Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nagyon meggazdagodnátok,...

Ha nagyon meggazdagodnátok, adnátok pénzt a barátaitoknak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, kb 4-5 hónapja hobbim a kriptovalutákkal való kereskedés, befektetések stb. Nem a meggazdagodás a célom, csak egy érdekes hobbiként tekintek rá amit élvezek.


Aztán pár napja az osztályomban beszéltünk erről. Mondtam hogy ha egy befektetést tavaly ilyenkor csináltam volna meg és nem most, akkor már milliárdos lennék, csak hát ezeket senki nem tudhatja előre. Aztán mondta az egyik osztálytársam, hogy ha egyszer meggazdagodok ebből és lesz ennyi pénzem, akkor adjak már neki egy pár száz millió forintot, meg a többi haverom is elkezdte mondani, hogy nekik is adjak majd. 🤣

Viszont én azt mondtam hogy nem, mert ha már 1 embernek adnék, akkor mindenkinek kéne, illetve mindenkinek ott a lehetősége erre. Aztán elhordtak mindennek, hogy mi az hogy nem adnék nekik milliókat, mikor barátok vagyunk.. :D

Ti hogy vagytok ezzel? Hiába számítana kevés pénznek az a pár száz milla, én akkor sem akarnék másokat gazdaggá tenni.


2021. nov. 6. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én örülnèk ha lenne lehetőségem ennyi pénzt adni a barátaimnak . Sose tudni kinek fog összejönni az èlet, de ha megtehetném én levennèm a vàllukról a pénz miatti aggodalmakat egy életre, hogy azt csinálhassàk amit szeretnek, nem pedig azt amiből meg tudnak èlni. Persze nem adnèk minden ismerősömnek akit valaha ismertem. Meg kicsit fura h elvárják kb, de nálunk ilyen nem lenne. A te pénzed felett természetesen te rendelkezel, számomra fura h nem akarnád gazdaggà tenni őket, mikor könnyen megtehetnéd. Vagy ők nem igazi barátok, es ezért érzel így, vagy te nem vagy igaz barátjuk, azt már neked kell tudni h melyik helyzet áll fent.
2021. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk belegondolva tényleg van olyan barátom akinek szívesen adnék, nekik valahogy nem. Ennek több oka is van, de erre inkább nem térnék ki. Viszont jótékony célokra szívesen felhasználnék ekkora pénzeket.
2021. nov. 6. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Akik valóban közel állnak hozzám, és/vagy mellettem álltak, amikor bajban voltam, azoknak természetesen igen. De másoknak nem, max én fizetnék, ha elmegyünk valahova vacsorázni együtt.
2021. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Nincsenek barátaim
2021. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak annak adnék, aki nekem is segitett,amikor bajban voltam.Amugy a barátaid nem kicsit egoisták, hogy egybõl százmilliókat kérnének tõled.
2021. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyeneknek biztosan nem adnék! Mi ez a stílus, hogy elvárják? Én még csak el se fogadnám, nemhogy követeljem. Viszont az Igazi Barátaimnak minden további nélkül, természetesen!
2021. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nincs olyan barátom aki mellettem van joban-rosszban, igy nem.
2021. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Támogatnám a barátaimat anyagilag, de ez nem úgy nézne ki, hogy utalok száz milliót, hanem pl segítek beindítani a vállalkozását, vagy ha átteszik önköltségesre kifizettem neki, hogy emiatt ne hagyja abba stb.
2021. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

10:52


Olyan nekem sincs, nekik viszont van mert én rám mindig számithattak, csak ezt én már meguntam.

2021. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy adnék, - persze nem feltétel nélkül! Minden barátom olyan arányban részesülne az osztozkodásból, amilyen arányban támogatott a jobblétemet célzó törekvéseimben. Ez fizikálisan annyit jelent, hogy amilyen arányban szálltak be a bizniszbe, olyan arányban adakoznék a részükre. Olyan ez egy kicsit, mint a szerencsejáték: amíg nem nyer valaki egy komolyabb összeget, le sem tojja a környezete! De amint nyer, előkerülnek még Pápua Új-Guienáról is a távoli "rokonok"! Amikor ellenállásba ütköznek ezek a "rokonok", akkor pedig olyan kifogásokkal jönnek, hogy ez úgy sem hiányzik a nyertesnek vagy de jó neki! De hiányzik, mert a befektetésben nem voltak partnerei az említettek! A "de jó neki" rész pedig egy olyan dolog, hogy "ő" tett valamit azért, - adott esetben rendszeresen játszott - annak érdekében, hogy jobbra próbálja fordítani a sorsát! Aki nem játszik, az meg fogadja el, hogy nem is nyerhet, ill. nem részesülhet egy ilyen nyereményből!
2021. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!