Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol szereztek barátokat?

Hol szereztek barátokat?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, egyetem előtt kihagyok 1 évet. Jelenleg dolgozom, s a régi, nem túl szoros barátságok véget értek. A kollégáim idősebbekés nincs túl sok közös bennünk. Nem tudom, hogy találathatnék új embereket. Kisebb városban élek, nincs egy kávézó se, max a kocsmába tudnék menni, de oda is inkább középkorú férfiak járnak.

2022. jan. 14. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem kerestem tudatosan, hozta őket az élet.

Van egy, aki általános 1-ső osztálya óta a barátnőm, 2-t különböző munkahelyen ismertem meg, 1-et új lakhelyen, 1-et meg itt, úgy 5 éve.

Az utolsót leszámítva mind több évtizedes barátság, a szó legigazibb értelmében.

2022. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. Az itt élő külföldi ismerőseimnek van egy rakat barátja, akik szintén külföldiek, 1-2 magyar van elvétve a bandában de az is valakinek a pasija/csaja. A külföldiek között ez a nagy összetartó kapocs, hogy számukra idegen országban élnek.


Magyaroknál azt látom, hogy a régi barátságokat tarják melegen és akik magányosabbak azokkal meg nem lehet normális barátságot kötni.


Ergo, a külföldiek nem fogadnak be, mert magyar vagyok, a kiegyensúlyozott emberek nem fogadnak be, mert nem igénylik az újabb barátságokat, a magányosabb embereknél meg lutri, hogy normális embert fogsz ki. Nekem magányosból általában a gyanakvókat sikerült kifognom akik gyakran vélték a tetteimet vagy a megjegyzéseimet sértőnek, ezért nagyon feszengtem a társaságukban. Ezek a barátságok hamar véget is értek, általában ők szakították meg, mert ilyen gonosz emberrel, mint én nem barátkoznak.


Lett volna kialakulóban egy barátság. Sok helyen voltunk az illetővel, normális is volt, nem a gyanakvó fura szerzet, de véget értek a "mézes hetek" és már le is mondta a következő programunkat, én pedig mint tapasztalt barátkereső tudtam, hogy ezt nem is kell tovább erőltetni, hasonló történetek miatt. Gimiben is volt egy lány akit amíg kiközösítettek mindenhova eljött velem, majd amikor újra barátkoztak vele, leépített.


Próbáltam hobbi szerint barátkozni, de a tanfolyamokon mindenki elvolt magában, a kirándulásokon mindenki a párjával lógott, a kutyás barátságok hamar véget értek, mert vagy túl nagy állatbarát volt íz illető (tudjátok aki mindenkit állatkínzónak hív) vagy ki sem alakultak mert az összeszokott kutyás bandába egy nő nem engedte, hogy belépjek, betolakodónak vélt és mindent megtett, hogy érezzem, hogy nem tartozok közéjük.


Azóta teszek magasról az egészre. Minden hétvégén kitalálok valamit és oda megyek el. Múzeum, operaház, kirándulás, reggel elmegyek, este hazajövök. Ez mind mindegy, hogy barátokkal teszem vagy anélkül. Az élmény a lényeg.

2022. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pl teljesítménytúrán, futóversenyen, kutyasétáltatás közben.
2022. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 irigyellek. Nekem nem maradtak meg az iskolai barátságok

#2 megértem, hogy belefáradtál a barátkeresésbe. Attól még remélem, hogy egyszer mikor a legnagyobb szükséged lesz egy megértő barátra, melletted lesz keresés és erőfeszítés nélkül!

#3 jó ötletek, nemsokára albérletbe költözöm, ott hátha változik a helyzet

2022. jan. 31. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!