Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hív legjobb barátjának...

Miért hív legjobb barátjának ha közben így viselkedik?

Figyelt kérdés
Ő mindig kér tőlem dolgokat főleg tanulással kapcsolatban. Múltkor kézzel leírtam neki egy komplett jegyzetet de nem csinált semmit csak megköszönte. Mindig érdeklődöm felőle hogy hogy van, azt egyszavakban elmondja de vissza nem kérdez hogy velem mi van. Ha mégis elmesélnék neki valami személyes sztorimat akkor arra nem is reagál hanem magára vonatkoztatja hogy neki is volt már ilyen, vele mi van, nála mi van és azt hogy velem mi van igazából figyelmen kívül hagyja. Ami fura hogy év közben viszont magától hív el találkozni, sokszor heti szinten és ott beszédesebb is valamivel. Meg amikor szomorú voltam akkor is felhívott telefonon. Viszont vannak olyan megszólalásai amik kifejezetten rosszul esnek. Mikor mondtam hogy szülinapjára adok ajándékot akkor mondta hogy "nem kell én sem adtam neked de ennek az is oka hogy vizsgaidőszakban születtél"... ez az ember minek hívogat ha így viselkedik?

2022. jan. 9. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Ne vedd fel
2022. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Beszélj vele hogy xy dolog neked nem esik jól, úgy érzed rád nem figyel mikor mondasz valamit, mert mindig magára tereli a szót és figyelmen kívül hagyja a tiédet. Szeretnéd ha változtatnátok ezen.


Annyira nem tűnik reménytelennek a helyzet, attól függ ő hogy áll hozzád. Bizonyos dolgokban nincsenek határaid, ezeken is kellene dolgozni és máris nem éreznéd úgy magad, mint egy rakás sz-r. Tehát attól hogy valaki kér valamit, nem kell kötelezően megcsinálni, tök mindegy kicsoda vagy mennyit jelent számodra. Ha nem kölcsönös a dolog vagy nem akarsz, akkor megmondod hogy nem csinálsz jegyzeteket, csinálja ő.


Szülinapra nem történik semmi, ha nem kapsz ajándékot tőle, nem 5 éves gyerek vagy. Nyilván egy gesztus ha igen, de hülyeség elvárni.


A legjobb barát tényleg erős jelző lehet, de sima barát vagy haver elképzelhető, fogalmunk sincs milyen a kapcsolatotok. Lehet csak a suli miatt vagytok jóban és mert mindent megteszel neki amit kér (anyagokat gyűjtesz, adsz át, jegyzeteket csinálsz, stb.), ezt neked kell érezned.

2022. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!