Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy meg merjem szólítani a padtársam?

Figyelt kérdés

Tavaly jött az osztályomba, de nekem tavaly nem volt lehetőségem vele összebarátkozni, mivel én akkor otthon tanultam egy évig. Most viszont mellé ültetett a tanár. Mostanában eléggé sokszor van rossz kedve, mivel a barátai igen gonoszak vele (kibeszélik/kiközösítik). Aztán emiatt sokat sír is. Hogyan tudnám szerintetek felvidítani? Mert mivel mellettem ül könnyű lenne beszélni csak sajnos ebben 2 hiba is van. Én valamiért elég nehezen vagyok képes hozzászólni, aztán a masik pedig az, hogy van egy másik lány az osztályban, akit mindenki utál és ő (megint) próbál rá ratapadni. Amikor vele barátkozott, akkor nagyon rossz hatással volt rá, meg a lány egyszer velem is próbált. Egy idejig barinők voltunk, de aztán rájöttem, hogy csak kihasznál. Szeretném erre valahogyan figyelmeztetni a padtársam, csak nem tudom hogyan. Hogyan tudnám megvigasztalni és rávenni magamat arra, hogy elmondjam neki, azt (amit otthon már magamban vagy ezerszer átgondoltam), hogy próbáljon meg boldog lenni?


(Ő a fiú és én pedig lány vagyok)



2021. dec. 14. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éreztetni vele hogy te most sajnálod őt, neki nem erre van szüksége hogy valaki egy normális osztálytársként kezeli.


Egyszerűen csak valami random dologról kezdj el vele beszélgetni. Képzeld, mit hallottam a tanáriban amíg xy tanárnőre vártam. Képzeld, mi történt a folyosón. Képzeld, mi volt a büfében. Képzeld, mit olvasok. Képzeld, van egy j sztorim ami otthon történt. Neki bőven elég lesz a kezdetekben ha csak hozzá-hozzá szólsz, megosztasz valami érdekeset vagy vicceset vele, ő válaszolgat.


Ha úgy látod hogy el tudtok beszélgetni, uccsó óra után megkérdezheted hogy merre megy haza, van e kedve veled tartani egy darabon és ott is tudtok beszélgetni.


Mivel írod hogy szomorú és bántják, annak örülne hogy van valaki aki normális vele az osztályból és valakivel normálisan el lehet beszélgetni.

2021. dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy persze idővel majd ha olyan lesz már a viszonyotok akkor vigasztalhatod őt ha bántják de ha rögtön úgy mész oda hogy vigasztalgatod őt, akkor te is az arcába nyomod hogy nincs valami rendben baj van, jobb neki ha valaki elfogadja olyannak amilyen és barátjaként kezeli.


Visszaemlékezve volt egy időszak amikor valaki megsajnált engem és oda-oda jött. Kedves volt nagyon de nagyon felszínes volt a kapcsolatunk. Egyrészt ha én nekem lett volna szükségem rá hogy valakivel beszélgessek csak random dolgokról nem mindig ért rá és ő nem is igényelte hogy a fő gondomon túl más is téma legyen, másrészt mivel neki a fő célja annyi volt hogy érezzem magam jobban ezért őt nem is ismertem meg igazán. Szóval nem nyílt meg nekem és nem is akarta hogy a gondjaimon túl bármit is kiadjak magamból. Nem gondoltam t ezért rossznak csak idővel nem egy barátnak gondoltam őt (nem is ez volt a célja), hanem egy jószívű valakinek.

2021. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek csak legyél érdeklődő, hétfőn kérdezd meg, hogy telt a hétvége? Kérdezheted azt is, hogy várja-e a karácsonyt? Vagy hol tölti a szünidőt? Vagy hogy milyen zenét szeret? Bármit kérdezz, mert mindenki szeret magáról beszélni és az mindenkinek jól esik, ha érdeklődnek és nem közönyösek mások.

Másrészt pedig ha névnapja van, vehetsz neki egy kisebb csokit, stb.

Alakul majd ez, csak kezdd el!

2021. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én se mertem kezdeményezni, de csak gondolj bele abba, hogy ő most rossz kedvű, egyedül van és fordított helyzetben te is örülnél ha valaki oda menne vagy elkezdene veled dumálgatni.

Kezdheted az elején valami aprósággal. Szerintem, figyelmeztetni nem kell, biztos ő is látja, hogy milyen az a másik csaj, ha meg nem akkor is csak magadat tünteted rossz fénybe. Ha már jóba vagytok és sokszor dumáltok meg minden akkor már utána beszélhetsz neki róla, hogy téged is csak kihasználsz az a lány és hogy ő legyen óvatos.

Nekem is volt egy osztálytársam akivel nem igazán beszéltünk soha, de tudtam, hogy egy nagyon nehéz korszakát éli és mindig szomorú volt. Volt hogy csak úgy random oda mentem hozzá pacsizni, az elején nem értette, hogy miért csinálom, de megtetszett neki és ma már minden nap pacsizunk mert ez egy olyan apróság ami megmosolyogtat, engem is meg őt is. Szóval ez segített. Valamim ilyesmit találj ki te is és ne aggódj a miatt hogy "jaj majd mit gondol rólam" kedvesnek fogja találni, hogy valaki nyit felé.

2021. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szedd össze magad és nyisd ki a szád, aztán kezdj el vele elsőnek általános dolgokról beszélgetni, mint a mit fogsz csinálni hétvégén. Csak úgy lazán, mintha mellékesen eszedbe jutott volna megkérdezni, hogy mi a helyzet vele. Ne legyen "izzadság szaga" a dolognak. Vagy kérd meg, hogy mgyarázzon el valamit, segítsen a feladatban. Apró lépésekben szólítsd meg, aztán majd elmélyül a kapcsolat magától, ha vevő rád.

Sok sikert!

2021. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!