Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondjam-e nekik, hogy mi...

Elmondjam-e nekik, hogy mi van velem?

Figyelt kérdés

Mindig is voltak problémáim azzal, hogy saját magamról beszéljek. Mármint, úgy igazából. Vagy hogy kimutassam azt, ha szomorú vagyok. Nem tudom mióta tart az, hogy még a barátaimnak se mondom el a "titkaimat". Ezek nem nagy titkok, a legnagyobb köztük talán az, hogy tetszik egy srác, tehát tényleg nem olyan nagy dolgok. Viszont még így se tudom elmondani őket. Nem bizalmi kérdés, tudom, hogy nem lesz belőle baj, csak nem tudom elmondani. Van bennem egy olyan érzés, hogy nem kell elmondanom, nem kell vele foglalkoznom, tartsam meg magamnak, az mindenkinek jobb. Jobb, ha a barátaim magukkal törődnek, mint az én érzéseimmel, talán? Nem tudom pontosan elmagyarázni.

Ezzel így meg is voltam egészen odáig, hogy már szinte fáj eltitkolni. Ez leginkább azért van, mert maga az eset is fáj, és végre beszélni akarok arról, hogy nekem is szar. Sőt, ezen a ponton már kiabálni akarom, hogy mi van velem. Hogy mi folyik le bennem. Órákig akarok róla beszélni valakivel, hogy ne nyomjon ennyire a súlya. De gátolnak a fentebb lévő gondolataim, és nem tudom, mit tegyek. Lehet, jól esne végre beszélni róla, de abban nem vagyok biztos, hogy készen állok rá, és hogy egyáltalán sikerülne-e. Hiszen régóta úgy élek, hogy nem mondok el semmi ilyesmit.

Ez most bizonyára fura lehet, és lehet, hogy az az egyértelmű válasz, hogy mondjam el, de én egy bizonytalan ember vagyok, muszáj megkérdeznem. Hátha tud valaki valami jót mondani. Köszönöm, hogy elolvastad.


2022. jan. 7. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd el egy idegennek. Ha kimondod a dolgokat, akkor kicsit felszabadulsz, és ha ezt idegennek mondod el, nem kell felned a következményektől
2022. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azon gondolkoztam, hogy a legjobb barátnőmnek mondanám el azt, hogy tetszik nekem az a valaki. Ő nem ismeri, a többi barátommal ellentétben, így annak is kevesebb az esélye.

De ez egy jó ötlet, csak találnom kéne egy hallgatóképes idegent. :D

Köszönöm a válaszod.

2022. jan. 7. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem #1-es arra akart utalni, hogy ez az oldal tele van hallgatóképes idegennel, úgyhogy nem kell nagyon keresgélned.
2022. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erre így nem gondoltam, köszönöm!

Bár így se nagyon tudom, hogy álljak neki.

2022. jan. 7. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Adsz egy elérhetőséget,skzpe,zoom,Messenger,aztán mehet a beszélgetés
2022. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Ezt megjegyzem, és ha úgy érzem, hogy készen is állok a beszélésre, valószínűleg ezt fogom tenni.
2022. jan. 7. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!