Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen okból szakítanál meg...

Milyen okból szakítanál meg egy barátságot?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 00:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Millió okból. Annyi is pont elég, hogy nem egy irányba halad az életünk.
2021. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

- ha sorozatosan megbánt, és nem érzem úgy, hogy tanulna belőlük

- ha már nem is próbálja titkolni, hogy nem tart rám annyira igényt

- ha az idő folyamán valami megkopott a kapcsolatunkban, és már nem érezzük egymás táraságában olyan jól magunkat


Sajnos mindhárom esetre volt példa az életemben.

2021. dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mármint olyan értelemben, hogy azt mondom, hogy "na itt most vége", mint egy szerelmi szakításnál?

Nem tudom, én még ilyet sosem csináltam. Fokozatos elhidegülés volt már, aminek nyilván az lett a vége, hogy nem kerestük egymást sosem.

Viszont velem már csináltak hasonlót, az amiatt volt, mert nagyon sok kisebb-nagyobb nézeteltérésünk volt, általában totál banális dolgokon.


Ha muszáj lenne ilyen baráti szakításra számomra is elfogadható indokot mondani, akkor kb. olyat tudnék mondani, hogy "elcsábítja" a barátnőmet, vagy anyagilag megkárosít, átver.

2021. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam inkább lassú eltávolodás van, bár ez nem feltétlen jelenti egy barátság, ismeretség végét. Amikor célzottan megszakítok egy ismeretséget, vagy tudatosan kerülöm, ritkítom a kapcsolattartást, nem megyek bele közös programokba, az azért szokott lenni, mert valamiért fárasztó, zavaró, teher számomra a másik, és nem változik a dolog jó irányba.
2021. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy eset van, amikor hirtelen szakítok meg egy barátságot, amikor kihasznál valaki, visszaél a bizalmammal. Nálam csak egy dobás van. De ilyen nem sok volt eddig 37 évem alatt.
2021. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Árulás
2021. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

Sosem szakítok meg barátságot, hiszen ki tudja a másiknak mi okozza a változást a viselkedésében. Akármi állhat a háttérben amit úgy érez, nem szeretne megosztani a világgal, egyedül birkózna meg vele.


De az tény, hogy ott, ahol úgy érzem, a másik elidegenedik tőlem, én sem fogom aktívan tartani a kapcsolatot vele.

2021. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen szinte soha.


Mindig megpróbálom megbeszélni a barátaimmal, ha valami zavar és a barátság megszakításáról igyekszünk közösen dönteni.

2021. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
A felsoroltakon kívül én még akkor szoktam, ha észreveszem, hogy egy korábban közeli, szoros barát rám unt, és kezd lecserélni. Nyilván nem arról van szó, hogy nem barátkozhat mással, de ha többször előfordul, hogy pl.egy megbeszélt programot lemond, mert inkább mással van, akkor én sem nyomulok tovább, hanem nem keresem. Ilyenkor rendszerint pár hónap múlva felbukkannak, én nem vagyok elutasító, nem vágom rájuk a telefont, de aki egyszer lecserélt, abban többet nem tudok megbízni, ezért ha valamilyen szinten esetleg meg is marad a kapcsolat, az többet soha nem lesz olyan, mint korábban.
2021. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
1 fiú volt 25 évvel ezelőtt, akivel minden kapcsolatot megszüntettem utána: közös haveri banda volt, nagyon jóban is voltunk, baráti szinten, nekem bejött a srác, de volt barátnője.. egy buli alkalmával egy havernál aludtunk, egy szobában "együtt" a földön, de semmi nem történt (tényleg csak aludtunk :) ) kb 1 hét múlva a következő házibuliba jött a barátnőjével és a csaj se szó se beszéd lekever nekem mindenki előtt egy pofont.. még az orrom vére is eleredt :D én felálltam és eljöttem... onnantól még köszönni se köszöntem a srácnak az utcán.. fogalmam sincs mit mondott a barátnőjének és nem is érdekel.. de hogy ezt simán végig nézte és hagyta.. onnantól "nem ismerem"
2021. dec. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!