Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illik ilyen esetben meghívatni...

Illik ilyen esetben meghívatni magam?

Figyelt kérdés

Szitu: egy régi barátságot elevenítettünk fel. Régen tök jóban voltunk, jártunk is át egymáshoz, ismerjük egymás családját stb. Aztán a költözések és munkahelyváltások miatt úgy alakult, hogy pár éve nem beszéltünk, de a múlt héten felvettük egymással megint a kapcsolatot, mivel most már ismét ugyanabban a városban élünk. Találkoztunk (semleges helyen, egy pubban), dumáltunk, és a mesélés közben megemlítette, hogy vett nemrég egy lakást, amit szépen felújított. Ilyen esetben illik mondani olyasmit, hogy szívesen megnézném, vagy az már tolakodás? Mi a véleményetek?

(Csak annyit mondtam neki, amikor mesélte, hogy gratulálok hozzá, mert nem tudtam, mit reagáljak ezen kívül.)



2021. nov. 2. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik. Minek akarnád megnézni? Majd meghív, ha esetleg újra jó viszonyban lesztek.
2021. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha akar, meghív. Lehet, volt már lakásavató, de csak pár emberrel.
2021. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor még jó, hogy nem kezdtem el a nyakába varrni magam.
2021. nov. 2. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez illendőség kérdése. Neked eszedbe jutott, hogy megkérdezd; de elnyomtad önmagad azért, mert féltél attól, hogy helytelenül cselekszel. Hogyha érdekel a lakása akkor hívasd meg magad és közöld vele, hogy azért, mert kíváncsi vagy, vagy mert...stb. MI az illendőtlen az őszinteségben? Szerintem semmi. Maximum azt mondja, hogy figyelj most még ne...ezért és azért.
2022. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem illik, és ne hívasd meg magad. Ha annyira érdekel, kérj fényképeket.
2022. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!