Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az embernek a teljes élethez...

Az embernek a teljes élethez elengedhetetlen, hogy legyenek barátai?

Figyelt kérdés
Nekem régen nagyon sok barátom volt, de már évek óta nincsenek. Régen nyitott voltam és szívesen ismerkedtem másokkal, manapság még felszínesen se tenném, pedig még csak fiatal felnőtt vagyok. Gondolom/tudom, hogy ez a negatív élmények és csalódások miatt van. Vajon tartós vagy még megtud valahogy változni ez az érzés bennem? Hiszen ha régen ment, akkor miért ne menne a jövőben is?

2022. jan. 3. 04:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, hogy tartós. Nekem is volt ilyen időszakom, egyszerűen arra volt igényem akkor, hogy belülre fókuszáljak, ráadásul a barátaim is olyanok voltak már egy ideje, hogy ha én nem pedáloztam, hogy töltsünk együtt időt, akkor mindenki megvolt nélkülem, így csak egy nagyon szűk, nagyon közeli körrel (szüleim, bátyám, párom) maradt meg a kapcsolat és velük is gyakran szótlan voltam. Aztán elkezdtem újra nyitni új emberek felé.
2022. jan. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg igen, saját tapasztalatom szerint igen.
2022. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

"Gondolom/tudom, hogy ez a negatív élmények és csalódások miatt van."

Frászt! Csak arról van szó, hogy a számítógép mellett cseperedtél. A barátság egy, az őskorból eredő atavisztikus érzelem. Az ősemberek egymásra utaltsága hívta életre. Nagyon nem volt mindegy, hogy a melletted kuporgó torzonborz alak megvédi-e a segged,ha bajba kerülsz a több tonnás mamuttal szemben, vagy csak a saját irháját menti. Manapság a tartós barátságok gyermekkorban szület(-né)nek. Ha egymással/egymás ellen játszottatok volna odakint.

2022. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdésre;Több tanulmány bizonyítja, hogy lényegesen lecsökken annak a várható élettartama, akinek nincsenek barátai.
2022. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hova lettek a régi barátok? Nem nagyon sok barát kell, azok nem barátok, csak ismerősök, 2-3 barát kell mindössze. De ahhoz, hogy egy barátság kialakuljon min. 3-4 év folyamatos kapcsolat kell.
2022. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Okos dogokat írsz, kedves utolsó, de hogy egy barátság kialakulásához min. 3-4 év folyamatos kapcsolat kellene,azt nem írom alá. A szerelem és barátság, noha előbbit a faj-, utóbbit pedig a létfenntartási ösztön hívta életre, közös tőről fakadnak. És ahogy létezik szerelem első látásra,ugyanúgy a barátságok között sem ritka az ilyen.
2022. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gungasam ***** válasza:
A világon a legnehezebb barátot találni, nekem csak egy van és arra az egyre úgy vigyázok mint a szemem fényére. Egyedül erre az egy barátra van szükségem, nélküle élni sem tudnék.Nagyon nehéz volt megtalálni de amikor megláttam éreztem, hogy csak is Ő lehet a barátom és mindent megtettem, hogy egyetlen más ember se legyen közelebb sem őhozzá sem énhozzám.
2022. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Ezt a barátot feleségnek nevezik, azért mert az én jobbik felem vagy másik felem, nélküle nem vagyok egész.
2022. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!