Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Többi lent

Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátság hamar véget ért,amikor a barátom és én köztem, sajnos verekedés fajult ki,mert csúnyán beszélt a családom-ról,és el járt a kezem. Nagyon meg bántam,lehet hogy nem kellett volna ezt tegyem,de egyszerűen hirtelen felindulásból jött senki nem hagyja a családját .azt gondolom

#Nem tudom mi váltotta ki belőle. Nem cselekedtem helyesen #Bocsánatot szerettem volna tőle kérni, de csak fenyegetőzik továbbra is #Hogy ez lessz velem az lessz. Ebből úgysem lessz már olyan barátság mindt régen #Mit tennétek a helyembe #Folyamatosan fenyeget üzen mindenkitől hogy ez lessz velem az lessz velem
2021. dec. 30. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne keresd többet. Ennek annyi.
2022. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Ha fontos neked a barátság, hívd el egy beszélgetésre. Félig nyilvános helyre.

Két dolgot is helyre kell hozni: ő szidta a felmenőidet, te meg megverted. Ezeket csak különválasztva lehet megoldani!! Mivel te vagy a bölcsebb, ezért az őt ért sérelemmel kezdd. (Ha valakit megversz, az garázdaság, testi sértés stb., csak, hogy nevén nevezzük mit is csináltál.)

Mondd el, hogy amit te tettél, azt sajnálod és azért itt és most bocsánatot kérsz. (Ne keverd bele, hogy ez egy már válaszreakció volt.) Kérdezd meg, hogy mivel tudod jóvátenni?

Hallgasd végig a válaszát, és bármit mond, ne szólj vissza, most ő megmutatja, hogy mi van a szívében. Valljon színt. Ő is akarja-e a barátságot, és megbocsátó tud-e lenni? Végezetül fogadd el a válaszát, mégha nem is értesz egyet vele. Csak türelem.

Fontos: régi dolgokat ne keverjetek bele a beszélgetésbe, mert akkor se füle-se vége nem lesz. Irányítsd csak erre az ügyre.


Most jön a te sérelmed, kérd meg, hogy halgasson meg. Amit mondott a családodról az nagyon fáj neked. Legalább egyszer hallja. Adj neki lehetőséget, hogy erre is reagáljon. Nagyon nagy belső tartás kell tőled, ha esetleg újra elmondja, ugyanolyan goronbán a szidalmakat. De ez mutatja meg a nagyságodat!


Végezetül köszönd meg, hogy találkoztatok, és adj neki egy kis időt, hogy elgondolkozzon a hallottakon és a saját maga által mondottakon.

Előfordulhat, hogy makacs és még tovább fenyegetőzik, akkor tarts távolságot. Ha fontos voltál neki, akkor megérzi idővel a hiányod.

A barátságban ezt a szitut gondold egy elágazási pontnak, és aki választani fog az legyen ő.

Ha pár héten belül nem kér bocsánatot vagy tovább szekál, tekintsd tök idegennek. Ha bocsánatot kér, akkor még szorosabb lesz a barátság.

2022. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!