Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit csinálnál, ha hirtelen...

Te mit csinálnál, ha hirtelen meggazdagodnál?

Figyelt kérdés

Például nyernél a lottón annyi pénzt, ami életed végéig elég lenne, nem kéne dolgoznod.


Természetesen itt már milliárdról van szó, bár tudom hogy többeknek lehet hogy már 100 millió is elég ehhez, azonban a kérdés lényege hogy annyi pénzed van, hogy a kisujjadat sem kéne mozdítani, tehát több milliárdról van szó, ami már tényleges anyagi biztonságot adna.


Nos, ha ennyi pénzhez jutnál az életed miben változna meg?


Folytatnád -e a jelenlegi iskoládat? Új tanulmányokat kezdenél -e meg? A jelenlegi munkádat/hivatásodat űznéd -e?


Az én megítélésem szerint egy nem-tudatosan élő embernek ennyi pénz egyenesen átok lehet. Egy tudatosan élőnek pedig áldás.


Ti hogy látjátok?


2018. márc. 31. 13:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%
Dolgozni biztos hogy nem járnék soha többet, utazgatnék élvezném az életet, megvennék mindent amire vágyom mindent amire szükségem van. Viszont hulyesegekre nem szornam a pénzt csak azért mert van. Szerintem ekkora nyereményt meg befektetni sem muszáj hisz úgyis kamatozik én nem nagyon foglalkoznék befektetesekel szerintem max vennek ingatlanokat es kiadnam de meg lehet azt se mi a szarnak végül is?? Ennyi penz sose fogy el, inkább felnek mikor jon a maffia ekkora összegnel mar lehet számítani ra hogy meglatogatnak. Nagyon sok lottonyertes rövid időn belül szegényebb lett mint volt es nem azért mert annyira nem tudott bánni a penzel, szóval vigyázni kell.
2018. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
56%

Nyitnek egy uj helyet, nem tudom mit, atkene gondolnom. Az tuti, hogy vendeglatasba fognek.

Vennek magamnak vegre kello mennyisegu ruhat, cipot, stb , ezekbol sajnos eleg keves van. Segitenek a csaladomnak anyagilag, adakoznek, elmennek valahova pihenni egy hetre.

Mig meg nem nyit a kis aranytojast tojo tyukom, maradnek a jelenlegi munkahelyemen.

2018. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Na, az első válaszolónak biztos hogy átok lenne a nyeremény, úgyhogy azt javaslom neki, hogy messziről kerülje el a lottózókat.


Azt írtad, hogy élveznéd az életet...

Akkor most nem élvezed?

Ha nyernél annyi pénzt, akkor élvezetesebb lenne szerinted az élet?

Hát biztosan. Egy darabig.

Az utazást is meglehet unni. 1-2 év sem kell hozzá.


Sok olyan történetet hallani, hogy lottónyertes hajléktalan lett vagy öngyilkos lett.


Tehát én csak akkor preferálom a lottónyereményt, ha utána végzünk valami olyan tevékenységet, ami a közösség javát szolgálja.


De ha csak ülünk a seggünkön a luxusvillánkba, néha megszakítva utazásokkal, vásárlásokkal, miközben kamatozik a pénzünk, és csak telnek-telnek az évek a szórakozással, nos egy ilyen embernek egyenesen átok lesz a nyeremény.

2018. márc. 31. 13:49
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

első a válaszod végét meg is válaszoltad az elejével. vajon miért lettek többen szegényebbek, mint voltak? azért, mert pont így gondolkoztak, hogy lendületből befuck-olok a főnöknek, és az arcába röhögök, hogy van pénzem, nem kell többet a rabszolgájának lennem...:D aztán amikor meg kezd elfogyni a pénz, ami lehet akár 5-10 év, olyan szinten visszaesik, mintha egy pályakezdő lenne, nulla tapasztalattal...


én ha mostani élethelyzetemet nézném, biztosan dolgoznék a jelenlegi munkahelyemen, mert szeretem.


ha viszont nem szeretnék, akkor képezném magamat olyan területeken, ami engem valóban érdekel, és mivel az anyagi biztonságom megvan, így utána nem olyan sürgős megtalálnom a megfelelő munkahelyet.


vennék magamnak egy saját házat valahol, akár itthon, de az sem feltétlenül kizárt, hogy elköltözök másik országba, lényeg, hogy a lakhatásom, közlekedésem meg legyen oldva, és legyen elfoglaltságom azért valamilyen munka formájában.

2018. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%

Dehogy átok ,annak átok aki nem tud nyugton meglenni :D


Vállalkozást egész biztos nem csinálnék mert minek csak veszteségre menne. Vennék aranyat befektetésnek, meg üzlethelyiségeket lakásokat vennék jó helyen és kiadnám bérbe ,hogy legyen jövedelmem. Több külföldi bankba raknám kamatozni a pénzt.

Luxus ház nem kellene hanem csináltatnék egy valódi passzív házat saját elképzelés alapján ,aminek semmi külső energia forrás nem kell és eléldegélnék benne .Meg nem ilyen 300milliós luxus ,de erős kocsikat is vennék,nem sokat maximum 3-at tuningolnám őket csak úgy saját örömre,meg utazgatás néhanapján. Járnék pilótaképzésre ejtőernyőzni, vitorlázni ,nem unatkoznék soha,lenne egy hatalmas moziszobám azon menne a pc játék is ,nyilván ultrabrutál géppel gamerkednék és soha nem dolgoznék egy napot se többet senkinek.

A lényeg hogy a havi kiadásom ne legyen több mint a bevételem amit a bérbeadások és a kamatok hoznak és így nem fogy el a pénzem soha. Passzív ház kiadása nulla, a kocsi tankolása meg annyi amennyi nem tétel kaja meg ugye a tanfolyamok ára,az egész nem tenne ki havi 1 milliónál többet annyit meg bejönne.

2018. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
17%

Aki nem mutat be a főnöknek és tovább nyalja a talpát minden nap mikor megnyerte a lottó 5-öst én azt nem értem meg . Annak annyira vérében van a szolgaság hogy kirobbantani se lehet ebből a helyzetből. Szabadság az amit ad a pénz és ezt feladni és bejárni akkor is nyóctólötig az irodába hát ez szerintem az elmebaj.


De volt ez a nyomorult hajléktalan pár is aki megnyert egy lottót és kávézót nyitott meg elajándékozgatta a pénzt a hirtelen jött rokonoknak ismerősöknek. Na ezek bolond gyenge emberek. Én mindenkit elküldenék anyjába senkinek nem adnék semmit és eszem ágába nem jutna kávézókat nyitogatni és azon görcsölni hány vendég volt aznap meg hol találok pultosokat. Még a fölterület vásárlás is jó amúgy ha kiveszik művelésre jól hoz és nem kell hozzás semmi nem nekem kell izgulni hogy milyen lesz a termés.

2018. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Az #5 válaszadónak is átok lenne a jelenlegi látásmódja szerint.


Tehát ő sokkal magasabb szinten űzné a hobbijait, mivel ennyi pénzből lehetővé válna hogy a jelenlegi legkorszerűbbnek számító technológiával és szórakoztató eszközökkel legyen felszerelve az otthona.


Itt megint arról van szó, hogy legyen folyamatosan jövedelmed.

De mit adsz vissza ebből? Semmit. Csak elveszel, elveszel, és elveszel. Szerinted ebből nem jár vissza semmi?


Lehet hogy jól ellennél pár évig ezzel, de nem fognád teljesnek érezni az életed, sőt...

2018. márc. 31. 14:19
 8/35 anonim ***** válasza:

Elhúznék ebből az országból, de nagyon gyorsan. Egyébként biztos, hogy ruhákat és cipőket vennék én is, mert az nekem is kevés van. Drága autó, meg ilyesmik nem kellenének. Nem csinálnám a jelenlegi munkámat, mert semmi értelme sincs, csak abból van pénzem. Saját magamnak dolgozom, amúgy.

Abban változna meg főleg, hogy nem kellene mon élni, az nagyon jó lenne!

2018. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#6 válaszoló:


Szó sincs arról, hogy továbbra is azon a munkahelyen kelljen dolgozni.


Külön választanám a munkát és a hivatást. A munka tényleg értelmetlen és a pénzkeresésről szól csak. A hivatás pedig az, hogy adok valamit, a közösség javát szolgálom, és ezzel pénzt is keresek. Ilyen például egy tanár vagy egy művész, filmrendező, színész, zenész stb.


Kávézót nyitni számomra nem ez jelenti, hogy adni az embereknek. De például egy olyan éttermet nyitni, ahol egészségesen lehet táplálkozni, nos itt már közel állunk ahhoz, amiről beszélek.

2018. márc. 31. 14:22
 10/35 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nem lenne átok hiszen jól érezném magamat. Ha megunnám a repkedést, akkor hajóznék, ha azt is megunnám akkor hegyet másznék, gyorsulási versenyre készíteném fel a kocsim és izgulnék hogy megnyerem e,mindig lenne valami jó buli .De amúgy simán el lennék hónapokig a házamban telkemen is egyedül medencéznék játszanék drónoznék ,süttetném a hasam hívnám a jobbnál jobb csajokat kényeztetésre :D


Milyen visszaadásra gondolsz? Mivel adóznék keményen az üzlethelyiségek lakások bérbeadásai után meg a vásárolt cuccok után amin van áfa azt visszaadnám az államnak. Nem kis tétel az sem.

2018. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!