Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha neki kb....

Mit csináljak, ha neki kb. milliomosok a szülei, de mégis mindig velem akarja meghivatni magát?

Figyelt kérdés

Anya újraházasodott 5 éves koromban, a férjének van egy nálam 2 évvel idősebb lánya. Neki a nagyszülei és a szülei is gazdagok nagyon, plusz ő dolgozik is (havi kétszázat keres, plusz kapja a gyerektartást még és az anyukájától, nagyszüleitől is kap pénzt, múltkor mondta, hogy a rezsin felül 3-400 ezret simán összeszed...). Nekem anya nem keres túl sokat, plusz a nevelőapámmal külön kasszán is vannak, szóval nincs az, hogyha a lánya kap tőle pénzt, akkor én is.

Alapból ha elmegyek hétvégén szórakozni, 1500-2000 forintot kapok, ami azért tényleg nem sok, főleg, ha mondjuk a belépő egy helyre 1000 ft. Viszont a mostohatestvérem velem hivatja meg magát, ma este is, hogy jaj múltkor ő fizette a belépőmet X helyre, fizessem már ki én most, mert nála csak tízezres van és nem akarja felváltani...

Legutóbb is mentünk kocsival és mondtam, hogy nekem arra nincs pénzem, hogy 5 ezret elkocsikázzak a városban csak úgy, mire mondja, hogy jójó, majd ideadja. Aha, azóta is...

Meg egyfele lakunk és néha együtt jövünk haza 1-1 buliból taxival. Viszont ha az ő címére megyünk előbb, az elég nagy kerülő és mindig én fizetem ki a taxit, sosem mondja, hogy az ő címükig kifizeti ő, hanem hogy "majd apa odaadja". De az apja nagyon sóher, 500 forinton képes összeveszni anyával, ha éppen nem találja. Múltkor is beküldött a Sparba valamiért és volt visszajárónak 300 forint és simán visszakérte.


Nekem ez már nagyon kellemetlen, mert végzős vagyok, így is rengeteg pénz elmegy a ballagásra, szalagavatóra, különórákra és néha mamáék segítenek anyának, de amúgy senki más... Már mondtam ezt neki többször, az apukájának is, de ő csak röhög, hogy "milyen okos lány". Ha meg határozottan mondom, hogy nem, akkor jön az, hogy dehát múltkor ő is meghívott... Igen, de én azt sosem kérem, hanem így hozza elém a cuccokat és hiába mondom, hogy nem kell, a válasz az, hogy "hát már megvettem".


2017. ápr. 9. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el ezt neki így, ahogy leírtad. Ha nem érti meg, akkor ne járj vele szórakozni, vagy kérd el előre nevelőapádtól vagy tőle a taxipénzt, benzinpénzt. Nem értem, miféle házasság az, ahol ennyire külön kasszán vannak a felek.
2017. ápr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már többször volt, hogy másnap szóltam a nevelőapámnak, hogy az a kétezres mondjuk kéne vissza, mert anya nem tud adni a hétköznapra pénzt, vagy ilyenek. Volt, hogy még én voltam beállítva hazugnak, hogy így akarok tőle pénzt kicsalni és ezek után inkább már nem is kérem, mert csak veszekedés van belőle.
2017. ápr. 9. 02:27
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

1. Ne menj vele!

2. Menj vele, de ne menj bele olyan szituba, ahol fizetni kell, ne vedd elő a pénztárcád!

2017. ápr. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Így torzítja el a pénz az emberi elmét és lelket. Teljesen más az értékrendjük, amin te nem tudsz változtatni.
2017. ápr. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom anyukad mit keres egy ilyen palival es csaladjaval.

Nem mennek vele sehova, nem is tartanam a kapcsolatot, elvegre csak kirohognek.

2017. ápr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért járkálsz el vele szórakozni? Miért tartasz igényt a társaságára? Ő téged átver, kihasznál, becsap, megaláz, az apja is csak röhög rajtad.


Nem laktok egy helyen, nem kell vele tartani a kapcsolatot, ennyi az egész. Persze, családi eseményeken ott lesz, de akkor sem kell vele jópofizni. Attól, hogy anyukád új férjének a lánya, nem kell vele testvéri viszonyt fenntartanod, nyugodtan mondd meg neki, hogy ennyi volt, többé nincs együtt buli, együtt taxizás vagy kajálás.


Ezek után engem nem érdekelne, ha a csaj vagy az apja megsértődne, ha meg anyukád kérdőre van, akkor mondd el neki azt, amit itt leírtál.

2017. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Aztaa,milyen emberek vannak.Anyukádnak miért kell ilyen ember mint a nevelőapád?Azt mondja a lányára aki elszedi a pénzed hogy ügyes kislány?Hallod,ezek se becsületes munkából gazdagodtak meg..Szerintem ne hagyd magad kisemmizni,és ne találkozgass ilyen pénznyelő p.csával.
2017. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú.

1. Az anyád mit keres egy ilyen trógerrel?

2. Sajnos az anyád által mutatott mintát már átvetted és pont ugyanúgy hagyod, hogy hülyét csináljanak belőled mint ahogy azt az anyád is hagyja.


A megoldás nagyon egyszerű. Neked egyáltalán nem kell ezzel a lánnyal sehova sem menned, és nincsen szükséged a társaságára. Neked ez a lány csak negatívumot okoz, egyrészt anyagilag kihasznál, másrészt rombolja az önbizalmad, harmadrészt megszokod, hogy hagyod magad palira venni az életben. Ha szórakozni van kedved tegyed más társaságban.

2017. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!