Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ingyenélő barátot hogyan kéne...

Ingyenélő barátot hogyan kéne kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy barát, nevezzük Pistának. Pista nagyon szeret minden hétvégén átjönni vendégségbe, de persze minden alkalommal üres kézzel jön. Itthon megkínálom rágcsával/édességgel, innivalóval, néha főtt étellel. Ő soha nem hív át magához, mert mással lakik együtt egy albérletben és elvileg nincs annyi hely, míg nálam kényelmesen elférünk. Az elején szívesen kínáltam mindenfélével, de már kezdem ezt megunni így 3 hónap elteltével. Van hogy magától megkérdezi, hogy milyen nasim van és kinyitja a konyhaszekrényt a válasz kivárása előtt. Ezt csak én érzem pofátlannak, vagy tényleg az? Hogy lehetne leszerelni, úgy, hogy ne sértődjön meg?

20on évesek vagyunk.



2021. nov. 24. 20:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Sehogy
2021. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem engeded be.

Megmondod,hogy ez a hétvége nem jó,hogy átmenjen.

2021. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Szívesen áthívom/találkozom vele, csak akkor ne kelljen megkínálni (max üdítővel), vagy néha hozzon valamit ő is. Ezt szeretném elérni.
2021. nov. 24. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne a konyhaszekrénybe rakd a rágcsát. És panaszkodj, hogy nem igazán jut mostanság ilyesmire. Aztán remélhetőleg majd veszi a lapot.

De azért ebben a helyedben nem bíznék, a leírtak alapján nem fogja észrevenni magát.

2021. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mielőtt jönne, szólsz neki, hogy semmi nincs itthon, ergo lesz szíves hozni...

(...és itt a lista jön, üdítő, rágcsa, sör... igény szerint).

Ha azt mondja, hogy "hajjaj tesó, sóher vagyok, nem futja, inkább nem megyek" -akkor szín egyértelmű, hogy eddig az ingyen kajára és piára "szállt", mint a muslinca.

Na, az ilyentől pedig jobb is, ha megszabadulsz.

2021. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtan lehet neki szólni. Amikor kicsi voltam, egy barátnőmhöz gyakran átjártam, ő is jött hozzám. Neki mindig volt csokoládéja és megkínált, aztán valahogy belém rögzült, hogy nem bánják az anyukájával, ha eszek csokit. Már ott tartottunk, hogy amikor átmentem és láttam, hogy kint a csoki, azt hittem azért van ott, hogy én is vegyek belőle.


Egyik nap a barátnőmmel összevesztünk valamin az iskolában és a fejemhez vágta, hogy az anyukájával dugdossák előlem a csokoládét, mert fezabálom mindet. Akkor vettem a lapot és legközelebb, amikor mentem á, nem nyúltam az édességhez.


Amikor nagyobb voltam lett egy barátnőm, aki idősebb volt nálam, ő dolgozott, én gimis voltam, utána mentem az egyetemre, kb csak a zsebpénzem volt, ami egy tanulónak nem sok.


A barátnőm eléggé költekezős volt. Minden program arról szólt, hogy egy valag pénzt kiadtunk, mert ilyen koncertre szeretett volna menni meg olyan kiállításra, meg amolyan útra, meg starbucksozzunk, cukrászdázunk, mekizzünk, etc


Én nagyon spórolós voltam, szóval az elején volt erre pénzem, de idővel feléltem minden megtakarításomat és amikor megtudta a barátnőm, megsajnált és meghívott. Ami tényleg költséges volt arra összekapartam a pénzt, de azt ritkábban is csináltuk, mert nem nagyon volt pénzem, gyakran anyukámtól kértem plusz pénzt, de az ilyen mozijegy, kávé, süti, burger, belépő, stb gyakran kifizette nekem a barátnőm, ha épp nem futotta rá.


Egyszer leült velem beszélgetni és elmondta, hogy valami megoldást kéne találni, mert nem tud ennyit rám költeni.


Utána kiegyeztünk abban, hogy mindenki a sajátját fizeti és, ha nincs pénzem, akkor nem tartok velük.

2021. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Utálom az olyan embereket, akik megkínálnak, majd felhánytorgatják és később a fejedhez vágják. Ezért nem szoktam elfogadni soha senkitől egy pohár vizet sem. Bár az sem szép, hogy mindig elvárja, hogy te add ezeket, és ő semmit nem visz, és meg sem hív magához. Elteszed a konyhaszekrényből, és megmondod, hogy most nincs semmi, vagy ha jönni akar szólsz, hogy most nem alkalmas.
2021. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Es ha megsertodik akkor mivan? Legalabb megtudja hol a helye
2021. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöttek jó ötletek.


Erre viszont reagálnék:

“Utálom az olyan embereket, akik megkínálnak, majd felhánytorgatják és később a fejedhez vágják.”

Ez nem tudom hogy jön a kérdésemhez, mert én pont hogy nem ilyen vagyok. Direkt kiemeltem, hogy semmiképp se akarom ezt így felhozni neki, meg ha nem tűnt volna fel épp megoldást keresek, amivel nem sértem meg. Egyébként te magadban nem éreznéd már kicsit soknak, ha valaki heti rendszerességgel 3 hónapon keresztül nálad enne/inna? Biztos vagyok benne, hogy sokkal hamarabb megelégelnéd, csak játszod itt magad.


Többieknek köszi.

2021. nov. 24. 22:23
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Állítólag barátok vagytok. A barátok képesek megbeszélni a dolgokat.


Mondjuk 20-on évesen mi férfiak soha nem finomkodtunk. Megmondtuk simán egymásnak, hogy hallod köcsög, ne zabálj már fel nálam mindent, ha fejed akarod tömni hozzál magadnak. És legközelebb hozott.

2021. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!