Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szakítanátok meg egy...

Hogyan szakítanátok meg egy barátságot?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje tartót, ahol gyakorlatilag a másik fél mindene vagytok, de te már nem érzed azt a komfortot vagy egyszerűen csak azt, mint a barátságotokban korábban. Alap dolog lenne remélem mindenkinél, hogy őszintén és egyenesen közölné, elmondaná az okokat, stb, ezekkel általánosan én is képben vagyok, de a szavakat nem találom a konkretizálásához, hogy nem tekintek már rá úgy, mint régen, sőt közel sem úgy, mint ő most. A nonverbális eltávolodás minden formáját gyakoroltam már rajta, de semmi változást nem látok, a problémáimról beszéltünk, de mintha a falnak tenném, szóval tényleg csak le akarom zárni. Tudnátok segíteni ebben?
2018. febr. 15. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hany évesek vagytok? Miért akarod lerázni?
2018. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány *
2018. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16 éves mindkettőnk

Kifejthetném hosszasan, a lényege annyi lenne, hogy semmi következtető gondolkodásra nem képes, megszabott norma alapján erőltetetten él, előbb cselekszik, mint gondolkozik, unalmas és nekem ez az egész abszurd, most csak néhányat említettem. Meg sok tényező miatt nem érzem őszintének és egyáltalán barátságnak ezt, akkor pedig minek az egész.

2018. febr. 15. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha mar korabban mondtad neki mi a baj a baratsagotokkal, akkor mar folosleges eroltetni. Egyszeruen keruld ki. Ne szervezz vele kozos programot, ne menj el vele, ha hiv. Ha leall veled beszelgetni, akkor sose kerdezz vissza, csak udvariasan hummogj. Ha telefonon keres ne vedd fol, ne valaszolj a csetre. Termeszetesen ezt ugy csinald, hogy ne elvagolagosan, hanem pl. hiv egyik este ketszer nem reagalsz, de ha hiv kovetkezo este akkor felveszed, de hamar leteszed arra hivatkozva hiv anyud segiteni stb. Elobb-utobb leesik neki, fog talalni masik baratot.

En nem mondanek konkretumot neki es foleg azt sosem, hogy mar nem akarok a baratja lenni. Persze ha az elole valo menekules vagy latvanyos elkerulesek utan megkerdezi miert, akkor ovatosan lehetne mondani, hogy ugy erzem mas iranyba valtoztam, mint te, mar mas dolgok es emberek erdekelnek, ne haragudj, de most ez van.

En voltam olyan helyzetben, amikor en csinaltam ezt massal, es bevalt, de raadasul kesobb vissza is epult a baratsag csak kellett egy kis tavolsag es orulok, hogy akkor nem mondzam neki semmi bantot es oszintet.

Es voltam.olyan helyzetben, amikor a legjobb baratnomtol megkaptam, hogy nem akar velem soha tobbet baratkozni, mert eddig nagyon sokat voltunk egyutt es o ugyis masik osztalyba megy es ram nem lesz ideje es jobb akkor most kulonvalni. Soha tobbet nem neszeltunk egymassal. Nagyon megbantott es semmilyen elozmenye nem volt. Nekem hamar lettek uj barataim es hozzateszem addig is voltak masok is. De ilyen rossz erzest en sose akartam senkinek se okozni es ennek megfeleloen ilyenben sose mondtam senkinek a szemebe, hogy nem kellessz mar baratkent, mert ez ugyis egy folyamat...

Drasztikusan max akkor csinald, ha nagy valtasra van lehetoseged pl. elkoltoztok masik varosba es egyszeruen nem jelentkezel soha tobbet.

2018. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legyél vele őszinte és mond el. Nyilván szarul fog neki esni. Csak írd le hogy mik a gondok részedről és ezek alapján már nem tudsz a barátja lenni. Mióta vagytok barátok? Fiúk - lányok vagytok?
2018. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nehez ügy, de mégiscsak az a legtisztessegesebb és nyíltan elmondod neki mi a helyzet, azokkal az okokkal alatámasztva, amiket itt felsoroltál. Persze, nagyvalószínűséggel meg fog bántódni, vagy meg is sértődik, de ezen át kell esni.
2018. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!