Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan döntsem el igazságosan?

Jankho17 kérdése:

Hogyan döntsem el igazságosan?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal a szülinapomat ünnepeltük. A MacBookomat az ágyon hagytam, mert elugrottam egy 5 percre. A barátom szólt, hogy ráejtette a telefonját a Macre és, hogy nincs a kijelzőnek baja. Másnap vettem észre, hogy be van horpadva a képernyőnek a külső része (tehát ahol az apple logó van). Szóltam neki, mondta, hogy nagyon sajnálja, meg, hogy kicserélik(ekkor még nem tudtak az árról).Írtam az istylenak, hogy mennyibe kerülne a csere. Mondták, hogy 300.000Ft, mivel a kijelző egyben van a fedlappal és csak egyben cserélik.

Apa azt mondja, hogy hagyjuk az egészet, engem viszont nagyon bosszant, hogy ott van a horpadás, szeretnék kártérítést kérni tőlük, nyílván nem a teljes kijelzőcserét, mert az drága lenne, de valami kéne. Szerintetek hogy lenne ez igazságos? Mennyi lenne a reális összeg amennyit elkérjek?



2021. dec. 4. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha a használatát nem befolyásolja egy Ft-ot nem kérnék..
2021. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátok, ha igazak, ezerszer fontosabbak és értékesebbek mint egy MacBook.
2021. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

A barát az barát, de azért aki 300.000 forint kárt okoz nekem, azt ÉN nem hagynám annyiban. (Tuti le leszek pontozva.)

Én bemennék amúgy ilyen használt számítógépeket forgalmazó boltba, és megpróbálnám valahogy olcsóbbá tenni. Ha 250.000, már azon is nyertetek 50K-t.

2021. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj vele, felajanlod, hogy vegyen masikat neked, es a tiedet odaadod
2021. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. Hát... Független a témától, nem mondanám őt igaz barátnak, az utóbbi 1-2 évben annyira nem vagyunk jóban, csak a szüleink egymással.
2021. dec. 4. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél rá matricát, vagy tokot és nem látszik. Ezt kifizetteted a sráccal oszt jóvan

Máskor meg vigyázz a cuccaidra. Soha nem teszünk laptopot, tabletet puha felületre. Pláne nem haverok jelenlétében.

Ha annyira zavar a horpadás, akkor vigyázz rá!

Faterod helyében akkora lángost adtam volna, hogy 1 hétig sajtoznád, tejfölöznéd.

2021. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Amugy mekkora szar, hogy ettol behorpad.
2021. dec. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Azért horpad, mert aluminium. És nem arra találták ki hogy mindenfélét dobálj rá.

Az olcsó műanyag törik. Akkor meg azért sírna....

Látom nem tetszett a kioktatásom. :D

De továbbra is tartom a véleményem: a saját dolgaidért te vagy a felelős, nem fater, meg muter, meg haver.

Ezt hívják tanulópénznek.

Vegyél rá matricát: [link]

Így is horpadt lesz, de csak te meg ahaverod fogjátok tudni.

Meg mi :D

2021. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen macbook az amin 300k a kijelzőcsere, mikor 400k alatt van az M1-es vadiúj?
2021. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értem, apád mondta, hagyd a francba, gondolom ő vette a gépet, te meg saját zsebedbe akarsz kártérítést kérni? Igazi barát lehetsz, remélem olvassák ezt a haverjaid aztán messziről kerülnek.
2021. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!