept. 24. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Te ismered neked kell tudnod miről beszélnél vele szívesen
2021. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát pontosan abból tudhatod, ami történik. Ennek a barátságnak a könyvét becsukhatod, vége. Nem akar veled beszélgetni. A barátságok addig tartanak, amíg az emberek találkoznak. Messengeres chatelésből nem lesz barátság.
2021. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ő is igazán visszakérdezhetne ha akarna veled beszélgetni.. szerintem ő csak udvariasságbol ír neked vissza
2021. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, biztos fura vagyok, de én nem tudok neten keresztül barátságot fenntartani. Van 1-2 barátom, akikkel évente 1-2 alkalommal találkozunk és akkor halálra beszélgetjük magunkat - de a csetes kommunikációm nekem is kb. ilyen. Egyszerűen nekem ez nem elég személyes.
2021. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Ez így nem megy, ez már nem az a barátság. A barátok részei egymás életének. Ha nem is napi szintű a kapcsolat, de legalább heti egy közös programnak lenni kell. Ha ez nincs meg, elvesztitek a fonalat, kiestek egymás életéből és a dolognak vége. Egy barátságot nem lehet messengeren vagy bármilyen chaten fenntartani, ez nem működik.
2021. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem netes barátság.


Személyesen ismertem meg és több, mint 2 éve jóbarátok vagyunk.

Csak már másfelé kerültünk (mas megyébe költöztünk), és jobbára már csak online tudjuk tartani a kapcsolatot. De havi 1x még össze szoktunk jönni beszélgetni, ahol nincs ilyen kommunikációs probléma.

Így érthetőbb talán a szituáció.

2021. szept. 24. 22:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a probléma hogy nem folyékony a beszélgetés. A gond az, hogy a másik nem akar veled beszélni, nem akarja komolyabban tartani a kapcsolatot, amit sehogy nem tudsz megváltoztatni. Lehet te barátodnak gondoltad, de nem az.


Mivel nem kérdez, nem érdeklődik, nem folytatja a kezdeményezésed, ezért eleve nem beszélgetés ami folyik, hanem te nyitsz felé, amire ő udvariasan reagál, de nem több. Számára nem vagy barát ezek alapján, maximum ha haragszik rád vagy ilyesmi, akkor lehet ilyen távolságtartó.

2021. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem adtam okot amiért haragudna rám.


Rossz ilyeneket olvasni, de igazatok lehet. Most nagyon el vagyok keseredve.


Mit írjak neki vissza erre a "szia, köszönöm jól"-ra?

Válasz nélkül mégsem hagyhatom. Ő is visszaírt, ha azt nézzük...

2021. szept. 24. 22:48
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Írhatsz neki 2 mondatot magadról, ha akarsz, de az se szükséges, hiszen nem kérdezett vissza, de ez legyen az utolsó, és többet ne keresd. Ő se fog.
2021. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom.

Meglatod eloben milyen, ha majd ujra talalkoztok? Lehet o nincs benne annyira az online vilagban. Hany evesek vagytok?

De az is lehet sajnos, h nem kivancsi rad ugy komolyabban. Ha fenn akarta volna tartani a beszelgetest, akkor visszakerdezhetett volna o is.

2021. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!