Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnák barátokat szerezni?

Hogyan tudnák barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Na szóval a helyzet az, hogy egyszerűen senkivel nem tudok olyan igazi barátságot kialakítani. Nem azzal van a baj, hogy nem lenne rá lehetőségem, mert nagyon sok embert ismerek, mindenkivel jóban vagyok (és nem, nem feszülök rá erre, egyszerűen csak ilyen a személyiségem). Akárhova megyek megtalálom a társaságom, mindig el tudok "hülxülni" valakivel, elbeszélgetünk. Ennél viszont sosincs tovább, elbúcsúzunk egymástól aztán amíg nem találkozunk újra nem is keressük egymást.

Ezen lenne jó változtatni, jó lenne valaki akivel megoszthatom a bajaimat, akivel el tudnák úgy igazán beszélgetni.

Hogy lehetne ilyen kapcsolatot kialakítani?

Ha valamit számít egyetemre járok, 21 éves fiú vagyok.



2021. dec. 16. 06:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Én úgy próbálok barátokat keríteni hogy azokat az embereket akikkel jóba vagyok, elhülyülök elhívom ide-oda és így közelebbi lesz a barátság, aztán megtudjuk egymással osztani a bajainkat.
2021. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudnék*
2021. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik, de hova mentek? Tehát bulizni, sétálni, kifejezetten beszélgetni...?
2021. dec. 16. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha egyetemre jársz, minimum, hogy tudd: nem tudnák helyes magyarsággal, hanem tudnék.

Ugye az ikes igéket helyesen használod? Nem iszok, eszek, hanem eszem,iszom stb. - De nem ez volt a kérdés. Szerintem ne felületes dolgokról beszélgess velük, hanem mélyebb dolgokról, politikáról, hitről például, és ha valakivel nagyon egy húron pendültök, akkor annak te keressed a társaságát a jövőben, ne várd, hogy ő hívjon vagy írjon. Vagy arról is beszélgethettek, kinek milyen az érdeklődési köre, szeret-e járni például kirándulni, hangversenyre, operába, múzeumokba (ha pesti vagy, de vidéken is sok olyan hely van, amit érdemes felkeresni), ha egyetemista vagy, akkor elvárható, hogy ilyen érdeklődési köröd legyen.

2021. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
folyt.: és hívd el ilyen helyekre azt az illetőt, aki hozzád hasonló dolgok iránt érdeklődik. Ne sok emberrel beszélgess egyszerre, hanem külön-külön.
2021. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, majd akkor legközelebb többet keresem az embereket. Az a baj ezzel hogy régebben mindig én kerestem másokat, de ezzel leálltam mert sosem volt kölcsönös. Viszont így leírva tényleg igazad van, nem várhatom el hogy mások keressenek meg először.


Az egyetemről meg szerintem nagyon "régimódi" elképzelésed van, talán ez rá a legtalálóbb kifejezés. A helyesírással egyetértek, az alap dolog hogy fontos (tudok is, csak ez a nákolás valamiért nagyon bennem van, lehet azért mert vidéki vagyok). Az viszont hogy valaki egyetemista nem feltétlen jelenti azt hogy érdeklik ezek a dolgok. Engem pl teljesen hidegen hagy a klasszikus zene, a múzeumok helyett is inkább konkrétan annak nézek utána ami éppen érdekel. Egy valami legalább stimmel, kirándulni szeretek :D

2021. dec. 17. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:
4: Alanyi és tárgyas ragozás.
2021. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!